امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 11:57:59
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26104

تاریخ انتشار : 11/06/1394 - 18:05

قاضی‌پور:خودروسازان تحت نظارت وزارت صنعت به واردات و خرید زمین می‌پردازند

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تأکید بر اینکه ۱۰۰ درصد مسئولیت وضعیت خودروی کشور بر عهده وزارت صنعت است، گفت: تحت نظارت این وزارتخانه خودروسازان به بانکداری، باشگاه‌داری و واردات خودروهای لوکس و خرید زمین می‌پردازند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

 

 

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان اخیر محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت که کمپین نخریدن خودوری صفر را مربوط به ضدانقلاب خوانده است، گفت: شرط اول در تشویق مردم به خرید خودروی داخلی قیمت مناسب و کیفیت معقول است که هر دو هم قابل دسترس است.

*کلید کاهش بهای خودرو؛ انحلال شرکت‌های زیان‌ده

وی راه حل کاهش قیمت خودرو را انحلال شرکت‌های زیان‌ده از سوی وزارت صنعت خواند و اظهار داشت: وزارت صنعت باید شرکت‌های خودروسازی را ملزم کند که قطعات خودور را مستقیماً از خودرو سازان بخرند و هزینه‌های زائد خود را مانند پرداخت‌های میلیاردی به برخی فوتبالیست‌ها قطع کنند.

قاضی‌پور با اشاره به اینکه برخی خودروسازان به بانک‌داری نیز می‌پردازند، گفت: این شرکت‌ها از بانک‌ها با سود بالا وام می‌گیرند که در نتیجه مردم باید باز پرداخت آن را روی قیمت خودرو به عهده بگیرند.

*خودروی صفر ایرانی از همان ابتدای تحویل یک روز در میان در تعمیرگاه است

وی با اعلام اینکه با قطع هزینه‌های زائد قیمت خودرو دست کم 30 درصد پایین خواهد آمد، تصریح کرد: خودروی داخلی باید خدمات پس از فروش مناسب نیز داشته باشد به‌علاوه نباید خودرویی دست مردم بدهند که از همان ابتدا یک روز در میان در تعمیرگاه باشد.

*100 درصد مسئولیت وضعیت اسف‌بار خودروی کشور بر عهده وزارت صنعت است

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: 100 درصد مسئولیت وضعیت اسف‌بار خودروی کشور بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

*تحت نظارت وزارت صنعت، خودروسازان به بانکداری، باشگاه‌داری و واردات و خرید زمین می‌پردازند

وی با اشاره به اینکه سهامدار و مدیرعامل صنایع خودروسازی کشور را وزارت صنایع تعیین کرده و تعرفه و  قیمت‌گذاری خودرو نیز دست آنهاست، افزود:‌ همچنین نظارت بر عملکرد خودروسازان در دست وزارت صنعت است، اما تحت نظارت مدیران این وزارتخانه، خودروسازان به بانکداری، باشگاه‌داری و واردات خودروهای لوکس و خرید زمین می‌پردازند.

گزارش ها حاکی است وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری خود، عاملان ایجاد کمپین علیه تولید ملی ـ نخریدن خودروی ایرانی ـ را «گناهکار»، «ضد انقلاب»، «ضد منافع ملی» و «دشمن اشتغال‌زایی» خواند./آ

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : قاضی‌پور:خودروسازان تحت نظارت وزارت صنعت به واردات و خرید زمین می‌پردازند

قاضی‌پور:خودروسازان تحت نظارت وزارت صنعت به واردات و خرید زمین می‌پردازند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS