امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 16:08:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26366

تاریخ انتشار : 16/06/1394 - 16:53

فشار خون بالا؛ نخستین عامل مرگ و میر انسانی در مازندران

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی مازندران با تأکید بر اصلاح مدیریت تغذیه بین شهروندان استان گفت: فشار خون بالا نخستین عامل مرگ و میر انسانی در مازندران است.

جویباران ـبه گزارش بلاغ، حسین مکرمی در نشست هم‌اندیشی خبرنگاران حوزه سلامت مازندران، اظهار کرد: پیشگیری و سلامت از عمده‌ترین مباحث در بعد سلامت است.

وی افزود: امروزه ذائقه مصرف کننده تغییر پیدا کرده و به‌سمت صنعتی پیش می‌رود اما باید بهداشت مواد غذایی در اولویت مصرف ما باشد.

مکرمی گفت: مازندران در چاقی رتبه نخست را در کشور دارد و نخستین عامل مرگ و میر در استان به‌دلیل افزایش فشار خون بوده که باید با آموزش صحیح از این فاجعه جلوگیری کنیم.

مدیر نظارت بر موادغذایی، آشامیدنی، بهداشتی و آرایشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: در بحث سلامت محصولات کشاورزی نیز باید کشاورزان در مصرف سموم سلیقه‌ای عمل نکنند و از سم‌های مجاز و به‌اندازه استفاده کنند.

وی گفت: مواد غذایی‌ای که در داخل تولید می‌شود, دارای پروانه ساخت بوده که 400 کارخانه مواد غذایی در استان فعالیت می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: مهم‌ترین نیاز جامعه امروز سلامت و حفظ سلامتی افراد جامعه است.

سلطان تویه افزود: نگاه به سلامت باید خاص باشد واز نگاه سیاسی فاصله بگیرد.

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در انعکاس کمبودها و ضعف‌ها اصحاب رسانه می‌توانند کمک فراوانی در رفع این مشکلات به دانشگاه علوم پزشکی کنند.

وی بیان کرد: متأسفانه برخی از مواد غذایی که در صدا و سیما پخش می‌شود برای سلامتی افراد مضر است و مواد قندی و افزودنی‌های بیش از اندازه سبب چاقی نامناسب و تخریب دندان‌ها می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: خانواده‌ها باید بدانند یکی از دلایل عمده دربحث سرطان استفاده از فست‌فودها و افزایش سمومی مانند نیترات در محصولات کشاورزی بوده که این فضاهای ناشناخته باید به‌درستی به مردم و خانواده‌ها به‌ویژه کشاورزان شناسانده شود.

سلطان تویه افزود: باید برای آموزش همگانی سلامت نیز قدم درستی برداریم و همکاری‌های بین‌دستگاهی در این راستا افزایش یابد.

/3004

دیدگاه شما در مورد : فشار خون بالا؛ نخستین عامل مرگ و میر انسانی در مازندران

فشار خون بالا؛ نخستین عامل مرگ و میر انسانی در مازندران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS