امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 04:16:04
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26808

تاریخ انتشار : 13/07/1394 - 08:08

کار کمیسیون برجام مجلس کارشناسی، منصفانه‌ و کم‌نظیر بود

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه تهران گفت: در کمیسیون برجام بسیاری از کارشناسان و مسئولان سابق و جدید حوزه هسته‌ای و تیم مذاکره‌کننده حضور پیدا کردند و یک کار کارشناسی، قابل قبول و منصفانه‌ای انجام شد.

به گزارش جویباران،حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به قرائت گزارش کمیسیون ویژه بررسی برجام، گفت: با توجه به اهمیت بحث برجام و با توجه به منافع بلندمدتی که در پشت این توافقنامه وجود دارد و همچنین تبعات بلندمدتی که برجام می‌تواند برای کشور ما داشته باشد لازم است که مجلس به بحث و بررسی آن توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی افزود: مقام معظم رهبری تاکید کردند مجلس صلاح نیست از بررسی برجام کنار گذاشته شود. امام خمینی (ره) نیز فرمودند: « مجلس در رأس امور است» به همین خاطر مجلس باید یک ورود جدی به موضوع برجام داشته باشد.

کلانتری با بیان اینکه نباید منافع کوتاه مدت را به منافع کوتاه‌ ترجیح داد، ادامه داد: مجلس عصاره ملت است و جمعی از کارشناسان و فرهخیتگان به نمایندگی از ملت در مجلس حضور دارند. پس این نمایندگان باید با قدرت به بحث و بررسی برجام ورود پیدا کند و با در نظر گرفتن همه مصالح تصمیم نهایی را اتخاذ کنند.

وی افزود: نباید در رابطه با برجام و مسائل کلیدی دیگر با تعارف و ملاحظه پیش رفت زیرا اینگونه برای آینده کشور مشکل ایجاد خواهد شد. نمایندگان نیز باید بدون ملاحظه‌کاری برجام را بررسی کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران افزود: روندی که کمیسیون ویژه بررسی برجام طی کرد روند بسیار خوبی بود. در این کمیسیون بسیاری از کارشناسان و مسئولان سابق و جدید حوزه هسته‌ای و تیم مذاکره‌کننده حضور پیدا کردند، و یک کار کارشناسی قابل قبول و منصفانه‌ای انجام شد و به نظر بررسی دقیقی در مورد برجام صورت گرفت.

وی در خاتمه گفت: کمیسیون بررسی برجام طی چند هفته با حساسیت کامل بررسی برجام را در دستور کار خود قرار داد. این یک نقطه قوت است که جمعی از کارشناسان چه موافق و چه مخالف دور هم بنشینند و روی یک مسئله به جمع‌بندی برسند این کار کمیسیون برجام و مجلس یک کار کم‌نظیر بود.

دیدگاه شما در مورد : کار کمیسیون برجام مجلس کارشناسی، منصفانه‌ و کم‌نظیر بود

کار کمیسیون برجام مجلس کارشناسی، منصفانه‌ و کم‌نظیر بود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS