امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 23:10:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26810

تاریخ انتشار : 13/07/1394 - 08:09

ماجرای تمجید «آرنولد» از فیلم توقیفی ایرانی چیست؟!

خبر این بود که آرنولد شوارتزنگر که برای دریافت جایزه ۴ دهه فعالیت هنری و سیاسی‌ش در زوریخ به سر می‌برد، شب گذشته فیلم را دیده و پسندیده و خصوصا از بازی محمدرضا گلزار تمجید کرده است.

به گزارش جویباران،چند روزیست که  نمایش تعدادی از فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌ی فیلم زوریخ آغاز شده است. جشنواره‌ای نه‌چندان مطرح که امسال به دلیل انتخاب گروه خاصی از اثار ایرانی، بیش از سال‌های گذشته با بازخورهای رسانه‌ای در داخل کشور نیز همراه بوده است.

به گزارش “هفت‌راه”، با این‌همه اما هیچگونه نقد و گزارش و خبر جدی از این فستیوال در رسانه‌های داخلی و خارجی وجود نداشت تا اینکه عوامل فیلم «مادر قلب اتمی»- که اجازه اکران در داخل کشور را ندارد- ادعایی مطرح کردند که بازتاب‌هایی در رسانه‌های داخلی نیز داشت.

خبر این بود که آرنولد شوارتزنگر که برای دریافت جایزه ۴ دهه فعالیت هنری و سیاسی‌ش در زوریخ به سر می‌برد، شب گذشته فیلم را دیده و پسندیده و خصوصا از بازی محمدرضا گلزار تمجید کرده است.

در همین زمینه پس از نمایش فیلم «مادر قلب اتمی» در فستیوال زوریخ علی احمدزاده، کارگردان این فیلم، در صفحه فیسبوک خود مدعی شد: «پس از پایان فیلم نمایش فیلمم را تقدیم کردم به آقای آرنولد که مهمان ویژه فستیوال امسال هستند و به تماشای فیلم مادر قلب اتمی نشستند. پس از این آرنولد هنرپیشه هالیوودی بازی کاراکتر محمدرضا گلزار را تحسین کرد و در ادامه افزود کاراکتر گلزار در این فیلم کابوس میانسالگی شخص من شد. او همچنین در ادامه تعجب خود از فضای جدید جوانان ایران را بیان کرد.»

12

پس از این خود محمدرضا گلزار نیز در متنی در اینستاگرامش نوشت که: «دوران کودکی فیلم‌های آرنولد رو میدیدم و امشب آرنولد به تماشای فیلم من نشست، مایه افتخارِ که بعد از تماشای فیلم، بازی من رو مورد تحسین قرار داده…»

2015-10-04-10-59-39

اما به دلیل سابقه شبه‌روشنفکران وطنی در جعل خبر و انتشار در رسانه‌های داخلی، این خبر عجیب بهانه خوبی بود برای گشتن در سایت‌ها و دیدن بازتاب‌های اکران این فیلم و آرنولد از آن در رسانه‌های غیرایرانی، اما هرچه گشتیم کمتر یافتیم.

نه در وبسایت‌های اصلی اخبار سینمایی مثل «ددلاین» خبری از این اتفاق بود نه در سایت‌های جامع خبری از جمله «گاردین» و «دویچه ووله» و …. نه حتی در رسانه‌های درجه چندم و رسانه‌های محلی و …. ظاهرا تنها عوامل فیلم از تمجید آرنولد از اثرشان خبر داشتند.

با این اوصاف به نظر می‌رسد سازندگان فیلم توقیفی «مادر قلب اتمی» باید سندی برای ادعای خود منتشر کنند و در غیر اینصورت به نظر می‌رسد مانند بسیاری از شبه‌روشنفکران که با حضور در جشنواره‌های درجه چندم اروپایی دست به جعل خبر به منظور انتشار در رسانه‌های داخلی و سوءاستفاده از آن می‌زنند، این‌بار عوامل برخی از فیلم‌های حاضر در جشنواره زوریخ هم دست به چنین عملی زده‌اند، مگر اینکه در روزهای آینده سندی برای تائید ادعای خود منتشر کنند.

دیدگاه شما در مورد : ماجرای تمجید «آرنولد» از فیلم توقیفی ایرانی چیست؟!

ماجرای تمجید «آرنولد» از فیلم توقیفی ایرانی چیست؟!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS