امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 12:27:28
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26553

تاریخ انتشار : 20/06/1394 - 22:00

افخم:

اگر آمریکا از رفتارهای زورمدارانه دست بردارد جهان امن تر خواهد شد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بی تردید جهان زمانی امن تر خواهد شد که دولت آمریکا از رفتارهای زورمدارانه خود دست بردارد و مانع اقدامات بی ثبات کننده و جنگ افروزی متحدان خود شود.

جویباران ـباشگاه خبرنگاران جوان 

"مرضیه افخم" بیانیه رییس جمهوری آمریکا متعاقب رای سنای این کشور در خصوص برجام را متضمن تناقض گویی آشکار دانست و افزود : رییس جمهوری آمریکا تلاش می کند از این واقعیت طفره برود که ناکامی دولت وی در سیاست تحریم و تهدید علیه ایران بود که آمریکا را وادار به مذاکره کرد.
 
وی ادامه داد: رییس جمهور آمریکا در تلاشی ناموفق می کوشد نتایج مذاکرات هسته ای را مصادره به مطلوب کند اما واقعیت این است که آمریکا در پایان مذاکرات ناگزیر به عدول از مواضع زیاده خواهانه خود شد.
 
سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: یکی از دستاورد اصلی مذاکرات هسته ای این بود که به یک بحران تصنعی که با انگیزه های سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته بود، پایان داد.
افخم اضافه کرد: دولت آمریکا با پذیرش شکست و ناکامی تحریم ها، ناگزیر به عقب نشینی از خواسته اصلی خود در مذاکرات شد و در نهایت هم به رفع تحریم ها تن داد و هم حق غنی سازی هسته ای ایران را پذیرفت.
 
وی یادآور شد: در حالی که رهبران کشورهای 1+5 پس از مذاکرات تلاش می کنند روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران باز سازی و اعتماد مردم ایران را به خود جلب کنند، این تنها دولت آمریکا است که در محاصره لابی های صهیونیستی گرفتار شده و بجای پذیرش واقعیات و بی اعتنایی به مواضع دیگران گاه و بی گاه به فرافکنی و توجیهات نامربوط رو می آورد.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران محور ثبات و امنیت منطقه است، تاکید کرد: جهانیان می دانند که منبع و ریشه نا امنی و بی ثباتی در منطقه ما، تحریکات و اقدامات جنگ طلبانه رژیم صهیونیستی است و دولت ایالات متحده آمریکا هم مادام که از این رژیم حمایت می کند، در مسوولیت جنایات آن سهیم است. 
 
افخم تحریکات سیاسی آمریکا در منطقه ؛ فروش تسلیحات نظامی پیشرفته و حمایت از متجاوزان به مردم فلسطین، سوریه و عراق و یمن را نمونه های عینی از اقدامات دولت آمریکا برای افزایش نا امنی و بی ثباتی در منطقه توصیف کرد.
 
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : اگر آمریکا از رفتارهای زورمدارانه دست بردارد جهان امن تر خواهد شد

 اگر آمریکا از رفتارهای زورمدارانه دست بردارد جهان امن تر خواهد شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS