امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 08:27:30
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26183

تاریخ انتشار : 13/06/1394 - 01:03

چرا معاون حقوقی رییس جمهور گفتگو با مشرق را تکذیب کرد؟ + صوت مصاحبه

معاون حقوقی رییس جمهور دو روز پیش در گفتگو با مشرق از ممنوعیت تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر استان خوزستان خبر داده بود که روابط عمومی معاونت حقوقی روز گذشته این گفتگو را تکذیب کرد که مشرق برای تنویر افکار عمومی، صوت این گفتگو را منتشر می‌کند.

مشرق -بعد از انتشار گزارشی با تیتر "معاون حقوقي رئيس جمهور: تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر خوزستان ممنوع است " مدیر روابط عمومی معاونت حقوقی ریاست جمهوری جوابیه ای در سایت استانداری خوزستان منتشر کرد و بلافاصله بعد از این جوابیه، یکی از سایت های استانی با انتشار متنی این جوابیه را دستمایه ای برای حمله به سایت های اصولگرا قرار داد و خبرگزاری ایرنا نیز این جوابیه را به نقل از سایت استانداری خوزستان باز نشر داد.
 

به جای تلاش برای تکذیب محرومان خوزستان رو دریابید+صوت

 

به جای تلاش برای تکذیب محرومان خوزستان رو دریابید+صوت
به جای تلاش برای تکذیب محرومان خوزستان رو دریابید+صوت
 


حبیب الله یارپور مدیر روابط عمومی معاونت حقوقی ریاست جمهوری درباره مصاحبه معاون رئیس جمهور گفته که سفر روزگذشته معاون حقوقی رییس جمهوری به خوزستان به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و ارائه گزارش عملکرد دولت تدبیر و امید به مردم خوزستان بود و خانم الهام امین زاده هیچگونه مصاحبه ای در خصوص خودروهای پلاک اروند با هیچ خبرنگار یا رسانه ای نداشته است و انتشار مصاحبه معاون حقوقی رییس جمهوری در این زمینه در سایت خبری مشرق و سایر سایت ها که حسب بررسی های اولیه به نقل از سایت مشرق منتشرشده است، در دست پیگیری است.

به گزارش مشرق در تکذیبیه روابط عمومی معاونت حقوقی ریاست جمهور آمده که هیچ مصاحبه ای در خوزستان انجام نشده است و این در حالی است که مشرق هیچگاه مدعی نشده که این مصاحبه در خوزستان انجام شده است و این مصاحبه در یک روز قبل از سفر وی به خوزستان در ساعت 18 و 45 دقیقه انجام شده است .


اما اظهارات ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی، نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت، برخي نمايندگان کميسیون اقتصادی مجلس، کرباسیان رئیس گمرک، ترکان دبیر شورای مناطق آزاد و رئیس منطقه آزاد اروند هم نتوانسته استاندار را قانع کند که صدور این بخشنامه که حداکثر برای 50 هزار نفر از ساکنان استان که اکثر از طبقه متوسط به بالا می باشند، مفید واقع می شود، دردی از مشکلات این استان محروم دوا نمی کند که هیچ، بلکه مردم محروم این استان با مانور تجملاتی این خودروها در سطح استان،فاصله طبقاتی را هر روز بیش از پیش احساس می کنند.

متن و صوت مصاحبه با دكتر الهام امين زاده معاون حقوقي رئيس جمهور:

آیا تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر استان خوزستان بدون پرداخت عوارض گمرکی مجاز است؟

تردد خودروهای پلاک اروند در محدوده منطقه آزاد اروند و شعاع مشخصی آزاد است و در سراسر استان خوزستان تردد آنها مجاز نیست.

بر اساس قانون خودروها در همان محدوده‌ای که تعیین شده حق تردد دارند، اما در بعضی استان ها مانند استان خوزستان به علت تردد بعضی از خودروهایی که کارآیی حمل بار داشتند و باعث می‌شد در زمینه اشتغال حرکت هایی ایجاد کند برخوردهایی داشتیم که انتظار دارند که در خارج از محدوده این خودروها بتوانند تردد داشته باشند که این موارد هم در حال بررسی است و تاکنون از طرف هیئت دولت تردد این خودروها در سراسر استان مجاز نشده است.

یعنی الان معاونت حقوقی رییس جمهور موافق تردد اين خودروها در تمام استان خوزستان است؟

هر محدوده ای را که قانون تعریف می‌کند در همان محدود اجازه دارند تردد کنند، قانون تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد را در محدوده مشخصی آزاد کرده و نه کل استان .

چرا معاونت حقوقی ریاست جمهوری در خصوص بخشنامه استاندار خوزستان مبني بر تردد خودروهاي پلاك اروند در سراسر استان واکنشی نشان نمیدهد؟

ما به عنوان معاون حقوقی رییس جمهور در واقع اگر استعلامی از ما بشود یا ابهامی باشد و یا درباره حق استاندار درباره محدوده تردد، سوالی داشته باشد ما در این زمینه ها استعلام را پاسخ می‌دهیم.

آیا استاندار می تواند بدون نظر هیئت دولت محدوده تردد خودروهای منطقه آزاد را افزایش دهد؟

خیر، استاندار نمی تواند چنین اقدامي انجام دهد.
 
 
 
دیدگاه شما در مورد : چرا معاون حقوقی رییس جمهور گفتگو با مشرق را تکذیب کرد؟ + صوت مصاحبه

 چرا معاون حقوقی رییس جمهور گفتگو با مشرق را تکذیب کرد؟ + صوت مصاحبه

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS