امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 09:47:47
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26324

تاریخ انتشار : 16/06/1394 - 07:58

موید حسینی صدر خبر داد؛

رانت خواری و مافیا در صنعت خودرو/خودروسازان از مردم عذر خواهی کنند

عضو کمیسیون صنعت معدن و تجارت مجلس گفت: وقتی هیئت مدیره شرکت های خودرو ساز به جای داشتن افرادی که در زمینه هایی مثل بازاریابی، تبلیغات، مدیریت، اقتصاد و تولید سرآمد دانشمندان و بزرگان باشند مثل گوشت قربانی بین برخی افراد خاص تقسیم می‌شوند، طبیعی است که حال و روز این صنعت بهتر از این نمی‌شود.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا،

موید حسینی صدر در گفت و گو با  آناج با اشاره به وضعیت نابسامان این روز های صنعت خودروسازی کشور گفت: اگر به جای تحمیل کردن خودروی بی کیفیت به مردم و سرمایه گذاری در صنعتی که  نمی‌تواند بر طبق نیاز های زمان حرکت کند روی صنایع دیگری هزینه کنیم قطعا نتیحه ی بهتری خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: وقتی هیئت مدیره شرکت های خودرو ساز به جای داشتن افرادی که در زمینه هایی مثل بازاریابی، تبلیغات، مدیریت، تولید سرآمد دانشمندان و بزرگان باشند مثل گوشت قربانی بین برخی افراد خاص تقسیم می‌شوند، طبیعی است که حال و روز این صنعت بهتر از این نمی‌شود.

خودروساز ها باید از مردم فهیم ایران عذرخواهی کنند/ عدم خرید خودرو با هر قیمت و کیفت بهترین تصمیم است

حسینی افرود: خودروساز ها باید به جای گران کردن خودرو از مردم فهیم ایران عذرخواهی کنند و از آن ها وقت بگیرند تا کیفیت محصولات خود را بالا برند وگرنه با وضع موجود به طور قطع در آینده ی نه چندان دور این صنعت با مشکلات بزرگ تری رو به رو خواهند شد زیرا دیگر وقت دردانه پروری در صنعت گذشته و همه به دنبال کیفیت هستند.

وی در خصوص صحبت های وزیر صنعت در خصوص ضد انقلاب خواندن افرادی که خودروی داخل را تحریم کرد‌اند، گفت: آقای نعمت زاده به طور کامل صحبت های خود را تکذیب کردند و به نظر می‌رسد این مسائل فقط یک سری شیطنت رسانه ای بوده است.

حسینی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مجلس چه طرحی برای کاهش قیمت و افزایش کیفیت خودرو دارد، اظهار داشت: به نظر من هیچ قدرتی حتی مجلس نمی‌تواند تدبیری بهتر از تدبیر مردم برای سر و سامان دادن صنعت خودرو یابد و نخریدن خودرو به هر قیمت بهترین و سازنده ترین تصمیم است زیرا  هیچ کالایی را نمی‌توان به زور عرضه کرد.

وی در خصوص خرید خودرو توسط برخی سازمان های دولتی از شرکت های خودروسازی گفت: سازمان های دولتی در حال حاضر در بی پولی به سر میبرند و قطعا این قضیه شایعه است و اگر هم درست باشد غیرقانونی می‌باشد، اما باز هم معتقدم این قضیه نمی‌تواند درست باشد.

صنعت خودرو شاهد رانت خواری و مافیا است/ باید برای حضور شرکت های بزرگ خودروسازی  در بازار خودرو ایران با آن ها وارد مذاکره شویم

عضو کمیسیون صنعت معدن و تجارت  مجلس در ادامه سخنان خود با اشاره به  وجود مافیا و ویزه خواری ها در بازار خودرو گقت: در حال حاضر به نظر می‌رسد باید رانت خودرو از بین رود و واردات آن آزاد شود تا خود مردم  خودرو را وارد کنند و بتوانند با همان پولی که دارند یک خودروی با کیفیت در سطح کلاس جهانی تهیه کنند و به اعتقاد من وزیر اقتصاد و صنعت باید با تمام خودرو ساز های بزرگ جهانی وارد مذاکره شوند تا با شرط ایجاد کارخانه و یا ایجاد نمایندگی برای تامین قطعات و  لوازم یدکی وارد بازار کشور شوند.

وی ادامه داد: در حال حاظر ما شاهد وجود برخی رانت ها در واردات خودرو هستیم و این که خودرو های چینی در چند سال گذشته سهم قابل توجهی از بازار خودرو ایران را بدست آورده اند یک مسئله ی مهم است و باید تمام جوانب آن برسی شود زیرا این احتمال نیز وجود دارد که مافیای خودرو در پی اهدافی خاص در بازار  باشند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : رانت خواری و مافیا در صنعت خودرو/خودروسازان از مردم عذر خواهی کنند

رانت خواری و مافیا در صنعت خودرو/خودروسازان از مردم عذر خواهی کنند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS