امروز چهار شنبه 04 بهمن 1396
ساعت 03:28:04
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26330

تاریخ انتشار : 16/06/1394 - 07:05

ندیمی در گفت‌وگو با دانا خبر داد:

بررسی تشکیل ستاد عملیاتی اجرای اقتصاد مقاومتی در برنامه ششم توسعه

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر دولت در راستای تشکیل این ستاد دیر اقدام کند خطرات بیشتری نظام اجرایی را تهدید می کند که طبق فرمایشات رهبری این قوه مجریه است که باید پاسخگو باشد.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا،

ابوذر ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی دانا، در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری درباره لزوم تشکیل یک ستاد عملیاتی فعال برای اجرای اقتصاد مقاومتی در دولت گفت: دولت در راستای تشکیل ستادعملیاتی اجرای اقتصاد مقاومتی نیازمند گروهی از افراد اقتصادی‌ است که به طور مستقیم با معشیت، اشتغال و تولید مرتبط باشند و وزارت خانه هایی که تامین منابع مالی و اجرایی قوانین را دارند مانند وزارتخانه های اقتصاد، صنعت و معدن، جهاد کشاورزی و معاون اول و مسئولانی که در این سطح مربوط هستند هم باید وارد میدان شوند تا با تکیه بر منابع داخلی اعم از انسانی، طبیعی و معدنی در پاسخگویی به نیاز های مختلف  داخلی و خارجی رویکرد مناسب داشته باشند.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نقش دولت در اجرایی و عملیاتی شدن این طرح گفت: با توجه به نقش حیاتی اقتصاد مقاومتی در پیشرفت کشور اگر دولت در اجرایی شدن آن کوتاهی کند واقعیت هایی وجود دارد که این واقعیت ها می توانند برای آینده نظام و انقلاب خطرناک باشد مانند افزایش و یا تشدید بیکاری ضربه به تولید ملی و غیره.

 

وی افزود: اگر دولت در راستایی تشکیل این ستاد دیر اقدام کند خطرات بیشتری نظام اجرایی را تهدید می کند که طبق فرمایشات رهبری این قوه مجریه است که باید پاسخگو باشد و این درحالی است که اگر کوتاهی صورت گیرد بیش از همه قوه مجریه ضرر می کند.

 

ندیمی گفت: هدف تحریم از ابتدا بحث اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی بوده است پس باید در این چهار موضوع آنقدر قدرتمند شویم تا در دنیا حرف های برای گفتن داشته باشیم، مهمترین هدف تحریم ها از ابتدا فشار اقتصادی بوده است و در دوران پسا تحریم هم همین روال خواهد بود.

 

این نماینده مجلس اظهار داشت:هرچه تشکیل این ستاد به تاخیر بیفتد ما در ابعاد مختلف برون مرزی و داخلی مشکلات بیشتری خواهیم داشت و توقع است قوه مجریه این موضوع را پیگیری کند.

 

ندیمی در پایان گفت: مجلس از لحاظ قانونی در برنامه ششم که در مهر ماه امسال باید برسی شود تشکیل ستاد عملیاتی اجرای اقتصاد مقاومتی را تصویب خواهد کرد تا جایگاه آن در حوزه اقتصاد مقاومتی مشخص شود تا  دولت فعلی و بعدی هم پاسخگوی اقتصاد مقاومتی باشند.

 

3004

دیدگاه شما در مورد : بررسی تشکیل ستاد عملیاتی اجرای اقتصاد مقاومتی در برنامه ششم توسعه

بررسی تشکیل ستاد عملیاتی اجرای اقتصاد مقاومتی در برنامه ششم توسعه

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS