امروز دوشنبه 07 اسفند 1396
ساعت 04:54:19
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26854

تاریخ انتشار : 14/07/1394 - 07:06

انتقاد شدید الحن جنبش عدالتخواه از رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

شما که تفاوت تحریم های اولیه و ثانویه را نمی دانید طبیعی است که از برجام هم دفاع کنید!

ظاهرا جنابعالی آنقدر از توافق ذوق زده شده اید که حتی وظائف ذاتی خود در مقام ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس را هم فراموش کرده اید و الفبای اولیه مسئولیت خود را هم از یاد برده اید. بنابراین لازم است اطلاعات اولیه مربوط به مسئولیتی که به عهده دارید را یادآور شویم.

جویباران ـ رجانیوز: پیرو مواضع اخیر دکتر علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، جنبش عدالتخواه دانشجویی  نامه ای سرگشاده خطاب به وی منتشر کرد که متن کامل آن را از نظر می گذرانید:

 
بسمه تعالی
 
جناب دکتر علاء الدین بروجردی
سلام
 
مقدمات را فاکتور میگیریم و به سراغ اصل بحث میرویم!
 
 پیش از این با دفاع جانانه ی حضرتعالی و جناب ابوترابی در کمیسیون برجام موجبات آشنایی ملت شریف ایران با دیدگاههای آنجنابان ایجاد شده بود. لذا جملات و عبارات و نامه های جدید حضرتعالی در دفاع از برجام، دیگر موجب تعجب نمی شود! دیگر سطح تحلیل رییس کمیسیون امنیت ملی مملکت موجب غصه ی جامعه ی دانشگاهی نمی شود! دیگر اینکه شما حتی تفاوت تحریم های اولیه و ثانویه را هم نمی دانید بسیار عادی جلوه می کند! دیگر همگان عادت کرده اند! همگان "بی خیال" تحلیل ها و تفسیرهای حضرتعالی شده اند، و این بی خیالی تا بدانجاست که وقتی تحلیل  می کنید: "همین که ۳.۶۷ درصد غنی سازی را تصریح کردند نشان دهنده این است که این حق را پیدا کرده‌ایم" دیگر کسی حتی حوصله ندارد بپرسد که این حق اعطایی را از کدام بند برجام استنباط فرموده اید؟! 
 
اما در میان تمام اظهارات و تحلیل هایتان که دیگر برای کسی عجیب نیست، یک جمله ی حضرتعالی استثنائا موجبات تعجب همگان را فراهم کرد! و آن اینکه دیروز برای دفاع از طرح طراحی شده تان، دست به دامان افشای اخبار بالاترین مرکز نظام در تصمیمات سیاسی امنیتی، و نظامی شده اید و در جلسه علنی مجلس گفته اید: «شورای عالی امنیت که سران سه قوه در آن حضور دارند، برجام را تأیید کرده اند.».
 
ظاهرا جنابعالی آنقدر از توافق ذوق زده شده اید که حتی وظائف ذاتی خود در مقام ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس را هم فراموش کرده اید و الفبای اولیه مسئولیت خود را هم از یاد برده اید. بنابراین لازم است اطلاعات  اولیه مربوط  به مسئولیتی که به عهده دارید را یادآور شویم.
 
اولا جنابعالی خوب میدانید که گرچه توافق جامع در شورای عالی امینت ملی بررسی شده است، اما نه تنها نتیجه ی آن به تایید و امضاء رهبر انقلاب نرسیده، بلکه رهبری معظم در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری تکلیف را روشن کردند، ایشان در بخشی از سخنانشان با اشاره به بحث‌های روزهای اخیر درباره نقش مجلس شورای اسلامی در بررسی برجام، فرمودند: «درخصوص ابعاد حقوقی و قانونی این موضوع و اقتضائات آن، باید صاحبنظران و کارشناسان حقوقی نظر دهند اما از نگاه کلی، من معتقدم و به آقای رئیس‌جمهور هم گفته‌ام که مصلحت نیست، مجلس شورای اسلامی از موضوع بررسی برجام کنار گذاشته شود. من در مورد نحوه بررسی و اینکه آن را رد کنند و یا تصویب کنند هیچ توصیه‌ای به مجلس ندارم و این، نمایندگان ملت هستند که باید تصمیم بگیرند». سخنان قاطع رهبری در خصوص لزوم بررسی توافق جامع در مجلس شورای اسلامی، به معنای این است که تصویب یا رد توافق جامع باید از طریق مجلس شورای اسلامی صورت پذیرد.
 
ثانیا طبق اصل ۱۷۶ قانون اساسی «مصوبات شورای عالی امنیت ملی پس از تأیید مقام رهبری قابل اجراست» و بدون امضا و تایید رهبری مصوبات شورای عالی امنیت ملی وجاهت قانونی ندارد و اصلا مصوبه قانونی محسوب نمی شود. چگونه جنابعالی ادعا می کنید شورای عالی امنیت ملی توافق را تصویب کرده است حال آنکه به تصویب رهبری نرسیده است. اگر نبود ملاحظات سیاسی برخی مدعیان قانونمداری باید با جنابعالی که خود نماینده مجلس قانونگذاری هستید برخورد جدی شود تا دیگر کسی جرات نکند برای رسیدن به مطامع سیاسی هم قانون را زیر پا گذارد و هم مطلب کذب به رهبری انقلاب نسبت دهد.
 
ثالثا اخبار شورای عالی امنیت ملی طبقه بندی شده و محرمانه است و اگر بنا باشد اخبار این شورا عمومی شود حتما باید به تایید اعضای این شورا برسد و از طریق مراجع قانونی و مسئولین این شورا عمومی شود. حال که دبیر این شورا نیز از بیان اخبار شورای عالی امنیت ملی در خصوص توافق خودداری کرده، جنابعالی چه کاره اید که به خود اجازه می دهید مطلبی خلاف واقع را به عنوان مصوبه ی شورا به طور عمومی مطرح کنید؟ به شما توصیه می کنیم اگر تا این حد از توافق ذوق زده اید که هم نکات اولیه کاری خود را فراموش کرده اید و هم به مغلطه گویی متوسل شده اید، حداقل رعایت شان جایگاهی که در آن قرار دارید را بکنید تا مردم مجددا درباره شما تصمیم گیری کنند.
 
والسلام
به امید ظهور عدالت گستر گیتی
جنبش عدالتخواه دانشجویی
مهر ماه ۱۳۹۴
 
 

3004

دیدگاه شما در مورد : شما که تفاوت تحریم های اولیه و ثانویه را نمی دانید طبیعی است که از برجام هم دفاع کنید!

شما که تفاوت تحریم های اولیه و ثانویه را نمی دانید طبیعی است که از برجام هم دفاع کنید!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS