امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 06:04:40
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26079

تاریخ انتشار : 11/06/1394 - 17:36

نائب‌رئیس اتاق اصناف ساری مطرح کرد

فعالیت 22 هزار واحد صنفی در ساری/دوباره‌کاری متقاضیان تغییر مکان، عمده‌ترین مشکل اصناف

نائب رئیس اتاق اصناف ساری گفت: یکی از مشکلات رایج و عمده حال حاضر اصناف، دوباره‌کاری مراحل اخذ پروانه کسب برای متقاضیان تغییر مکان است.

جویباران ـ

به گزارش وب‎گردی بلاغ،عباس بابازاده در گفت‌وگو با مازند اصناف اظهار کرد: بیش از 22 هزار واحد صنفی در ساری مشغول فعالیت هستند.
 
وی با بیان اینکه 67 اتحادیه صنفی با نظارت اتاق اصناف مسئولیت ساماندهی این واحدهای صنفی را بر عهده دارند، افزود: در یک سال اخیر بیش از 5 هزار واحد صنفی فاقد پروانه در ساری شناسایی شد که این تعداد جهت اخذ پروانه کسب ساماندهی شدند.

 

نائب رئیس اتاق اصناف ساری خاطرنشان کرد: اتحادیه‌های خوار و بار و لبنیان و پوشاک هر کدام با بیش از 2 هزار عضو بزرگترین و اتحادیه‌های خیاطان مردانه و گل‌فروشان با 70 عضو کوچکترین اتحادیه‌های صنفی مرکز استان هستند.

 

بابازاده در پاسخ به این سوال که در حال حاضر مشکل عمده بازار ساری چه مواردی است، بیان کرد: یکی از بزرگترین مشکلات نه تنها ساری بلکه تمام کشور، بحث تداخل صنفی است که تا کد آیسیک رسته‌های صنفی مشخص نشود این مشکل همچنان باقی است.

 

وی یکی از مشکلات رایج و عمده حال حاضر اصناف را دوباره‌کاری مراحل اخذ پروانه کسب برای متقاضیان تغییر مکان عنوان و تصریح کرد: ما اگر قرار است کاری برای بازار ساری انجام دهیم باید مسئله تغییر مکان مستاجرین را حل کنیم، چرا که غالب واحدهای صنفی دارای پروانه کسب در مرکز استان مستاجر هستند.

 

بابازاده یادآور شد: در حال حاضر واحدهای صنفی که دارای پروانه کسب هستند و به هر دلیلی مجبور به تغییر مکان صنفی خود شده‌اند؛ جهت اخذ پروانه کسب برای مکان جدید باید با کلی تشریفات، مراحل اخذ پروانه کسب را مجددا طی نمایند که این مسئله موجب مشکلات فراوانی برای اتحادیه ها و اتاق اصناف گردیده است.

 

این عضو هیات مدیره اتاق اصناف مرکز مازندران اذعان کرد: پیشنهاد ما به مسئولان ذی‌ربط برای حل این معضل این است که مستاجرینی که دارای پروانه کسب هستند پس از تغییر مکان، مکان جدید را به اداره اماکن اطلاع دهند و پس از اخذ استعلام یا مجوز، به ادامه فعالیت خود بپردازند.

 

نائب رئیس اتاق اصناف ساری در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص استقلال اتحادیه سرامیک ساری با بیش از 150 عضو از اتحادیه لوازم ساختمانی و بهداشتی گفت: اعضای این اتحادیه طی درخواستی تقاضای خود را برای تشکیل اتحادیه به اتاق اصناف تسلیم کنند تا این موضوع جهت تایید و بررسی به کمیسیون نظارت شهرستان ارجاع داده شود.

/3004

دیدگاه شما در مورد : فعالیت 22 هزار واحد صنفی در ساری/دوباره‌کاری متقاضیان تغییر مکان، عمده‌ترین مشکل اصناف

فعالیت 22 هزار واحد صنفی در ساری/دوباره‌کاری متقاضیان تغییر مکان، عمده‌ترین مشکل اصناف

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS