امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 23:39:56
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26862

تاریخ انتشار : 14/07/1394 - 07:13

با گزارش کمیسیون دیکتاتورگونه برخورد می کنند چون نظرشان تامین نشد

جویباران ـ رجانیوز:سید حسین نقوی حسینی با اشاره به فرآیند طی شده در کمیسیون ویژه بررسی برجام برای تهیه گزارش نهایی بررسی برنامه جامع اقدام مشترک ایران و ۱+۵، اظهار داشت: تهیه گزارش کمیسیون، طبق آیین‌نامه و مانند تمام کمیسیون‌های مجلس صورت‌گرفته است.

وی در توضیح این مطلب گفت: ما تمام نظرات را شنیدیم و همه صحبت‌ها انجام شد و همه این نکات پیاده شده و پرینت گرفته و مستندسازی شد؛ در نهایت بر اساس این مذاکرات در کمیته‌ها و کمیسیون و گزارش‌های تهیه شده، گزارش نهایی در صحن کمیسیون تدوین شد.
سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس خاطرنشان کرد: طبیعی بوده است که هر کدام از کمیته‌های کمیسیون باید گزارش خود را تهیه می‌کرده‌اند؛ مثلا در کمیته امنیتی و دفاعی آقایان حقیقت‌پور و بروجردی یک متن چهار یا پنج ماده‌ای را تهیه کردند که دو بار در کمیسیون قرائت و نظرات اصلاحی دریافت شد. در کمیته سیاسی نیز آقای منصوری آرانی متنی را تهیه و ارائه کرد که در صحن کمیسیون قرائت و اصلاح شد؛ در کمیته حقوقی نیز آقای وحید احمدی نیز همین روش را طی کرد و سایر کمیته‌ها نیز به همین ترتیب گزارش‌های خود را به صحن کمیسیون آوردند که قرائت شد و اصلاحاتی نیز بر اساس نظر اعضا بر این گزارش‌ها اعمال شد و نهایتاً همین گزارش‌ها با یکدیگر تجمیع و به گزارش نهایی کمیسیون تبدیل شد.

نقوی حسینی ادامه داد: ممکن است برخی از اعضای کمیته‌ها بگویند که ما در جریان کار کمیته و گزارشی که در کمیسیون ارائه شده، نبوده‌ایم؛ برای حل این مساله بود که تمام متون تهیه شده در کمیته‌ها، یک بار دیگر در صحن کمیسیون قرائت و با نظر اعضا اصلاح و برای آنها رای‌گیری شد.

وی تصریح کرد: پس از اینکه گزارش کمیته‌ها در صحن کمیسیون به صورت نوبتی قرائت شد و با نظر اعضای کمیسیون اصلاح و برای آنها رای‌گیری شد، مجدداً گزارش کلی کمیسیون هم که حاصل از گزارش کمیته‌ها بوده، به صورت بند به بند در صحن کمیسیون قرائت شد و اعضا باز هم نظرات خود را درباره جزئیات گزارش ارائه کردند و گفتند که کجا و کدام عبارت اصلاح یا حذف و یا اضافه شود.

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام تاکید کرد: در این مرحله برای هر بند از گزارش کمیسیون، رای‌گیری صورت‌گرفته و با اصلاحاتی که اعضا خواسته‌اند و اعمال نیز شده، به تصویب رسیده است. حتی این اصلاحات بلافاصله پس از پیشنهاد شدن و رای‌گیری، در متن اعمال شده است.

نقوی حسینی ادامه داد: در مجموع علاوه بر رای به گزارش کمیته‌ها، بند به بند گزارش نیز با اعمال اصلاحات مد نظر اعضای کمیسیون به رای گذاشته شده و تصویب شده است؛ پس از رای‌گیری بند به بند، مجدداً در پایان کار کلیت و چارچوب کلی گزارش تهیه شده به رای گذاشته شد که اعضا به آن رای مثبت دادند.

برخی ها ادعای دموکراسی دارند، اما دیکتاتورمآبانه عمل می‌کنند
وی با انتقاد از کسانی که گزارش کمیسیون ویژه برجام را حاصل سوگیری و دیدگاه‌های شخصی می‌دانند، گفت: من نمی‌دانم این چه اخلاقی است که برخی‌ها چون نظرشان در رای‌گیری تامین نمی‌شود، در رسانه‌ها حرف‌هایی می‌زنند که دور از واقعیت است؛ در مجلس شورای اسلامی نیز روزانه چند طرح و لایحه بررسی و تصویب می‌شود که ممکن است نظر کسی تامین نشده باشد. آیا باید در رسانه‌ها صحبت شود و بگویند این خلاف واقع و جهت‌دار است؟! آن هم به دلیل اینکه نظر من تامین نشده است!.
سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام اظهار داشت: من واقعاً از برخی دوستان به ویژه از اصلاح‌طلبان تعجب می‌کنم که ادعای دموکراسی و پایبندی به اصول دموکراتیک دارند ولی دیکتاتورترین آدم‌ها هستند و دیکتاتورمآبانه عمل می‌کنند؛ به گونه‌ای که اگر نظر خودشان تامین نشود، اساس کار را زیر سوال می‌برند.
نقوی حسینی تصریح کرد: برخی از این دوستان در کمیسیون بوده‌اند و دیده‌اند که وقتی برای نظر آنها رای‌گیری شد، این نظر به تصویب نرسید؛ حالا چه کار باید کرد، آیا باید کار را تعطیل کرد؟!.
وی افزود: تعجب من بیشتر از این است که برخی از اعضای کمیسیون، گزارش را خودشان تهیه کرده‌اند و خودشان هم به صحن کمیسیون آورده‌اند و آن گزارش هم تصویب شده، حالا می‌گویند آن را قبول نداریم؛ این دیگر خیلی عجیب است.
سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام خاطرنشان کرد: روند کار کمیسیون کاملاً قانونی، درست و مطابق آیین‌نامه مجلس بوده و گزارش نیز در همین فرآیند به تصویب رسیده است؛ حال ممکن است نظر برخی از دوستان تامین نشده باشد

 

3004

دیدگاه شما در مورد : با گزارش کمیسیون دیکتاتورگونه برخورد می کنند چون نظرشان تامین نشد

 با گزارش کمیسیون دیکتاتورگونه برخورد می کنند چون نظرشان تامین نشد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS