امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 19:15:32
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26805

تاریخ انتشار : 13/07/1394 - 08:06

عصبانیت رئیس فراکسیون لاریجانی پس از ناکامی در صحن علنی

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه فراکسیون اصولگرایان وفادار به مذاکره و گفت‌وگو نیست، گفت: ما متاسفیم از این که دوستان در فراکسیون اصولگرایان همیشه سخن از وحدت می‌کنند اما به آن عمل نمی‌کنند.

به گزارش جویباران،کاظم جلالی امروز یکشنبه (۱۲ مهرماه) در حاشیه نشست علنی مجلس در جمع خبرنگاران در خصوص طرح دو فوریتی مجلس درباره برجام گفت: پیش نویس این طرح مدتی پیش تهیه شد و پس از آن با برخی از نهادهای کشور در این خصوص هماهنگی‌هایی صورت گرفت و سخنان آن‌ها مورد استماع قرار گرفت.

 
نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی افزود: پس از برگزاری جلسات و هماهنگی‌ها در این خصوص قرار بود که روز سه‌شنبه هفته قبل طرح دو فوریتی ارائه شود اما برخی از نمایندگان در داخل مجلس تاکید کردند که به دلیل اینکه این موضوع ملی بوده باید هماهنگی‌هایی نیز با فراکسیون اصولگرایان انجام شود.
 
وی تاکید کرد: بنابراین سه‌شنبه هفته پیش جلسه‌ای با حضور دکتر لاریجانی، زاکانی و بنده برگزار شد و در این جلسه بر روی این طرح کار شد و مقرر گردید روز چهارشنبه این طرح در داخل صحن مجلس مطرح شود. بنابراین صبح روز چهارشنبه مجمع عمومی فراکسیون رهروان ولایت تشکیل جلسه داد و در این جلسه رئیس مجلس به اعضای مجمع توضیحاتی را در خصوص طرح ارائه نمود.
 
رئیس فراکسیون رهروان ولایت ادامه داد: البته لحظاتی قبل از تشکیل جلسه مجمع زاکانی تلفنی به بنده گفت که شب گذشته با برخی دوستان خود جلسه‌ای را برگزار کردند و دوستان وی تقاضا داشتند که جلسه‌ای را با حضور رئیس مجلس در این خصوص برگزار کنند بنابراین بنده این موضوع را با دکتر لاریجانی مطرح کردم و وی به دلیل اولویت این کار و تاکید بر وحدت رئیس مجلس وقتی را برای برگزاری جلسه با این افراد در نظر گرفتند.
 
جلالی در ادامه تصریح کرد: در این جلسه جناب حداد به همراه آقایان زاکانی، زارعی، بذرپاش، دهقان، نقوی حسینی و نبویان حضور داشتند که بنده نیز در این جلسه بودم. در این جلسه رئیس مجلس ضمن اینکه طرح را برای این نمایندگان تدوین کردند تاکید کردند که اگر شما در فراکسیون خود به دنبال رد برجام هستید ما با شما نیستیم و شما می‌توانید طرح رد خود را بیاورید و ما نیز طرح خود را می‌آوریم اما اگر به دنبال این هستید که از این مقطع عبور کنید ما می‌توانیم با هم تعامل کنیم.
 
وی ادامه داد: در آن جلسه نبویان طرح رد را مطرح کرد و گفت من نمی‌دانم که چرا در این جلسه حضور دارم، بنابراین مقرر شد برای بررسی طرح دو فوریتی دو فراکسیون با هم جلسه گذاشته و گروه ۳+۳ تشکیل شود از این رو ۳ نفر آن‌ها آقایان زاکانی، بذرپاش و زارعی بودند و ۳ نفر از فراکسیون رهروان ولایت بنده، آقایان بروجردی و حقیقت پور بودند.
 
رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به جلسه پنجشنبه هفته گذشته در این خصوص افزود: جلسه‌ای در روز پنجشنبه هفته گذشته تشکیل شد و مجددا روز جمعه نیز جلسه‌ای برگزار شد و دو فراکسیون مسائلی را که با هم اتفاق نظر داشتند مصوب کردند و مقرر شد مسائل اختلافی به جلسه‌ای با حضور دکتر لاریجانی ارجاع شود از این رو روز شنبه رئیس مجلس ۳ ساعت وقت خود را به این موضوع اختصاص داد و بر روی طرح بحث‌هایی انجام شد و در آخر جلسه گفته شد که فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت این طرح را امضا کرده و فراکسیون اصولگرایان نیز باید امضا کند اما اعضای این کمیسیون گفتند که ما در صورتی امضا می‌کنیم که گزارش کمیسیون برجام خوانده شود و پس از آن طرح مطرح شود که این موضوع نیز انجام شد اما دوستان باز هم طرح را امضا نکردند و در آن جلسه که آقای توکلی نیز حضور داشت این موضوع مورد اعتراض وی نیز قرار گرفت.
 
جلالی تاکید کرد: دو هفته جلسات و بحث‌های فشرده برای این طرح صورت گرفت و اگر به آمار موافقان و مخالفان این طرح در صحن علنی مجلس نیز نگاه شود می‌توان دریافت که بسیاری از دوستان در فراکسیون اصولگرایان به این طرح رای ندادند و ما متاسفیم که دوستان همیشه سخن از وحدت دارند و فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در این زمینه پیشگام است اما هر گامی که برمی‌داریم در این خصوص در انتها ما را از هم دورتر می‌کند چون آن ها وفادار به مذاکرات نیستند البته امروز نیز بنده به آقای حداد عادل که در همین کمیسیون برجام دوستان ما مخالف ارائه لیست واحد بودند اما دکتر لاریجانی آبرو گذاشتند و تاکید داشتند که چون موضوع ملی است باید در کمیسیون برجام از همه گرایش‌ها حضور داشته باشند اما در هنگام ارائه این طرح دیده شد که به رغم گام وحدت آمیز نتیجه به آن سمت و سو پیش نرفت و البته امروز نیز برای تصویب دو فوریت ۵ رأی کم داشتیم و از مجموع افراد حاضر در مجلس ۱۶ نفر موفق به رای دادن نشدند که از این تعداد ۱۰ نفر عضو فراکسیون رهروان ولایت بودند. حتی اشخاص برجسته‌ای مانند آقایان ابوترابی، دستغیب، جهانگیرزاده و شریعتی به دلیل خراب بودن دستگاه رأی گیری موفق به رأی دادن نشدند که اگر رأی می دادند به طور حتم دو فوریت تصویب می‌شد.
 
وی افزود: هر چند که جمعی از دوستان در این خصوص تشکیک کردند اما چون شمارش آراء الکترونیکی است نمی‌توانستیم کار دیگری انجام دهیم.
 

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در خصوص ارجاع این طرح به کمیسیون امنیت ملی گفت: از زمان ارجاع این طرح به کمیسیون مربوطه نمایندگان کمیسیون ۴۸ ساعت فرصت دارند پیشنهادات خود را ارائه دهند و پس از آن کمیسیون امنیت ملی باید ظرف حداکثر یک ماه گزارش را به صحن مجلس ارائه دهد بنابراین بنده پیشنهاد کردم مجلس هفته آینده نیز جلسه علنی برگزار کند تا طرح مربوطه به سرانجام برسد که هیات رئیسه این پیشنهاد را بررسی خواهد کرد چرا که تا قبل از ۲۶ مهر مجلس باید این موضوع را تعیین تکلیف کند. البته شنیده شد که در جلسه شب گذشته کمیسیون برجام برای نهایی کردن گزارش فقط ۱۰ نفر از اعضا حضور داشتند و گزارش با آراء ۶ نفر به تصویب رسید که ۴ نفر دیگر نیز رأی مخالف دادند.

منبع : رجا نیوز
دیدگاه شما در مورد : عصبانیت رئیس فراکسیون لاریجانی پس از ناکامی در صحن علنی

عصبانیت رئیس فراکسیون لاریجانی پس از ناکامی در صحن علنی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS