امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 03:08:03
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26213

تاریخ انتشار : 14/06/1394 - 16:28

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه:

اصل هم‌وزنی طرفین در توافق جزو خطوط قرمز است/مقامات ایرانی کوتاه بیایند آمریکا خود را برنده مذاکرات معرفی می‌کند

فلاحت‌پیشه اصل هم وزنی طرفین در توافق را دومین نکته از بیانات مهم رهبر انقلاب دانست و گفت: اگر قرار بر لغو تحریم ها باشد آن زمان ایران نیز به آنچه پذیرفته عمل خواهد کرد اما اگر بنا باشد که تحریم های ایران تعلیق شود، ایران نیز برجام را به حالت تعلیق درخواهد آورد. این نکته ای که توسط رهبر انقلاب مطرح شد نوعی خط قرمز اجرایی در آینده توافق است.

جویباران ـبه گزارش بلاغ

 

حشمت الله فلاحت پیشه کارشناس مسائل بین المللی و سیاست خارجی کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا درباره بیانات رهبر معظم انقلاب در باب مذاکرات هسته ای گفت: بیانات مقام معظم رهبری حاوی 4 نکته اساسی بود که هر یک از آنها را می توان دنباله رو خطوط قرمزی دانست که در گذشته توسط ایشان مشخص شده بود.

وی درباره اولین نکته از بیانات رهبر انقلاب اظهار داشت: هم طرف غربی و هم طرف ایرانی باید بدانند که هدف مذاکرات پایان تحریم هاست و اگر قرار باشد ساختار تحریم باقی بماند مذاکرات با شکست برای ایران همراه شده است. بنابراین عملا ایران مخالف چنین توافقی است و ایشان به صورت روشن به یاوه گویی آمریکایی ها پاسخ دادند.

فلاحت پیشه اصل هم وزنی طرفین در توافق را دومین نکته از بیانات مهم رهبر انقلاب دانست و گفت: اگر قرار بر لغو تحریم ها باشد آن زمان ایران نیز به آنچه پذیرفته عمل خواهد کرد اما اگر بنا باشد که تحریم های ایران تعلیق شود، ایران نیز برجام را به حالت تعلیق درخواهد آورد. این نکته ای که توسط رهبر انقلاب مطرح شد نوعی خط قرمز اجرایی در آینده توافق است.

این کارشناس مسائل بین المللی کشورمان افزود: سومین نکته خطابه جدی به مقامات آمریکایی بود. در طول هفته های گذشته مشاهده شد که نوع موضع گیری مقامات آمریکایی با متن توافق هم همخوان نیست. آنها می خواهند موضع گیری های خود را به عنوان یک سند محقق شده به تثبیت برسانند و اگر با این یاوه گویی ها مقابله نشود، بعدها در مرحله آغاز اجرای توافق، مشکلات جدیدی در پی خواهد بود.

فلاحت پیشه در پایان عنوان کرد: موضوع چهارم پاسخ شایسته مقامات جمهوری اسلامی به مقامات آمریکایی است. آنها به گونه ای صحبت می کنند که گویا آمریکا پیروز میدان مذاکرات شده و ایران شکست خورده این میدان است. بنابراین مقامات ایرانی باید جلوی این اظهارات ایستادگی کنند تا بعدها این سخنان و این حرف هایی مطرح شده توسط مقامات آمریکایی به یک سند تبدیل نشود.

/3004

دیدگاه شما در مورد : اصل هم‌وزنی طرفین در توافق جزو خطوط قرمز است/مقامات ایرانی کوتاه بیایند آمریکا خود را برنده مذاکرات معرفی می‌کند

اصل هم‌وزنی طرفین در توافق جزو خطوط قرمز است/مقامات ایرانی کوتاه بیایند آمریکا خود را برنده مذاکرات معرفی می‌کند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS