امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 07:36:40
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26374

تاریخ انتشار : 16/06/1394 - 17:05

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی مطرح کرد

لزوم توجه به زمینه‌های مختلف گردشگری در برنامه ششم توسعه

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: توجه به گردشگری در زمینه های مختلف: دریایی، سلامت، بوم گردی، کشاورزی جزو پیشنهادات مطرح‌شده در پیش‌نویس برنامه ششم توسعه است.

حویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،سیدرحیم موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با بیان اینکه کارنامه برنامه پنجم توسعه را مورد بررسی قرار دادیم، اظهار کرد: پیش‌نویس برنامه ششم توسعه در زمینه فعالیت اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران را تهیه کردیم.

وی با اشاره به اینکه کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های مختلف استان به‌منظور تهیه پیش‌نویس برنامه ششم توسعه تشکیل شد، افزود: اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران نیز در همین راستا، کارنامه عملکرد خود در برنامه پنجم توسعه را مورد بررسی قرار داد.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اضافه کرد: پس از بررسی عملکرد در راستای برنامه پنجم توسعه، پیشنهاداتی برای پیشرفت استان در راستای برنامه ششم توسعه ارائه شد.

این مسئول مهم‌ترین عامل در اجرایی نشدن برخی از برنامه‌های پنجم توسعه را تخصیص نیافتن اعتبار لازم عنوان کرد و ادامه داد: در برخی از حوزه‌ها نیز، مدیریت چندگانه سبب اجرا نشدن برنامه‌ها شد.

موسوی با بیان اینکه در اجرای برخی از برنامه‌ها نیاز به همکاری دستگاه‌های مختلف داریم، خاطرنشان کرد: گاهی دستگاه‌های مختلف همکاری مناسب را ندارند، در نتیجه برنامه مورد نظر به اجرا در نمی‎آید.

وی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها یکی از دستگاه‌هایی هستند که در حوزه شهری باید با آنها تعامل داشته باشیم، اضافه کرد: در عرصه تاریخی و توریستی نیز نیاز به تعامل منابع طبیعی، اداره اوقاف و امور خیریه و سایر نهادها داریم.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران یادآور شد: در برخی از حوزه‌های برنامه پنجم توسعه مانند: راه‌اندازی موزه، ثبت آثار تاریخی، معنوی و ... نیز عملکرد مناسبی داشتیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: توجه به گردشگری در زمینه‌های مختلف: دریایی، سلامت، بوم‌گردی، کشاورزی جزو پیشنهادات مطرح‌شده در پیش‌نویس برنامه ششم توسعه است.

موسوی با بیان اینکه سایت موزه گوهرتپه به‌عنوان شناخته‌شده‌ترین محوطه‌های باستان‌شناسی مازندران در حدود 9 فصل مورد حفاری قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: این محل نیز به‌عنوان محور علمی برای تحقیقات دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور و همین‌طور مکان گردشگری، برای جذب توریست در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه پیش‌نویس تهیه شده به استانداری مازندران ارائه شد، افزود: پس از بررسی پیشنهادات و برنامه‌های سایر دستگاه‌ها به تهران ارسال می‌شود.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران به‌عنوان نهادی سیاست‌گذار اقدام به هدایت و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می‌کند، اظهار کرد: تنها می‌توانیم در حوزه زیرساختی حفاظت، احیا و نگهداری از میراث فرهنگی هزینه کنیم.

به گزارش بلاغ، سیدرحیم موسوی دانش‌آموخته رشته دکترای تاریخ علوم «گرایش مطالعات هنر و معماری دوره میانه» و مدرس دانشگاه است و سابقه کاری در فعالیت‌های پژوهشی، کارشناس مسئول آموزش و پژوهش فرهنگ و هنر، مدیر آموزش و پژوهش، مدیر طرح و برنامه «حوزه هنری مازندران»، فعالیت‌های رسانه‌ای و میراث فرهنگی و مشاور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران را دارد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : لزوم توجه به زمینه‌های مختلف گردشگری در برنامه ششم توسعه

لزوم توجه به زمینه‌های مختلف گردشگری در برنامه ششم توسعه

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS