امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 15:40:18
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26364

تاریخ انتشار : 16/06/1394 - 07:32

یک استاد حوزه و دانشگاه:

فرصت‌های جدید ارتباطی درخدمت ترویج سبک زندگی اهل بیت(ع) بهره‌برداری باشد

استاد حوزه و دانشگاه گفت: با پیشرفت ابزار و تکنولوژی‌هایی که روز به روز با امکانات جدید در اختیار بشر قرار می‌گیرد، فرصت‌های بسیاری برای ترویج و تبلیغ ارزش‌های دینی و اسلامی در اختیار مسلمانان قرار می‌گیرد که باید به نحو شایسته‌ای از آنها استفاده کنند.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا طنین یاس، سید جواد میرخلیلی استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار طنین یاس با بیان اینکه امروزه فرصت بسیار خوبی برای ترویج سبک زندگی اهل بیت علیهم السلام فراهم شده است، گفت: با پیشرفت ابزار و تکنولوژی‌هایی که روز به روز با امکانات جدید در اختیار بشر قرار می‌گیرد، فرصت‌های بسیاری برای ترویج و تبلیغ ارزش‌های دینی و اسلامی در اختیار مسلمانان قرار می‌گیرد که  باید به نحو شایسته‌ای از آنها استفاده کنند.

این مدرس حوزه و دانشگاه ادامه داد: هر چند هر تکنولوژی و ابزار پیشرفته‌ای آسیب‌های خاص خودش را دارد که متخصصان امر باید آنها را آسیب شناسی کنند، اما نباید از فرصت‌های این ابزار غافل شد که در صورت غفلت از این مسئله، دشمنان دین و اسلام گوی سبقت را گرفته؛ کما اینکه تاکنون نیز از این ابزار برای هجمه به مقدسات دینی و اسلامی بهره برده‌اند و این وظیفه همه متدینین را دشوارتر می‌کند و می بایست از این امکان نهایت استفاده را ببرند.

وی افزود: در این میان ترویج سبک زندگی اهل بیت علیهم السلام که حقیقتا الگوی بی‌نظیری به شمار می‌روند، از اهمّ این فرصت‌هاست که باید تمامی کسانی که می‌توانند و دانش و نیز علم بهره‌برداری از آن امکانات را دارند، بیش از دیگران وارد این میدان شده و برای ترویج و تبلیغ سبک زندگی اهل بیت علیهم السلام تلاش کنند.

میرخلیلی ادامه داد: وقتی سخن از سبک زندگی اهل بیت به میان می آید، منظور کلیه جوانب و سیره و شیوه زندگی اهل بیت است که شامل موارد مختلفی می شود که بسیار جای کار دارد و علی رغم اینکه تاکنون همایش‌ها و سمینارهای مختلفی در این راستا برگزار شده ولی همچنان واکاوی سبک زندگی اهل بیت علیهم السلام که مبتنی بر قرآن می باشد، باید مورد توجه محققان و پژوهشگران باشد.

وی در ادامه از استفاده بهینه از فضای شبکه های اجتماعی سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: امروزه پتانسیل شبکه‌های اجتماعی بسیار خوبی در جهت نشر ارزش‌ها اصول رفتار و سبک زندگی اسلامی وجود دارد که می‌بایست به آن توجه ویژه شود .

 استاد حوزه و دانشگاه با اظهار به اینکه امروزه وقت صرف کردن در شبکه‌های اجتماعی امری عادی در بین جوانان است، گفت: همه مسئولین امراز این مرکز توجه و تمرکز جوانان باید بهره گیرند و حداکثر استفاده و بهره را در جهت رشد و شکوفایی ذهنی آنها به کار گیرند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : فرصت‌های جدید ارتباطی درخدمت ترویج سبک زندگی اهل بیت(ع) بهره‌برداری باشد

فرصت‌های جدید ارتباطی درخدمت ترویج سبک زندگی اهل بیت(ع) بهره‌برداری باشد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS