امروز دوشنبه 07 اسفند 1396
ساعت 00:40:08
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26320

تاریخ انتشار : 16/06/1394 - 07:55

تکلیف روشن شد؛

موازی کاری ممنوع/ ضرورت انحلال شوراهای موازی با شورای عالی فضای مجازی

مقام معظم رهبری در حکم انتصاب اعضای جدید ” شورای عالی فضای مجازی” که روز گذشته صورت گرفت، ضمن تعین وظایف و مأموریتهای شورای عالی فضای مجازی، دستور صریح خود در خصوص انحلال شوراهای موازی با این شوراء را نیز ابلاغ کردند.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا،

 قابوس نامه، در حال حاضر در حوزه فضای مجازی در کنار «شورای عالی فضای مجازی»، شورای عالی اطلاع رسانی، کمسیون فاوا دولت و کارگروه فاوا، شورای عالی فناوری و اطلاعات،شورای عالی انفورماتیک، شورای عالی افتا، کمسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شورای عالی فضایی کشور، شوراهایی هستند که بعضا با اعضای مشابه در این کمسیون ها و شورها اعلام حضور کرده اند.

Publication1
در حکم انتصاب روز گذشته مقام معظم رهبری به صراحت به این موضوع اشاره شده است که شوراهای موازی با «شورای عالی فضای مجازی» باید منحل شوند. سابق بر این نیز مجلس شورای اسلامی درخصوص انحلال شورای عالی فناوری و اطلاعات ( یکی از شورهای مذکور) درخواستی را مطرح کرده بود که  اشکالاتی از سوی کارشناسان بر این طرح وارد شد. عده ای با طرح این مسئله که اگر شورای عالی فناوری اطلاعات به کار خود ادامه دهد می‌تواند به عنوان بازوی اجرایی قوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سیاست‌های عالی نظام و شورای عالی فضای مجازی را در این بخش پیاده کند، سعی در توجیه حفظ این شوار داشتند.
4545
از سوی دیگر نیز در ابتدای گزارشی که در همین راستا و با عنوان “کارشناسان از پیامدهای انحلال شورای عالی فناوری می گویند” در روزنامه ایران منتشر شد، آمده است : ” از سابقه احکام مدیران نظام چنین پیداست که قلمرو جداگانه کار دو شورای مذکور به رسمیت شناخته شده است. در واقع در صورت نیاز به ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی حتماً رهبری در حکم تشکیل شورای عالی فضای مجازی اشاره‌ای به این موضوع می‌داشتند که در حکم مذکور اثری از این ادغام دیده نمی‌شود.”(روزنامه ایران سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۴)
 
حال که در حکم جدید بر روی این موضوع صحه گذاشته شده است انتظار می رود در این خصوص بازنگری های اساسی انجام شود و شاهد اجرای سریع این حکم و یکپارچکی در مدیریت این حوزه ، با توجه به کلام رهبری در خصوص اهمیت شورای عالی فضای مجازی در «مواجهه هوشمندانه مقتدرانه با تحولات این عرصه» باشیم.

البته ممکن است که در مسیر اجرای این حکم افرادی سعی در حفظ آنها با عناوین دیگری داشته باشند که مقام معظم رهبری در این خصوص نیز هوشمندانه با طرح نقش فراقوه ای، موقعیت ‌محوری و کانونی شورای عالی و نیز انتقال وظایف آن شوراها به شورای عالی فضای مجازی، در بند یک ۱۰ محور مهم وظایف و مأموریتهای شورای عالی فضای مجازی، فعالیت در این حوزه را تنها در ذیل نظارت این شوراء عنوان می کنند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : موازی کاری ممنوع/ ضرورت انحلال شوراهای موازی با شورای عالی فضای مجازی

موازی کاری ممنوع/ ضرورت انحلال شوراهای موازی با شورای عالی فضای مجازی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS