امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 05:27:52
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26257

تاریخ انتشار : 14/06/1394 - 22:05

چراغ سبز دانشگاه آزاد به ورود فتنه گر جدید به عرصه مدیریت + فیلم و عکس

پس از روی کار آمدن مدیریت جدید دانشگاه آزاد طی دوسال گذشته و سیاستی که معاونت های این دانشگاه در انتصاب های خود داشته است، همواره با حاشیه هایی همراه بوده است. از ماجرای عبدالحسین هراتی که پس از افشاگری ها به بهانه درمان از کشور خارج شد تا حاشیه های فرهنگی و برگزاری کنسرت از مهمترین این وقایع بوده است.

جویباران ـبه گزارش بلاغ

 

ماجرای عبدالحسین هراتی یکی از آن حاشیه هایی بود که حساسیت ها را مجدداً نسبت به «مقاصد سیاسی» دانشگاه بیشتر کرد، فردی هتاک به اندیشه های نظام و کسی که افکار امام خمینی(ره) را «سخیف و شرک آلود» می دانست، از استرالیا به ایران می آید و با حکم طه هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد به عنوان سرپرست اداره کل اسناد و مدارک دانشگاه آزاد منصوب می شود.

اما به نظر می رسد این «خط» دانشگاه آزاد ادامه دارد و این بار در دبیرخانه تشکل‌های دانشجویی؛ اخیراً چند پایگاه خبری از معرفی فردی به نام سیدمحمدتقی قریشی که هم اکنون معاون اجرایی تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد را بر عهده دارد به عنوان مدیرکل تشکل‌های این دانشگاه خبر دادند، این خبر در حالی منتشر شده است که هم اکنون علی قدمیاری از نزدیکان فکری هاشمی رفسنجانی به عنوان مدیر تشکل ها در حال فعالیت است.

قدمیاری در حالی قرار است که جای خود را به معاون اجرایی خود واگذار کند که وی از جمله کسانی بود که پس از روی کار آمدن تیم جدید دانشگاه آزاد اظهارات تندی را علیه بسیج دانشجویی داشته است؛ وی در مراسم معارفه نماینده رئیس دانشگاه آزاد در هیئت نظارت برتشکل های دانشجویی واحد تهران مرکزی با بیان این جمله که "با تدبیر آیت الله هاشمی و میرزاده خوشبختانه امروز در دانشگاه آزاد یک فضای با نشاط و قانونمند ایجاد شده است و اکنون شرایطی بوجود آمده است که همه سلایق سیاسی می توانند در دانشگاه آزاد به صورت مستقل فعالیت کنند." می گوید: "متاسفانه در سالیان گذشته فضای تشکل های دانشجویی در برابر بسیج دانشجویی ناعادلانه بوده و امکانات دانشگاه به طور مساوی بین تشکل ها و بسیج دانشجویی تقسیم نشده است."

وی با خط قرمز دانستن هاشمی رفسنجانی می گوید: "مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی رفسنجانی خط قرمز مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی است و در فضای دانشگاه آزاد به هیچ وجه اجازه تخریب و توهین به شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به هیچ یک از نیروهای تندرو نمی دهیم."

اما به نظر می رسد این خط فکری در معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد پایان پذیر نیست، و قرار است با جایگزین کردن قریشی وی ادامه دهنده همان خط «سیاسی» گذشته در درون دانشگاه آزاد باشد، مسئله ای که باید منتظر ادامه پروژه «هراتی» سازی از درون این دانشگاه بود.

محمدتقی قریشی کیست؟

سیدمحمد تقی قریشی فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه آزاد واحد قم است. البته گفته می شود وی دارای تحصیلات حوزوی مقدماتی نیز می باشد.

قریشی که از بازداشتی های فتنه سال 88 بدلیل اقدام علیه ارکان نظام است، بیانیه ها و شب نامه هایی را در قم در جریان اتفاقات  همان سال توزیع می کرده است.

** همکار غلامعلی رجایی
معاون فعلی اجرایی تشکل‌های دانشگاه آزاد در کارنامه خود نزدیکی و دستیاری با غلامعلی رجایی (فرد هتاک به امام(ره) و از حامیان فتنه 88)  - جزئیات بیشتر از اینجـــا-  را دارد، و در ساماندهی مجمع ایثارگران (از احزاب تازه تاسیس اصلاح طلب و اعضای آن منتسب به حزب منحله مشارکت؛ که در نخستین نشست این گروه که 21 مردادماه برگزار شد، چهره هایی همچون سیدمحمدرضا خاتمی، عبدالواحد موسوی‌لاری، جواد اطاعت، فیض‌الله عرب‌سرخی و الیاس حضرتی حضور داشتند) حضور داشته و هم اکنون نیز نقش فعال در بنیاد باران دارد.

** دوست گرمابه و گلستان مهدی خزعلی
وی همچنین از دوستان نزدیک و صمیمی مهدی خزعلی ( از چهره های شاخص فتنه 88 و کسی که نهم آبان ماه 91 در جلسه ای با حضور براندازان نظام دستگیر شد) است که دیدارهای مکرر در "سرای قلم" مکانی که عمدتاً مخالفین نظام گرد هم جمع می آیند و انواع و اقسام توهین ها را به نظام و مسئولین نظام نسبت می دهند و شبکه فیس بوک به اقدامات خود علیه نظام دامن می زنند.

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

** حمایت رسمی از فراخوان آشوب
این همکاری بین این دو مهره در حدی است که در بیانیه ای که خزعلی برای ایجاد آشوب در روز  13 آبان سال 89 در سایت های ضدانقلاب منتشر کرده بود نام قریشی به عنوان یکی از امضا کنندگان دیده می شود.

در قسمتی از این «فراخوان آشوب» آمده است: "بیایید با نمادی سبز از میدان هفت تیر به سوی محل سابق سفارت آمریکا حرکت کنیم؛ شعار ندهیم، فقط نشان دادن نمادین 7 سبز، حرف دلمان را بیان کنیم. دوستان اصلاح طلب و سبز؛ اینجا دیگر خطری ما رو تهدید نمی کند، شرکت در راهپیمایی قانونی و در کنار سایر هموطنان خطری ندارد، سکوت تا کی؟ همه فراخوان دهید."

محمد تقی قریشی

** صفحه شخصی قریشی و توهین علیه ارکان نظام
با نگاهی به صفحه شخصی فیسبوک قریشی نیز به اطلاعات «روشن و مستندی»  می رسیم که  وی ضمن حمایت از سران فتنه به ارکان مختلف نظام توهین های آشکاری می کند.

وی در این اسناد به بهانه ها و مناسبت های مختلف سعی در زنده نگه داشتن سران فتنه و محکوم کردن مسئولان نظام برای در حصر قرار دادن آنها است.

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

** حضور در کمپین های ضدانقلاب برای تحت فشار قرار دادن رئیس جمهور
از دیگر اقدامات وی  حضور فعال در کمپین های ضدانقلاب و صدور بیانیه و تحت فشار قرار دادن رئیس جمهور منتخب برای واکنش به موضوع حصر است. نام قریشی در بیانیه ها و نامه هایی که برای تحت فشار قرار دادن نظام در موضوع حصر توسط عناصر ضدانقلاب صادر شده است، دیده می شود. هشتم آبان 1392 در نامه "373 روزنامه نگار و فعال سیاسی به روحانی" و پنجم شهریور همان سال و در نامه تحت عنوان 1200 دانشجو و فارغ التحصیل نام این فرد دیده می شود. که اسناد آن در زیر آمده است:

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

محمد تقی قریشی

** حضور در مراسم حاشیه دار  روز دانشجو دانشگاه آزاد
اما حاشیه های قریشی اینجا تمام نمی شود؛ روز دانشجوی سال گذشته، و در برنامه انجمن دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب که با توهین‌های آشکاری به علما و مراجع همراه بود، وی به عنوان یکی از مسئولان دبیرخانه تشکل های دانشگاه آزاد در مراسم حضور داشت و هیچگونه اعتراضی به توهین های صورت گرفته انجام نداد. در قسمتی از این برنامه که فیلم آن در ادامه آمده است، کاوه جوادیه یکی از شاعران به اصطلاح طنز پرداز با خواندن اشعاری به توهین علیه مسئولان ارشد نظام، علما و مراجع پرداخت.

خبرنامه دانشجویان ایران فیلم اشعار خوانده شده را با عرض پوزش منتشر می کند:

فیلم// دیکتاتور برو گمشو


دانلود
*******
فیلم// توهین علیه علما و اعتقادات دینی


دانلود

 حضور این افراد در بدنه دانشگاه آزاد در حالی است که رهبر انقلاب در دیدار رمضانیه با دانشجویان درباره حضور این افراد در بخش های مهم وزارت علوم و دیگر مراکز آموزشی کشور فرموده بودند: "از عناصری که نامطمئن بودنِ خودشان را اثبات کردند، مطلقاً استفاده نکنید؛ مطلقاً استفاده نکنید. بعضی‌ها هستند که نشان دادند و ثابت کردند که عناصر نامطمئنّی‌اند. برای چه کسی نامطمئنند؟ ... بی‌اعتمادی خودشان را برای نظام ثابت کردند، برای کشور ثابت کردند، برای جمهوری اسلامی ثابت کردند؛ هم برای اسلامیّتش، هم برای جمهوریّتش. همین‌هایی که سال ۸۸ آن بازی را راه انداختند، خب اینها با جمهوریّت نظام جمهوری اسلامی مخالفت کردند، بدون هیچ منطقی، بدون هیچ حرف قابل قبول و پسندیده‌ی در مقابل آدم های با انصاف. اینها نامطمئنند؛ من استفاده‌ی از اینها را مطلقاً توصیه نمی کنم، به‌هیچ‌وجه؛ نه به شماها و نه به هیچ دانشجویی و نه به هیچ دانشگاهی توصیه نمی کنم."

بیانات رهبر انقلاب درباره عدم استفاده از عناصر نامطمئن


دانلـــود

/3004

دیدگاه شما در مورد : چراغ سبز دانشگاه آزاد به ورود فتنه گر جدید به عرصه مدیریت + فیلم و عکس

چراغ سبز دانشگاه آزاد به ورود فتنه گر جدید به عرصه مدیریت + فیلم و عکس

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS