امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 03:02:51
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26617

تاریخ انتشار : 21/06/1394 - 15:47

موضع صریح و شفاف رهبر معظم انقلاب در مورد هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان /عکس‌نوشت

در هفته‌های اخیر حملات فراوانی از سوی معاندین و برخی چهره‌های سیاسی داخلی به شورای نگهبان صورت گرفت.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

در هفته‌های اخیر حملات فراوانی از سوی معاندین و برخی چهره‌های سیاسی داخلی به شورای نگهبان انجام شد.

حتی آقای روحانی هم از این غافله جا نماند و در صحبت‌های خود مسائلی دور از شأن شورای نگهبان را در رسانه‌های عمومی بیان کرد که مورد انتقاد مسئولان و چهره‌های دلسوز نظام قرار گرفت. رهبر معظم انقلاب نیز در سخنان اخیرشان در جمع اقشار مختلف مردم بطور صریح و شفاف موضعشان را بیان کردند.

 

http://www.bloghnews.com/images/docs/files/000133/nf00133219-1.jpg


متن بیانات ایشان به شرح زیر است:

« رأی مردم هم به معنای واقعی کلمه حقّ‌النّاس است؛ حقّ‌النّاس است. وقتی می‌آید برادر و خواهر ایرانی در انتخابات شرکت میکند و رأی در صندوق می‌اندازد، رعایت این حقّ او واجب شرعی است، واجب اسلامی است؛ در این امانت او نباید خیانت کرد؛ واقعاً حقّ‌النّاس است. نتیجه‌ی آراء هم هرچه شد، بایستی به آن ملتزم بود؛ این هم حقّ‌النّاس است.
اینکه ما در سال ۸۸ در مقابل کسانی که اصرار میکردند باید انتخابات باطل بشود ایستادیم، به‌خاطر همین بود که از حقّ‌النّاس دفاع کردیم. چهل میلیون [نفر] -بالاترین نصاب انتخابات- در سال ۸۸ در [دادن‌] آراء شرکت کردند. خب، یک نتیجه‌ای داد. هر کسی [هم‌] برنده‌ی این انتخابات میشد، ما همین‌جور می‌ایستادیم، دفاع میکردیم. بنده از حقّ‌النّاس دفاع کردم، از حقّ مردم دفاع کردم. باز هم هر وقتی که مردم رأی بدهند -به هر کسی که مردم بپسندند و بپذیرند و رأی بدهند- بنده از رأی مردم دفاع خواهم کرد؛ پشت سرِ مردم خواهم ایستاد. رأی مردم حقّ‌النّاس است. ما بیخود این اعتمادی را که مردم به نظام دارند، با حرفهای بی‌منطق مخدوش نکنیم. گاهی به وزارت کشور ایراد میگیرند، گاهی به شورای نگهبان ایراد میگیرند.

شورای نگهبان، چشم بینای نظام برای انتخابات است؛ در همه‌ی دنیا هم یک چنین چیزی وجود دارد -حالا اسمش چیز دیگر است؛ اینجا اسمش شورای نگهبان است- مراقبند، ببینند آن کسی که وارد میدان انتخابات میشود، نامزد انتخابات میشود، آیا صلاحیّت دارد یا نه؛ و باید احراز کنند صلاحیّت را؛ اگر دیدند که کوتاهی شده است و آدمی که صلاحیّت ندارد وارد شده، جلویش را میگیرند؛ این حقّ آنها است، حقّ قانونی آنها است، حقّ عقلی و منطقی آنها است؛ بعضی بیخود ایراد میکنند. بخشی از این حقّ‌النّاس، همین حقّ رأی شورای نگهبان است؛ همین حقّ نظارت استصوابی و مؤثّر شورای نگهبان است؛ این جزو حق‌النّاس است، این را باید رعایت کرد، این را باید حفظ کرد. انتخابات مهم است. این عرض فعلی ما درباره‌ی انتخابات است.»

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : موضع صریح و شفاف رهبر معظم انقلاب در مورد هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان /عکس‌نوشت

موضع صریح و شفاف رهبر معظم انقلاب در مورد هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان /عکس‌نوشت

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS