امروز دوشنبه 07 اسفند 1396
ساعت 04:55:25
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26794

تاریخ انتشار : 13/07/1394 - 07:58

مجوز پخش جلسه دادگاه «ب.ز»راازرئیس قوه قضائیه گرفته‌ایم

دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم «ب.ز» و همچنین دو متهم دیگر با نام های «م ـ ش» و «ح ـ ف ـ هـ‌» صبح امروز با ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه عمومی انقلاب تهران آغاز شد.

به گزارش جویباران، قاضی صلواتی با گرامیداشت یاد و خاطره حجاج جان باخته در فاجعه منا گفت: دومین جلسه رسیدگی به اتهامات این سه متهم را با حضور وکلای مدافع و وکلای سازمانهای شاکی اعم از وزارت نفت، سازمان تأمین اجتماعی و بانک مسکن آغاز می کنیم. 

وی افزود: بر اساس ماده ۳۵۳ قانون آئین دادرسی کیفری انتشار جریان رسیدگی و گزارش پرونده که متضمن بیان مشخصات شاکی و متهم و هویت فردی یا موقعیت اداری و اجتماعی آنان نباشد در رسانه ها مجاز است و تخلف از مفاد این ماده در حکم افتراست. 
 
 
رئیس دادگاه در ادامه به بندهایی از قانون در خصوص کسانی که در جلسه دادگاه موجب اخلال در نظر می شوند اشاره کرد و از آقای نجفی معاون دادستان تهران خواست برای ادامه قرائت کیفرخواست متهم «ب ـ ز» در جایگاه مستقر شود. 
 
 
متهم «ب ـ ز» پیش از قرائت کیفرخواست با برخاستن از جای خود خطاب به رئیس دادگاه گفت: مطالبی که دیروز نماینده دادستان به عنوان کیفرخواست قرائت کرد همه اتهام است اما رسانه ها و به خصوص صدا و سیما به جزئیات آن استناد کردند. 
 
 
قاضی دادگاه در پاسخ گفت: شما و وکیلتان در موقع مقتضی فرصت دفاع از خود را دارید. 
 
 
آقای رسول کوهپایه زاده وکیل متهم «ب.‌ ز» هم گفت: نکته ای موکلم اشاره می کند درست است چرا که رسانه‌ها حق انتقال مطالب را در این جلسه علنی دارند و ما هم استقبال می کنیم اما طبق قانون اجازه انتشار جزئیات را ندارند. 
 
 
آقای صلواتی رئیس دادگاه در پاسخ به وکیل ب ـ ز گفت: مجوز پخش جلسه دادگاه را از رئیس قوه قضائیه گرفته‌ایم و این قانونی است اما رسانه های اجازه مندرجات و جزئیات کیفرخواست را ندارند. 
 
 
پس از این گفت و شنودها نجفی معاون دادستان تهران ادامه کیفرخواست متهم «ب ـ ز» را که در روز گذشته موفق شده بود ۷۰ صفحه از مجموعه ۲۳۷ صفحه آن را قرائت کند، قرائت کرد. 
 
 
خواهران «ب . ز» وارد دادگاه انقلاب شدند
 
 
 
 
خواهران «ب. ز» برای حضور در دومین جلسه رسیدگی به اتهامات میلیاردر نفتی وارد دادگاه انقلاب شدند.
 
 
 
ابراز رضایت وکیل متهم میلیاردر نفتی از روند جلسه نخست دادگاه موکلش 
 
 
وکیل متهم میلیاردر نفتی گفت: جلسه دیروز دادگاه روند بسیار خوبی داشت و امیدوارم با همین دقت، دفاعیات خودم و موکلم پیگیری شود.
 
 
رسول کوهپایه زاده که برای حضور در دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی در حال ورود به دادگاه عمومی و انقلاب تهران بود در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: احتمال دارد پس از چند جلسه ، جلسات به صورت غیرعلنی برگزار شود.
 
 
وی گفت: پرونده متهم ۲۰۹ جلد است که من فقط یک جلد آن که کیفرخواست ۲۳۷ صفحه ای است مطالعه کرده ام و فقط یک سوم آن ۲۰۹ جلد را توانسته ام قرائت کنم.
 
کوهپایه زاده افزود: بر همین اساس از دادگاه درخواست کرده ایم که پس از پایان قرائت کیفرخواست مهلتی داده شود تا بتوانیم پرونده را به طور کامل بخوانیم.وی گفت: پرونده موکلم علاوه بر ۲۰۹ جلد ۴۰ جلد منضمات هم دارد.

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات «ب. ز» روز گذشته در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

دیدگاه شما در مورد : مجوز پخش جلسه دادگاه «ب.ز»راازرئیس قوه قضائیه گرفته‌ایم

مجوز پخش جلسه دادگاه «ب.ز»راازرئیس قوه قضائیه گرفته‌ایم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS