امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 03:37:16
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


یادداشت
چاپ

کد خبر : 266

تاریخ انتشار : 27/06/1392 - 23:28

بحران ایدئولوژیک، عامل فروپاشی اقتدار آمریکایی

حکایت شکست و سرخوری تحقیرآمیز رمان نویسان تانکمن غربی و دولت آمریکا در ماجرای حمله نظامی به سوریه نشان از"فروپاشی آتوریته و اقتدار آمریکا" درجهان است.

بحران ایدئولوژیک، عامل فروپاشی اقتدار آمریکایی

جویباران - برژینسکی ،مشاور امنیتی پنج رئیس جمهور آمریکا،اخیرا در مصاحبه ای با نشریات آمریکایی از وقوع جنگ چهارم جهانی خبر داد و گفت: در این جنگ ،عامل "برتری"و"بزرگی" مثل گذشته ،عامل " نظامی گرایانه "و یا"تکنولژیکال" نیست بلکه عامل برتری و بزرگی ،عامل "ایدئولژیک"است.

امام خامنه ای درفرازی هم فرمودند:بحران غرب ،بحران ایدئولژیک"است

در جهت  تکمیل  تحلیل برژینسکی،ویلیام کوهن(وزیراسبق دفاع ایالات متحده)گفت:جنگ آمریکا و متحدانش با اسلام سیاسی است البته این همان ترجمان نظریه "جنگ تمدنها "می باشد.

واقعه دست ساز صهیونیستها در11سپتامبر،که عامل توجیه حضور جنگ افزاران غرب  در جبهه جریان  اسلامگرایی انقلابی در خاورمیانه بود با کلید واژه"جنگ صلیبی"بوش پسر آغاز شد که البته ناکام ماند و هنوز ناکام است چرا که مولفه "برتری و"بزرگی"،مولفه "نظامی"نیست بلکه سرچشمه بیداری اسلامی ،خواستگاه "ایدئولژیک"دارد.

این خطای راهبردی بوش پسر را یکی دیگر از نظریه پردازان مطرح آمریکایی یعنی "فرانسیس فوکویاما"یا همان نظریه پرداز ناکام "پایان تاریخ" هم تکرارکرد و طی تحلیلی بعد از واقعه فروپاشی برج های دوقلو گفت:"اسلام"تنها نظام فرهنگی است که "مدرنیته غرب" را تهدید می کند و تنها راه "مهار"توان و برتری نظامی غرب است.

دراین نظریه فوکویاما دونکته وجوددارد:

1)غرب،توان رویارویی "ایدئولوژیکال"با نظام فرهنگی اسلام را ندارد و بدنبال مواجهه سخت افزاری است.

2)رویکرد "میلیتاریستی سخت افزارانه"در مهار "ایدئولوژی"برتر اسلامی یک رویکرد شکست خورده و سوخته ایست چرا که ایالات متحده  نتوانست پروژه"خاورمیانه بزرگ"را با رویکرد نظامی در مقابل "بیداری اسلامی"به جلو هدایت کند و امروز سردرگم  و نظاره گر انهدام منافع "استراتژیک"خود درجای جای خاورمیانه می باشد.

غرب مدعی "دموکراسی" درمصر بدلیل فقدان "پایگاه "و"جایگاه" اجتماعی  جریان سکولار و همسوی خودش ،مجبورشد ننگ "کودتا"رابپذیرد و دولت "دموکراتیک"را حبس کند.

رئول مارک گرکت(افسر موسسه استراتفور آمریکا) گفت:اسلام گرایی ریشه عمیق درخاورمیانه و مصردارد و در هیچ انتخاباتی در مصر ،سکولارها پیروز میدان نخواهندشد و تنها اتکای جریان سکولار درمصر"ارتش"است و نه مردم و ارتش هم امکان ندارد یک نظام "غیراسلامی"برسرکارآورد.

حکایت شکست و سرخوری تحقیرآمیز رمان نویسان تانکمن غربی و دولت  آمریکا در ماجرای حمله نظامی به سوریه  نشان از"فروپاشی آتوریته و اقتدار آمریکا" درجهان است.

پروژه ای که ابتدا با "براندازی نظام بشاراسد"در عرض 2ماه توسط آمریکا و آمریکائیان جریان مرتجع عرب کلیدخورد و تا2سال بطول انجامید و اتفاقی نیافتاد و امروز هم پروژه "نقطه زنی"درغالب یک حمله نظامی محدود  با عدم همراهی جریان ناتوان "ناتو"و اتحادیه اروپا و هم بدلیل "اقتدار هژمونیک جریان مقاومت"درمنطقه اسلامی،به کنفرانس مخملی "ژنو"ختم گردید.

سرلشکر سلیمانی، فرمانده مقتدر سپاه قدس در تحلیلی از وقایع اخیر گفتند:ما(ایران)"بزرگ"شده ایم ،بدون هزینه و منطقی،البته باید اذعان کرد و این نوید را داد که آرمان بلند امام خمینی (ره)در ایجادیک ارتش اسلامی درجهان اسلام محقق گردید چرا که این واقعه نشان می دهد که "اولین "بار است جریان کفر و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا نتوانستند"اتحادیه ای"بتازند و"اولین"بار است که جریان مقاومت اسلامی ،عمل "اتحادیه ای " را تعریف  نمود و دشمن را در مرحله "تصمیم به حمله"ناکام کرد و آیه 60انفال محقق گردید که میفرماید: "واعدوالهم مستطعتم بالقوه ومن رباط الخیل ،ترهبون به عدوالله وعدوکم وآخرین من دونهم لایعلمونهم الله یعلمهم...برای مقابله با دشمنان هرچه توان دارید ازنیرو آماده سازید تا بوسیله آن ،دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید و دشمنان دیگری که شما آنها را نمی شناسید و خدا می شناسد.

نویسنده : میثم معافی
دیدگاه شما در مورد : بحران ایدئولوژیک، عامل فروپاشی اقتدار آمریکایی

بحران ایدئولوژیک، عامل فروپاشی اقتدار آمریکایی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS