امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 08:56:04
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26610

تاریخ انتشار : 21/06/1394 - 15:41

از برگزاری پرزحمت یادواره در دل کوه تا قربانی کردن گوسفند زیر پای سیاسیون!/عکس

این بزرگان می‌توانستند برگزارکنندگان را از این حرکت منع کنند تا در محفلی که میدان‌داری از آن شهدا است، مهمان ویژه و عادی نداشته باشیم.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

یادواره شهدای چهاردانگه ساری یادواره و پاسداشت 195 شهید گلگون‌کفن این منطقه، یادواره‌ای که وقتی از جاده‌های کم‌عرض، پیچ در پیچ و محروم‌ترین نقطه مازندران در آن به‌عنوان مهمان شرکت می‌کنی، تنها چیزی که در ذهن آدمی متبادر می‌شود این است که واقعا اگر جنگ سال‌ها هم به طول می‌کشید هرگز به این منطقه نمی‌رسید.

منطقه پشتکوه با فاصله 150 کیلومتری از مرکز استان محصور در کوه‌های کوچک و بزرگ، منطقه‌ای که بنا به گفته اهالی اگر مقام معظم رهبری سال 74 با حضورشان آنجا را متبرک نمی‌کردند، شاید کمتر مسئول استانی به آنجا می‌آمد.

بعد از حضور رهبری، مردمان این منطقه از برق، آب، جاده، امکانات رفاهی و بهداشتی بهره‌مند شدند اما با این اوصاف و نبود این امکانات، دلدادگی خود را به انقلاب نشان داده بودند، گواه آن نیز 6 شهید از یک روستا است، روستای اروست روستایی که بومیان دوست ندارند دیگر اروست بخوانند آن را «قدمگاه آقا» لقبی است که میزبانان امروز یادواره 195 شهید منطقه چهاردانگه زینت‌بخش روستای خود کردند.

 


از جاده خاکی و پیچ در پیچ به محفل شهدای این منطقه قدم می‌گذاری، محفلی که میزبانی مراسم آن را امروز 6 شهید این منطقه برعهده دارند، «شهید خرده ‌مینا؛ شهید علیرضا احمدی؛ شهید ابراهیم، عین‌الله و صفرعلی عالیشاه و سلیمان معصومی»

اما برگزارکنندگان و بعضی از مهمانان یادشان رفته بود، قرب شهدا نزد خدا بیشتر است، نکته‌ای که اتفاق افتاد در یک یادواره از چشمان تیز مردمان آفتاب‌سوخته و دستان پینه‌بسته و باغیرت این منطقه نیز قابل اغماض نبود، قربانی کردن گوسفند زیرپای مهمانان سیاسی این همایش مردمی بود.

گوسفند زیر پای چند تن از سیاسیون قربانی شد، شاید تصور و یا بیان شود که علاقه مردم به یادواره شهدا و اشتباه مسئولان برگزارکننده اما افراد سیاسی که بعضی از آنها در کسوت نمایندگان مجلس نیز هستند، هر چند این روزها حضور آنها و رقبای بالفعل در این محافل به وفور دیده می‌شود، این بزرگان می‌توانستند برگزارکنندگان را از این حرکت منع کنند تا در محفلی که میدان‌داری از آن شهدا است، مهمان ویژه و عادی نداشته باشیم، چون شهدا با اخلاص رفتند و مطمئناً رضایت این‌گونه رفتارها را نیز ندارند پس در نزد آنها و خدای آنها هر که باتقواتر است، برتری دارد نه پست و میز.

این اتفاق در حالی رخ داد که وقتی قرار بود یک گوسفند زیر پای آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران قربانی شود، او از این کار امتناع کرد و اجازه نداد تا گوسفندی را به خاطر وی ذبح کنند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : از برگزاری پرزحمت یادواره در دل کوه تا قربانی کردن گوسفند زیر پای سیاسیون!/عکس

از برگزاری پرزحمت یادواره در دل کوه تا قربانی کردن گوسفند زیر پای سیاسیون!/عکس

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS