امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 20:37:13
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26211

تاریخ انتشار : 14/06/1394 - 16:26

کوتاه و گویا از همه جا/ شنبه

3خبر ویژه با طعم داخلی و خارجی

اوباما غنی‌سازی در ایران را قبل از دولت روحانی پذیرفته بود/هشدار هاشمی به دولت مهار نشدن نقدینگی فاجعه است/راه نفوذ دشمن را با این حرف‌ها می‌خواهید ببندید؟!

جویباران ـبه گزارش بلاغ

اوباما غنی‌سازی در ایران را قبل از دولت روحانی پذیرفته بود

مشاور وزیر خارجه اذعان کرد پذیرش غنی‌سازی ایران از سوی آمریکا، قبل از دولت روحانی و در سال 1391 صورت گرفته است.

برخی حامیان توافق هسته‌ای ادعا می‌کنند که حق غنی‌سازی ایران پس از توافق در وین به رسمیت شناخته شد. اما علی خرم در مصاحبه با فرارو گفت: اولین باری که آمریکا غنی‌سازی در ایران را به شکل صلح‌آمیز و در مقیاس 5 درصد پذیرفت به سال 1391 بازمی‌گردد که اوباما طی نامه‌ای رسمی به مقام معظم رهبری اعلام کرد که حاضر به پذیرش حق غنی‌سازی ایران است و افزود: این چیزی نبود که در مذاکره به دست آمده باشد.

مفهوم دیگر این سخن آن است که اوباما قبل از مذاکرات دوجانبه ظریف و کری، مجبور به پذیرش غنی‌سازی ایران شده بود.

هشدار هاشمی به دولت مهار نشدن نقدینگی فاجعه است

هاشمی رفسنجانی هشدار داد دولت اگر نقدینگی 830 هزار میلیاردی را مهار نکند، باعث تورم و رکود و فلاکت خواهد شد.

میزان نقدینگی از حدود 420 هزار میلیارد تومان در سال 1392 به بیش از 830 هزار میلیارد تومان رسیده و این در حالی است که دولت یازدهم مدعی بود حجم نقدینگی در دولت سابق از جمله به خاطر طرح مسکن مهر بوده است.

به همین دلیل هم بخشی از پروژه مسکن مهر به تاخیر افتاد و این در حالی بود که مسکن مهر ده‌‌ها هزار شغل ایجاد می‌کرد.

هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه که شماری از دولتمردان در آن عضویت دارند، گفت: ما امروز بیشترین نقدینگی را در تاریخ ایران داریم. دولت باید از این نقدینگی که در حدود 830 هزار میلیارد تومان است در راستای رونق تولید و کسب و کار، احیا مجدد کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه حداقل 80 درصد این نقدینگی در بانک‌ها است، گفت: باید دولت با تدبیر و برنامه این نقدینگی را مهار کند در غیر اینصورت باعث تورم و رکود می‌شود و حاصل این دو چیزی جز فلاکت نیست.

هاشمی افزود: باید در این زمینه فکر اساسی شود، چرا که 10 میلیون بیکار داریم که برای جامعه فاجعه است و زمینه‌ساز آسیب‌های اجتماعی فراوانی است.

محمدباقر نوبخت، واعظی، مرتضی بانک، اکبر ترکان و سلطانی‌فر از جمله دولتمردانی هستند که در حزب اعتدال و توسعه عضویت دارند. این حزب همانند کارگزاران که حزب هاشمی به شمار می‌رود، حزب روحانی محسوب می‌گردد.

راه نفوذ دشمن را با این حرف‌ها می‌خواهید ببندید؟!

آیا روحانی می‌خواهد نظر صریح حضرت امام درباره نهضت آزادی را انکار کند که مجلس اول را به واسطه حضور آنها بهترین مجلس می‌خواند؟!

روزنامه رسالت با نقد سخنان روحانی نوشت: رئیس‌جمهور چندی پیش در نشست مشترک هیئت دولت با استانداران سراسر کشور از مجلس اول به عنوان بهترین مجلس تاریخ ایران یاد کرد و گفت: «مگر مجلس اول پس از انقلاب اسلامی که در آن زمان حتی شورای نگهبان نیز وجود نداشت و همه، حتی گروهک‌های مخرب در آن حضور داشتند بهترین مجلس تاریخ این کشور نبود؟»

بیان رئیس‌جمهور آنقدر حزب کارگزاران را به وجد آورده که نایب رئیس کمیته سیاسی این حزب طی تحلیلی در نشریه صدا نوشت: «در شرایطی که اکثریت اصلاح‌طلبان در بهترین شرایط، بازآفرینی مجلس پنجم را آرزو می‌کنند و اقلیت آنان در خیال‌انگیزترین موقعیت حتی جسارت بیان کردن رویای احیای مجلس ششم را ندارند، رئیس‌جمهور فراتر از اصلاح‌طلبان راهبرد بازگشت به مجلس اول را پیش کشیده است.»

رسالت با بیان اینکه «آیا در انتخاباتی که منافقین، نهضت آزادی و گروه‌های محارب در فهرست نامزدهای معرفی شده باشند، می‌شود آن را یک انتخابات سالم نامید؟» می‌نویسد: در مجلس اول، شورای نگهبان وجود نداشت، منافقین و اعضای نهضت آزادی و بسیاری از کسانی که صلاحیت نامزدی نداشتند، در فهرست نامزدها بودند و 10 نفر از کادرهای نهضت آزادی به مجلس راه یافتند. آیا بهترین مجلس از دیدگاه رئیس‌جمهور آن است که حداقل 10 نفر از اعضای نهضت آزادی به آن راه یابند؟ آیا رئیس‌جمهور می‌خواهد نظر صریح امام ‌خمینی(ره) را در مورد اعضای نهضت آزادی که آنان را بدتر از منافقین می‌داند، انکار کند؟ آیا بهترین مجلس از نظر رئیس‌جمهور، مجلس اول است که امثال آقای عطاءالله مهاجرانی که اکنون پادوی رادیو بی‌بی‌سی‌ است، به آن راه یابد؟

محمدکاظم انبارلویی در این یادداشت خاطرنشان می‌کند: آیا شورای نگهبان باید چشم خود را ببندد تا دولت با دست خود نامحرمانی نظیر نهضت آزادی را به مجلس ببرد.

دعوت شورای نگهبان به تماشای انتخابات، آن هم با چشم نظارت استطلاعی، یعنی برگشت به ماه‌های قبل از انتخابات مجلس اول، در حالی که بیش از 30 سال از آن ماجرا می‌گذرد، قانون اساسی و نهادها و ارکان نظام مستقر هستند و قوانین دقیق و صحیحی در این باره داریم. چرا باید قوانین نظارتی منبعث از قانون اساسی را تعطیل کنیم و برگردیم به ماقبل انتخابات مجلس اول و اجازه دهیم منافقین و بدتر از آنان نهضت آزادی در انتخابات در فهرست نامزدهای معرفی شده باشند؟ آیا با این راهبرد، دولت می‌خواهد پس از «برجام» جلوی نفوذ دشمنان اسلام و انقلاب را به بالاترین نهاد تصمیم‌گیر نظام - که امام فرمود در راس امور است - بگیرد؟

رسالت ادامه می‌دهد: به چه دلیل باید گروهک‌های مخرب را به مجلس راه دهیم؟ آیا حضور ضدانقلاب در مجلس آنها را آرام کرد یا تیغ از نیام کینه به اسلام برکشیدند و 17 هزار شهید ترور را روی دست نظام و انقلاب گذاشتند؟ آیا حضور بدتر از منافقین در مجلس مانع شد که حادثه تلخ انفجار حزب جمهوری اسلامی و به شهادت رساندن 72 تن از یاران انقلاب که شمار زیادی از آنها همین نمایندگان مجلس بودند، به وجود نیاید؟ آیا حضور بزرگان نهضت آزادی در مجلس مانع شد که رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر کشور در یک روز در آتشی که همین بدتر از منافقین افروخته بودند، نسوزند و شهید نشوند؟

یادآور می‌شود حضرت امام به اعتبار واقعیت‌های تاریخی، گروهک نهضت آزادی را پدران معنوی سازمان تروریستی منافقین توصیف کردند.

/3004

دیدگاه شما در مورد : 3خبر ویژه با طعم داخلی و خارجی

3خبر ویژه با طعم داخلی و خارجی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS