امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 00:26:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26365

تاریخ انتشار : 16/06/1394 - 07:32

یک روانشناس:

چک کردن همسر با نگاه مثبت باشد/ با سخت‌گیری عامل خیانت همسرتان نشوید

چک کردن همسر حتما نباید به صورت خشن و بدبینانه صورت بگیرد بلکه توصیه می شود که با نگاه مثبت و دور از هر گونه پیش قضاوت با رفتار و افکار معقول مواظب رفتار همسر خود باشید.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا طنین یاس، مواظبت یا به اصطلاح امروزی، چک کردن رفتار‌های همسر را امری معقولانه اما در عین حال محتاطانه دانست و افزود: مواظبت و چک کردن همسر یک امر عادی و صحیحی به شمار می‌آید که در کنترل رفتار بسیار حائز اهمیت است اما نکته مهم این است که برخی‌ها نمی‌دانند که چگونه باید مواظب رفتار همسر خود باشند و با رفتار سخت گیرانه و نامعقول به این کار می‌پردازند که این آثار منفی به جای خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: مواظبت و مراقبت از رفتارهای طرف مقابل دلیل برشکاکی یا رفتار‌های مشکوکانه همسر نیست بلکه این یک امر و پدیده ناخودآگاه طبیعی است که به خاطر حفظ طرف مقابل و ابراز علاقه نمود پیدا می‌کند، بنابراین برخی همسران نباید گله از این داشته باشند که توسط همسرشان چرا کنترل می‌شوند.

عبدی، اقدام سخت‌گیرانه برای کنترل همسر را امری اشتباه دانست و اظهار کرد: برخی از زوجین به اشتباه تصور می‌کنند که اگر کنترل سخت‌گیرانه نسبت به همسرشان داشته باشند مواظبت از او بهتر است در حالی که آمار و پرونده‌ها نشان می‌دهد برخی اقدامات سختگیرانه از سوی همسر عکس خواسته آنها جواب می‌دهد.

این کارشناس ارشد روانشناسی تصریح کرد: امروزه  طلاق چه از نوع عاطفی و چه قانونی، تاحدودی به خاطر چک کردن‌های سختگیرانه طرف مقابل بوده است که بعد‌ها منجر به اظهار پشیمانی افراد شده که دیگر فایده ای ندارد.

وی به راهکار‌‎های پیشگیری و مراقبت از همسر اشاره کرد و گفت: یک نوع از راهکار‌های پیشگیری همسر، بروز رفتار عاطفی و معقولانه است به این صورت که شما با رفتار نرم منشانه و پر از احساس که به همسرتان روانه می‌سازید در واقع همسر خود را اغنا از احساس و عواطف کرده‌اید که این خود در کنترل رفتار همسر و جلوگیری از یکسری اعمال نادرست بسیار موثر است.

این روانشناس افزود: چک کردن همسر حتما نباید به صورت خشن و بدبینانه صورت بگیرد بلکه توصیه ما این است که با نگاه مثبت و دور از هر گونه پیش قضاوت با رفتار و افکار معقول مواظب رفتار همسر خود باشید.

وی به رفتار غلط  برخی  زوجین اشاره کرد و افزود: بخری از زوجین برای اینکه از رفتار همسر خود مطلع باشند فردی را مراقب رفتار همسرشان انتخاب می‌کنند یا شبانه گوشی همسر خود را چک می‌کنند و به روش‌های دیگر، خدای ناکرده ممکن است در صورت مطلع شدن طرف مقابل مشکلاتی را به بار بیاورد که جبران ناپذیر است.

وی ادامه داد: مراجعه به روانشناس و مشاوره بهترین روش برای اعمال یکسری رفتار‌ها از سوی زوجین است که امری معقول تر به شمار می‌آید و روانشناس با ارائه مشاوره اصولی و راهکار صحیحی به فرد، وی را در جریان کار‌های درست قرار می دهد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : چک کردن همسر با نگاه مثبت باشد/ با سخت‌گیری عامل خیانت همسرتان نشوید

چک کردن همسر با نگاه مثبت باشد/ با سخت‌گیری عامل خیانت همسرتان نشوید

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS