امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 19:00:55
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26584

تاریخ انتشار : 20/06/1394 - 22:24

روز نخست رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان – آمریکا:

مدال برنز ره آورد تلاش محمدی در میدان لاس وگاس/قرعه سخت شاگردان خادم در روز دوم

روز نخست رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان با شناخت نفرات برتر وزن 65 کیلو گرم در شهر لاس وگاس آمریکا به پایان رسید.

جویباران ـباشگاه خبرنگاران جوان 

روز نخست رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان با انجام مسابقات وزن 65 کیلو گرم در ورزشگاه آرلینس آرنا شهر لاس وگاس آمریکا به پایان رسید و در نهایت کسب یک مدال برنز ره آورد تلاش سید احمد محمدی نماینده کشورمان در این وزن بود.
بر این اساس در رقابت های وزن 65 کیلوگرم سید احمد محمدی نماینده کشورمان در دور نخست مقابل داوید هابات از اسلونی در تایم اول با نتیجه 12 بر صفر به پیروزی رسید.
وی در دور دوم مقابل فرانکلین از کوبا قهرمان پان آمریکن با نتیجه 6 بر صفر به برتری رسید و راهی دور سوم شد.
محمدی در مرحله یک هشتم نهایی مقابل برنت مت کالف قهرمان پان آمریکن از آمریکا در کشتی جذاب و حساس با نتیجه نزدیک 5 بر 4  به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.
وی در این دیدار مقابل گئورگی بوچار از رومانی با نتیجه 6 بر یک پیروز میدان شد و ضمن رسیدن به مرحله نیمه نهایی سهمیه المپیک 2016 را نیز به دست آورد.
محمدی در مرحله نیمه نهایی به مصاف فرانک چامیزو کشتی گیر کوبایی الاصل تیم ایتالیا دارنده مدال برنز جهان و نفر دوم بازی های اروپایی 2015 رفت و در حالی که از این کشتی گیر زیرک که در مرحله یک چهارم نهایی نیز موفق شده بود با نتیجه 10 بر 5 از سد طغرل عسکراف قهرمان المپیک از آذربایجان عبور کند پیش بود روی یک اشتباه و در اثر بدل کاری بی مورد ضربه فنی شد تا شانس رسیدن به فینال را از دست داده باشد و با این شکست راهی دیدار رده بندی شد. محمدی برای کسب مدال برنز مقابل طغرل عسکراف قهرمان المپیک از آذربایجان قرار گرفت که توانست در یک کشتی دیدنی با امتیاز عالی 15 بر 5 پیروز میدان شود و نخستین مدال تیم ملی کشتی آزاد که رنگش برنزی بود را به نام خود ثبت کرد.
از نکات قابل توجه رقابت های وزن 65 کیلو گرم می توان به شکست فینالیست های سال گذشته این وزن با ضربه فنی در مرحله نیمه نهایی اشاره کرد جایی که هم سید احمدی محمدی و هم سوسلان رومانوف روس مقابل حریفان ایتالیایی و ازبک خود مغلوب شدند.
در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی سوسلان رومانوف از روسیه قهرمان سال گذشته با ضربه فنی مقابل اختیار نوروز اف از ازبکستان شکست خورد تا دیدار فینال این وزن بین چامیزو از ایتالیا و نوروز اف از ازبکستان برگزار شود.
در دیدار فینال نیز فرانک چامیزو در یک کشتی نزدیک با نتیجه 4 بر 3 از سد نوروزاف ازبک گذشت و قهرمان شد.رومانوف روس نیز در دیگر دیدار رده بندی با شکست 6 بر یک ماندراخان گانزوریک از مغولستان صاحب مدال برنز شد.
-رده بندی انفرادی وزن 65 کیلوگرم و اسامی نفراتی که سهمیه المپیک را کسب کردند به شرح زیر است:
وزن 65 کیلوگرم: 1- فرانک چامیزو(ایتالیا) 2- اختیار نوروزاف(ازبکستان) 3- سید احمد محمدی(ایران) سوسلان رومانوف(روسیه) 5- طغرل عسکراف(آذربایجان) ماندراخان گانزوریک(مغولستان)

***در ادامه این رقابت ها طبق برنامه زیر مسابقات سه وزن دوم دنبال خواهد شد:
جمعه 20 شهریور  
ساعت 21:30 الی 4 بامداد روز شنبه 21 شهریور: مسابقات مقدماتی اوزان 61 ، 86 و 97 کیلوگرم  
شنبه 21 شهریور  
ساعت 4:45 الی 5:15 صبح : وزن‌کشی اوزان 57 ، 70 ، 74 و 125 کیلوگرم  
ساعت 6 الی 8:30 صبح  : فینال اوزان  61 ، 86 و 97 کیلوگرم

بر همین اساس مراسم وزن کشی سه وزن دوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان و گزینشی المپیک عصر پنچ شنبه به وقت محلی در شهر لاس وگاس برگزار شد و نمایندگان کشورمان که با قرعه سختی روبرو شدند از ساعت 21:30 دقیقه امشب به وقت تهران به مصاف حریفان خود می روند.
در وزن 61 کیلوگرم که 23 کشتی گیر وزن کشی کرده اند، بهنام احسان پور در دور اول به مصاف واسیل شوپتار از اوکراین خواهد رفت که در صورت پیروزی در دور دوم با برنده دیدار آلکساندر بوگوموئف از روسیه و مایکل استنلی از کانادا مبارزه خواهد کرد.
دولت نیازبیکوف از قزاقستان، منیر رجب آکتاش از ترکیه، ریس هامفری از آمریکا، باجرانگ از هند، باتبولد از مغولستان، لومتادزه از گرجستان در گروه احسان پور هستند که کار او را بسیار سخت می کند.

در وزن 86 کیلوگرم که 43 کشتی گیر روی باسکول رفته اند، علیرضا کریمی در دور نخست با امیدجان عثمان نوف از ازبکستان دیدار خواهد کرد که در صورت پیروزی در دور دوم با برنده دیدار استفان ورب از مجارستان و پیوتر اینالوف از مولداوی مصاف خواهد کرد.
کشتی گیران قزاقستان، قرقیزستان، ابراگیم آلداتوف از اوکراین و موسی مرتض علی یف از ارمنستان و همچنین عبدالرشید سعداله یف، کشتی نامدار روس ها و قهرمان دوره قبل جهان در گروه کریمی حضور دارند که کریمی در صورت حضور در نیمه نهایی باید با سعداله یف دیدار کند.

در وزن 97 کیلوگرم که 37 کشتی گیر حضور دارند، عباس طحان در دور اول با جوزف جالوویار از اسلوواکی مسابقه می دهد. وی در صورت پیروزی در این دیدار با برنده دیدار کشتی گیران چین و ساموآ مسابقه خواهد داد.
ابراهیم بلوک باشی از ترکیه، جاویر کورتینا از کوبا، پاولو اولینیک از اوکراین، ماگومد موسی ئف از قرقیزستان و نماینده آمریکا در گروه طحان قرار دارند.ختاگ گازیموف آذربایجانی و عبدالسلام گادیسوف روس در سوی دیگر جدول قرار دارند.
 
 
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : مدال برنز ره آورد تلاش محمدی در میدان لاس وگاس/قرعه سخت شاگردان خادم در روز دوم

 مدال برنز ره آورد تلاش محمدی در میدان لاس وگاس/قرعه سخت شاگردان خادم در روز دوم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS