امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 19:39:16
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26370

تاریخ انتشار : 16/06/1394 - 17:01

دبیر مجمع نمایندگان مازندران:

تنظیم استفساریه تنها راه حل مشکلات موسسات اتومبیل کرایه مازندران است

دبیر مجمع نمایندگان مازندران گفت: راهکار حل معضلات مطرح‌شده در این همایش، تنها تنظیم استفساریه از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران و طرح آن در مجلس است تا بتوانیم با طرح، متولی بودن وزارت صنعت معدن و تجارت برای مدیریت و نظارت بر تاکسی تلفنی‌ها را در مجلس به رأی بگذاریم تا این مشکل رفع شود.

حویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ، کمال علیپور امروز در جلسه همایش روسای اتحادیه‌های تاکسی تلفنی مازندران، اظهار کرد: ما سعی کردیم تا با تغییر برخی قوانین نظام صنفی و تغییر ماهیت مجامع امور صنفی به اتاق‌های اصناف اثرگذاری اصناف را در تصمیمات پررنگ‌تر کنیم.

وی در ادامه ضمن تایید سخنان روسای اتحادیه‌های موسسات اتومبیل کرایه مازندران درباره مشکلات و چالش‌های پیش‌روی آنها، خاطرنشان کرد: صحبت‌های شما عزیزان درست و قابل بررسی است اما چه خوب بود که امروز از آقای استاندار و معاون عمرانی وی و همچنین نماینده شهرداری‌ها در وزارت کشور در این همایش دعوت می‌کردید تا سخنان آنها را نیز بشنوید.

عضو فراکسیون اصناف کشور با بیان اینکه برگزاری چندین‌صدباره این جلسات و همایش‌ها نیز گره از کار شما باز نمی‎کند، یادآور شد: برابر قانون شهرداری‌ها متولی اصلی شهرند و هر آنچه را که شما مجوز می‌دهید، طبق قانون مکان‌سنجی و نیازسنجی آن را شهرداری‌ها مدیریت می‌کنند؛ حال اگر این مدیریت موجب تداخل با فعالیت‌های شما شده است، راهکارش برگزاری این همایش‌ها نیست.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران تصریح کرد: راهکار حل معضلات مطرح‌شده در این همایش، تنها تنظیم استفساریه از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران و طرح آن در مجلس است تا بتوانیم با طرح، متولی بودن وزارت صنعت معدن و تجارت برای مدیریت و نظارت بر تاکسی تلفنی‌ها را در مجلس به رأی بگذاریم تا این مشکل رفع شود.

علیپور در پایان درباره مشکلات تاکسی‌تلفنی‌ها در سرویس مدارس، گفت: آموزش و پرورش نیز باید فضایی ایجاد کند تا موسسات اتومبیل کرایه هم‌چون گذشته به انجام سرویس مدارس بپردازند، آژانس‌های تلفنی قشری زحمت‌کش و مورد اعتماد خانواده‌ها هستند که قطعاً از فیلترهای بیشتری نسبت به سایر موسسات حمل و نقل شهری عبور کرده‌اند.

معاون آموزش و پرورش مازندران نیز درباره مشکلات فی‌مابین موسسات اتومبیل کرایه مازندران و آموزش و پرورش، بیان کرد: آموزش و پرورش یک بهره‌بردار است و می‌سنجد که در کجا می‌تواند بهره‌برداری بهتر و مناسب‌تری را داشته باشد.

سیدعیسی میرشفیعی تصریح کرد: سیاست ما مبنی بر این است که موسسات اتومبیل کرایه پول قرارداد خود را از آموزش و پرورش دریافت کنند نه از اولیای دانش آموزان؛ به‌دلیل حفظ امنیت روانی دانش‌آموزان و خانواده‌های آنهاست تا سبب سرخوردگی یا بروز مشکل برای دانش‌آموزان نشود.

وی درباره درصد کمیسیون قراردادی که مدارس از موسسات اتومبیل کرایه می‌گیرند، اضافه کرد: این وجوه تنها صرف هزینه‌های مدارس می‌شود و جنبه حقیقی ندارد، از سوی دیگر چون طرف قرارداد موسسات با آموزش و پرورش است، در صورت پرداخت نکردن مبلغ از سوی اولیای دانش‌آموزان، ضمانت پرداخت آن با آموزش و پرورش استان است.

میرشفیعی در پایان گفت: درباره سایر موضوعات مطرح‌شده شورای اداری استان باید پاسخگو باشد و پاسخ و ورود به آن در حیطه وظایف آموزش و پرورش مازندران نیست.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : تنظیم استفساریه تنها راه حل مشکلات موسسات اتومبیل کرایه مازندران است

تنظیم استفساریه تنها راه حل مشکلات موسسات اتومبیل کرایه مازندران است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS