امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 00:19:34
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 2633

تاریخ انتشار : 04/11/1392 - 17:08

اختصاصی / سردار شاهچراغی در یادواره شهدا کلاگر محله جویبار:

عزت امروز نتیجه جان فشانی و از خود گذشتگی شهدا است / انرژی هسته ای نتیجه ایستادگی دانشمندان شهید می باشد

فرمانده سپاه کربلا استان مازندران گفت: اگر می بینید که ایران دارای این چنین عزتی در جهان شده به دلیل جان فشانی ها و ایستادگی های شهدا بوده است.

عزت امروز نتیجه جان فشانی و از خود گذشتگی شهدا است / انرژی هسته ای نتیجه ایستادگی دانشمندان شهید می باشد

به گزارش خبرنگار جویباران، سردار محمد تقی شاهچراغی فرمانده سپاه کربلا مازندران عصر امروز در یادواره شهدا 37 شهید کلاگر محله جویبار بزرگترین عامل ماندگاری  شهدا را در رضایت خدا دانست و اظهار داشت: هر کاری که برای خدا انجام شود ماندگار خواهد شد.

وی افزود: همانطوری که امام حسین(ع) برای خدا همه چیز خود را از دست داد و ماندگار شد شهدا نیز راه امام حسین (ع) را ادامه دادند و بعد از شهادت ماندگار شدند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه اگر رضایت خداوند در یک جامعه ایجاد شود برکات آن جامعه زیاد خواهد شد ،افزود: دلیل ماندگاری انقلاب اسلامی ایران بعد از 35 سال  زیر بیشترین فشارهای دشمن همین رضایت و توجه خداوند بوده است.

وی به عوامل سرافرازی این نظام اشاره کرد و ادامه داد: ایمان به خدا و قدم برداشتن در راه خدا از عوامل مهم سر افرازی نظام جمهوری اسلامی بعد از 35 سال می باشد.

سردار شاهچراغی به پشتیبانی مردم در پشت جبهه اشاره و اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس فقط رزمندگان در راه خدا کار نمی کردند بلکه مردم در شهرها و خانواده های آنان نیز همراه با رزمندگان برای خدا گام های بلندی برداشتند  برای مثال در استان مازندران حدود هزاران کامیون و وانت از کمک های مردمی به جبهه های نبرد فرستاده می شد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس اضافه کرد:  در جنگ شاهد بودیم که سربازان آموزش دیده و تا بن دندان مسلح عراقی توان ایستادگی در برابر یک بسیجی معمولی را نداشتند چرا که این بسیجی ایمان به خدا داشت و این ایمان به خدا باعث ایستادگی و مقاومت شد.

فرمانده سپاه کربلا مازندران در بخش دیگری از سخنان خود انرژی هسته ای را نیز نتیجه ایمان به خدا و ایستادگی ملت و دانشمندان هسته ای دانست و تصریح کرد: جوانان دانشمند ما برای رسیدن به این عزت با زبان روزه و  وضو وارد این عرصه علمی می شدند.

وی گفت: در هر میدانی که ایمان به خدا جاری شود و ایستادگی باشد خروجی آن عزت، بزرگی و سرافرازی است.

فرمانده سپاه کربلا توجه به مسائل روز را مهم خواند و خاطر نشان کرد: اگر قرار باشد که راهی پیدا شود تا کشور و عزت ایران حفظ گردد باید راه همین شهدا ادامه پیدا کند.

وی  تلاش، همدلی و وحدت را نیز عوامل مؤثر حفظ کردن عزت یک کشور دانست.

فرمانده سپاه کربلا استان مازندران به تغییرات سیاسی کشور اشاره و اذعان کرد: تغییرات سیاسی کشور باعث این نشود عده ای درصد این باشند تا منافعی را برای خود به دست آورند.

شاهچراغی نقشه راه جامعه را راه شهدا بیان کرد و گفت: شهدا نشان دهندگان راه به مردم و مسئولین هستند که این راه، راه ولایت و پیروی از امام و رهبری است.

وی با تاکید بر اینکه هرکه در راه ولایت قدم بردارد در جامعه ماندگار خواهد شد،گفت:عزت امروز کشور مرهوم ولایت فقیه است.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس در پایان با اشاره به اینکه یادواره های شهدا باید در جامعه بیشتر برگزار شود تأکید کرد: یادواره های شهدا یک عرصه تجدید بیعت با شهیدان است.

 

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : عزت امروز نتیجه جان فشانی و از خود گذشتگی شهدا است / انرژی هسته ای نتیجه ایستادگی دانشمندان شهید می باشد

عزت امروز نتیجه جان فشانی و از خود گذشتگی شهدا است / انرژی هسته ای نتیجه ایستادگی دانشمندان شهید می باشد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS