امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 03:51:49
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26115

تاریخ انتشار : 11/06/1394 - 18:12

انفجاری برای سعید و شقی/پیامی برای دولتمردان یازدهم

انفجار 8شهریور، دل ملتی تاریخی را سخت فشرد و اشک‌ها را جاری ساخت و در مقابل، جشن و پایکوبی شیطان بزرگ و نگون‌بختان مزدور او را، که منافقانه نام مجاهد را بر خود نهاده بودند، برانگیخت.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،هشتم شهریور 94 همانند سال‌های گذشته گذشت و علی‌الانتظار، باید از این مناسبت‌ها، بهره‌های عملی که قابل حس و لمس در زندگی فردی و اجتماعی‌مان باشد، برد تا بتوان در قبال این مناسبت‌ها، احساس شرمساری و خجلت نکرد.

ساده‌زیستی و ...

شهیدان رجایی و باهنر بواسطه ساده‌زیستن و پرهیز از زندگی اشرافی و تجملاتی، در میان مردم دارای محبوبیت بوده و زندگی بی‌تکلف و بی‌ریای آنها و برخورد صادقانه‌شان با عموم موجب شد تا بین مردم از جایگاه ویژه برخوردار شوند.

قرینه متضاد این خصوصیت، زندگی پررنگ و لعاب برخی از مسئولان است که حتی در خاطرات‌شان هم اباهی ندارند از زندگی تجملاتی خود بنویسند. در شرائطی که عملیات‌های سخت و دشوار سال‌های دفاع مقدس با تلفات انسانی بالا برای آنها، که مسئولیت مستقیم داشتند، ذکر می‌شد، می‌بایست جلسه پشت جبهه را سریعتر تمام کنند تا به ورزش اسکی و یا اسب‌دوانی خود می‌رسیدند.

و یا مسئولانی که برای تغییر دکور اتاق کارشان، بی محابا از بیت‌المال هزینه می‌کنند و به نیاز جدی جوانان کشور برای دریافت وام اشتغال، یا ازدواج نمی‌اندیشند و از کنار نداری‌های جامعه بی‌خیال و بی‌تفاوت عبور می‌کنند و دست بر قضا، در شرائطی که خود مسئولیت مستقیم را عهده دارند، باز هم در نقش منتقد به بیان کاستی‌ها و نواقص می‌پردازند و سرانجام معلوم نمی‌شود که اگر خود حضرات مسئولان مربوطه، در جایگاه منتقد می‌نشینند و به طرح انتقاد می‌پردازند، چه کسی باید به حل این مشکلات و رفع این کاستی‌ها اهتمام بورزد؟!.

برخورد آشتی‌ناپذیر با بی‌عدالتی‌ها

از صفات بارز دو شهید گرانقدر دولت، واکنش تعلل‌ناپذیرشان با تخلفات و بی‌عدالتی‌ها در هر سطحی از سطوح، اعم از داخلی و خارجی بوده است. به همان مقداری که در قبال متخلفان داخلی و خارجی و جهانی قاطع و آشتی‌ناپذیر بودند، در مقابل مظلومان و محرومان و به عبارتی در برابر مستضعفان، فروتن، خاضع و متواضع بودند. اگر خضوع می‌ورزیدند و این رفتارشان به دلها می‌نشست، بدلیل اعتقاد قلبی‌شان به مردم‌سالاری دینی و نه به مردم سواری عوام‌فریبانه بوده است.

بازبینی فیلم سخنرانی شهید رجایی در سازمان ملل به عنوان رئیس جمهور کشورمان، گویای راسخیت اراده و خلل‌ناپذیری وی در قبال فشارهای جهانی و تاثیرناپذیری این فرزند شایسته ملت در برابر زرق و برق دنیای پر تزویر غرب بود.

راز استواری و محبوبیت

مشاهده هزاران خدمات بی‌شائبه شهیدان باهنر و رجایی، که سعی بر تلاش شبانه‌روزی و گمنامانه داشتند، محبوبیتی قلبی از سوی عموم مردم را متوجه این دو شهید کرده بود که پس از گذشت 34 سال، همچنان لبخند رضایت و آرامش را بر لبان و چهره ملت بزرگ‌مان می‌نشاند.

قضاوت مردم در عمق‌یابی این اخلاص و پرکاری، بی ادعایی، خاکی بودن، تواضع و خود را بهیچوجه ندیدن، با برخورداری این دو شهید ارجمند از "تقوای متداوم"، ارزیابی می‌شود.

یکی بودن حرف و عمل رجایی و باهنر، ملهم از اعتقاد وثیق‌شان به اسلام و توجه لحظه به لحظه آنها در عمل به وظائف و تکالیف‌ دینی‌شان بود، که جایگاه‌های حکومتی برای آنان، تعبد بیشتری را در تأسی از اسلام و ولایت بوجود آورده بود.

صداقت عملی و رفتاری، از این دو شهید سرافراز الگویی را فراهم آورده بود که بویژه التزام آنها به نائب امام زمان(عج)، محبوبیت مضاعفی نزد مردم به شهید رجایی و باهنر بخشید و این راز بزرگ مقبولیت، باید برای مسئولان کنونی کشور به صورت  عملی، دستاورد تکریم و گرامیداشت 8 شهریور 94 در بر داشته باشد.

مناسبت‌ها و ایام‌الله‌ها می‌آیند و می‌روند و در هر آمد و شد، برای آحادمان مسئولیت‌هایی را بجا می‌گذارند که معتقدان به معاد، نمی‌توانند از کنار این پیام‌ها و مسئولیت‌ها، بی‌تفاوت عبور کنند.

امید آن که هریک از مناسبت‌ها، آثار سازنده و حیات‌آفرین خود را بر عموم جامعه بالاخص مسئولان در راستای اهداف متعالی خود بجا بگذارند.

پیام شفاف 8 شهریور، فنای نفاق در هر سیما و کسوت با ذبونی و خواری هرچه تمامتر و عزت و جاودانگی اخلاص و تدین عملی مخلصانی همچون شهیدان رجایی و باهنر است، که باید در همه زمان‌ها و همه مکان‌ها این پیام آسمانی را به گوش جان شنید و با قلب مالامال از اعتقاد و اخلاص آن‌ها را به اجراء گذارد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : انفجاری برای سعید و شقی/پیامی برای دولتمردان یازدهم

انفجاری برای سعید و شقی/پیامی برای دولتمردان یازدهم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS