امروز دوشنبه 07 اسفند 1396
ساعت 04:32:08
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26219

تاریخ انتشار : 14/06/1394 - 16:35

امام جمعه محمودآباد:

فیلم پیامبر اعظم (ص) شاهکار بزرگ سینمای اسلامی است

امام جمعه محمودآباد گفت: فیلم پیامبر اعظم (ص) شاهکار بزرگ سینمای اسلامی است.

جویباران ـبه گزارش بلاغ

 

 

حجت‌الاسلام سید‌داود موسوی در خطبه‌های این‌ هفته نماز‌ جمعه محمودآباد با اشاره به فرا‌ رسیدن هفته تعاون، اظهار کرد: در فرهنگ کشورمان، چه فرهنگ اسلامی و چه فرهنگ‌ ایرانی همواره نقش تعاون برجسته بوده‌ است.

وی افزود: با پیشرفته‌شدن نظام اقتصادی، تولیدی و اجتماعی این نقش بیش‌ از گذشته نمایان شد تا جایی که در قانون‌ اساسی در تشریح اقتصاد کشور از اقتصاد تعاونی به‌عنوان یکی از ارکان سه‌گانه اقتصادها نام‌ برده می‌شود.

امام جمعه محمودآباد راه برون‌رفت از اقتصاد دولتی را توجه جدی به بخش اقتصاد تعاونی دانست و بیان کرد: تقویت تعاونی‌ها در عرصه‌های مختلف کمک شایانی به رفع مشکلات اقتصادی می‌کند.

موسوی خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های اصلی کاهش بیکاری در جامعه و در واقع بهترین و با‌ ضمانت‌ترین راه، تقویت تشکل‌های تعاونی است که در این راه باید با اراده مردم در عرصه‌های مختلف انجام شود.

وی در ادامه به روز سینما اشاره کرد و ادامه داد: جلوه‌های هنر نمایش و برجسته‌کردن الزامات فرهنگی و اجتماعی کشور همواره یکی از نافذترین و اثرگذارترین شیوه‌های فرهنگی بوده است.

خطیب جمعه محمودآباد نقش سینما در جهان را یکی از راه‌های استعمار و استثمار ملت‌ها قلمداد کرد و افزود: برای مبارزه فرهنگی و مقابله با تهاجم‌ فرهنگی باید سینمایی اصیل با هنرمندان متعهد پا در میدان گذاشته و با خلق آثاری پاک و ماندگار دین خود را به نسل‌ جوان کشور و دیگر اقشار جامعه ایفا کند.

موسوی اضافه کرد: ساخت فیلم ارزشمند پیامبر اعظم‌(ص) یکی از شاهکارهای بزرگ هنر سینمای جهان اسلام است که آثار و برکات خوبی را به‌دنبال دارد.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 17 شهریور، تصریح کرد: این روز در هر سال یادآور اوج قساوت و ددمنشی حکومت پهلوی علیه مردم انقلابی تهران است و این روز یکی موجب اوج‌گیری فعالیت‌های انقلابی و زبانه کشیدن آتش خشم ملت علیه آمریکا و دست‌نشانده فاسدش یعنی حکومت پهلوی بود.

خطیب جمعه محمودآباد همچنین با اشاره به حمایت گذشته دولت‌ها از بخش کشاورزی، خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته دولت کود، سم و نهاده‌های کشاورزی را در اختیار کشاورزان قرار می‌داد اما امروز نه‌تنها این حمایت صورت نمی‌گیرد بلکه کشاورز با کمترین قیمت محصول برنج را به‌دست دلالان می‌دهد و در‌ واقع سود اصلی را افراد سودجو می‌برند.

موسوی در پایان خواستار ورود جدی و با‌ تدبیر دولت در حمایت از خرید تضمینی برنج در مازندران شد و گفت: این کار می‌تواند از طریق سازمان تعاونی روستایی و اتحادیه‌ها صورت پذیرد تا محصول برنج کشاورزان مستقیم در اختیار دولت قرار گیرد.

/3004

دیدگاه شما در مورد : فیلم پیامبر اعظم (ص) شاهکار بزرگ سینمای اسلامی است

فیلم پیامبر اعظم (ص) شاهکار بزرگ سینمای اسلامی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS