امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 05:56:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 26780

تاریخ انتشار : 08/07/1394 - 11:17

نمایندگان حوزه انتخابیه بخوانند/

وعده‌های منطقی بدهید/ناتوانی نمایندگان جویبار از تبدیل این شهرستان به منطقه آزاد تجاری

چندسالی است که نمایندگان حوزه انتخابیه جویبار به دنبال دادن وعده‌های رنگارنگ هستند اما هنگامی که زمان عمل فرا می‌رسد ذره‌ای از آن وعده‌ها اجرایی نمی‌شود.

وعده‌های منطقی بدهید/ناتوانی نمایندگان جویبار از تبدیل این شهرستان به منطقه آزاد تجاری

به گزارش خبرنگار جویباران، چند سالی است که موضوع ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی نقل محافل سیاسی و اجتماعی استان مازندران شده است.

این حرف‌ها و شایعه‌ها تا جایی پیش رفت که کلیه نمایندگان مازندران در همه جلسات و نشست‌ها وعده گرفتن امتیاز منطقه آزاد تجاری – صنعتی را به مسئولان و مردم آن شهرستان می‌دادند.

شهرستان جویبار نیز به دلیل داشتن 18 کیلومتر ساحل بکر و دست نخورده از این قائده مستثنی نبوده است و نمایندگان این حوزه انتخابیه نیز طی این سالها، بارها و بارها وعده دریافت امتیاز منطقه آزاد تجاری برای شهرستان جویبار را داده‌اند و بسیار هم بر این وعده خود تأکید داشتند و برخی مواقع نیز از حتمی شدن آن سخن می‌گفتند.

اما از حرف تا واقعیت و عمل فاصله زیادی است، چرا که طی روزهای اخیر و با توجه به حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در استان مازندران بحث تبدیل این استان به منطقه آزاد تجاری – صنعتی بالا گرفت و طرح توجیهی آن نیز طی نامه‌ای توسط ربیع فلاح استاندار مازندران به دست دبیر شورای عالی مناطق آزاد رسیده است.

در این نامه سه منطقه آزاد و مستقل به طور همزمان در غرب به مرکزیت بندر نوشهر، در مرکز به مرکزیت بابلسر و در شرق استان به مرکزیت بندر امیر آباد به دبیر شورای عالی مناطق آزاد معرفی شدند و قرار است این موضوع در هنگام سفر رئیس جمهور به مازندران مورد پیگیری و در صورت لازم به تصویب برسد.

همانطور که دیدید در این نامه اسمی از جویبار برده نشده است و به نوعی می‌توان گفت وعده‌هایی که طی این چند سال در مراسمات، نشست‌ها و جلسات توسط نمایندگان حوزه انتخابیه به مردم عزیز این شهرستان داده شده، خیالی خام بوده است.

شهرستان جویبار، به دلیل عدم توجه مسئولان استانی و وعده‌های مکرر اما توخالی نمایندگان، نسبت به دیگر شهرستان‌های استان و حتی کشور محروم مانده است.

شهرستانی که به تنهایی جور ورزش کشور را می‌کشد و در زمینه اقتصادی، تجاری و بازرگانی نیز نقش پر رنگی در در استان دارد، متاسفانه مورد لطف مسئولان قرار نمی‌گیرد.

اما سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که چرا نمایندگان حوزه انتخابیه با اینکه می‌دانستند به دلایل مختلف جویبار به منطقه آزاد تجاری تبدیل نمی‌شود، در همه جا وعده‌های با رنگ و لعاب خود را ادامه می‌دادند؟

و چرا با اینکه این نامه در رسانه‌ها منتشر شد و شهرستان‌های میزبان نیز معرفی شدند، باز هم بر حرف‌های خود پافشاری می‌کنند؟

مگر روزها، ماه‌ها و سال‌های قبل وعده حتمی شدن دریافت امتیاز منطقه آزاد تجاری را به مردم و مسئولان نمی‌دادند؟ پس چرا اتفاقی نیفتاده است؟

ناگفته نماند که مردم جویبار نیز با توجه به دیگر وعده‌های عمل نشده، برای این وعده‌ها نیز تره ای خرد نمی‌کنند و نمایندگان محترم نیز به دنبال پافشاری حرف‌های خود نباشند.

از روز نخست نیز مشخص بود که برای شهرستانی همانند جویبار که در حوزه جاده‌های ارتباطی و بسترسازی‌های لازم کاری انجام نشده است، منطقه آزاد تجاری نیز خیالی خام خواهد بود چرا که زبان گویایی برای احقاق حق این شهرستان وجود ندارد.

امیدواریم نمایندگان محترم نیز به جای دادن وعده‌های رنگ و لعاب دار کمی از حقوق این شهرستان دفاع کنند و جلوی ناحقی‌هایی که در زمینه بودجه‌ای به جویبار می‌شود را بگیرند.

در پایان نمایندگان محترم را به این دو جمله از بیانات مقام معظم رهبری دعوت می‌کنم:

رهبر معظم انقلاب در تاریخ 14 خرداد 1392 و قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در مرقد مطهر امام خمینی(ره) خطاب به مسئولان گفتند:«به‌گونه‌ای حرف بزنید (وعده دهید) که اگر سال آینده نوار حرف‌های امروز شما را پخش کردند، شرمنده نشوید و با بهانه‌گیری گردن این و آن نیندازید.»

حضرت آیت الله خامنه‌ای در تاریخ 6 شهریور 1390 در جمع دولتمردان نیز در مورد وعده دادن اظهار داشتند:«تحقق وعده های داده شده به مردم، امری مطلوب و ضروری است و باعث استحكام ایمان و اعتقاد مردم می شود و برعكس اگر این وعده ها محقق نشود در ذهن مردم، مشكل ایجاد می كند.»

انتهای پیام/

دیدگاه شما در مورد : وعده‌های منطقی بدهید/ناتوانی نمایندگان جویبار از تبدیل این شهرستان به منطقه آزاد تجاری

وعده‌های منطقی بدهید/ناتوانی نمایندگان جویبار از تبدیل این شهرستان به منطقه آزاد تجاری

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS