امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 10:11:28
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26034

تاریخ انتشار : 11/06/1394 - 00:05

پلیس با سرعت لوکس سواران کاری ندارد ؟! +فیلم

برخی لوکس سواران با سرعت غیر مجاز خود موجب ناامنی خیابان‌ها می‌شوند اما آنچنان که باید با آنها برخوردی صورت نمی گیرد.

جویباران ـباشگاه خبرنگاران جوان،،عشق به سرعت و جنون رانندگی،  کورس گذاشتن در خیابان، پشت چراغ قرمز و لذت بردن از مسابقه با همسن و سالان و هیجان فراوان، این روزها بعنوان یک واقعیت در جامعه محسوب می‌شود.هیجان سرعت به عاملی است که به خطر انداختن جان دیگران و خودمان تمام میشود.

رانندگی و حرکت در حین کورس با سرعت فراوان در خیابان‌های شهر اولین و اساسی‌ترین نیاز انسان که همان امنیت جانی و مالی است را به شدت به خطر انداخته است!


*فرار از واقعیت و یک هویت ساختگی


یکی از عوامل مهمی که امنیت روانی و اخلاقی را در جامعه تهدید می‌کند ، جولان و کورسهای جوانهایی از قشر پولدار و متوسط با ماشین‌های گران‌ قیمت و میلیاردی در سطح شهر است.

این مساله به جایی رسیده که سرعت رفتن و به رخ کشیدن شتاب ماشین برای برخی اشخاص یه یک نوع ارزش تبدیل شده است که علاوه بر تخلیه انرژی و هیجان حاصل از سرعت زیاد از این طریق با به رخ کشیدن ماشین‌های گران قیمتشان یک هویت دروغین برای خود در بین دوستان و اطرافیان در جامعه پیدا می‌کنند.هویتی که فقط با داشتن یک وسیله گران قیمت مثل ماشین به دست می‌آید.

خودنمایی با پول‌های بادآورده در اینگونه سبک زندگی که با آداب و رسوم قدیمی و اصیل ایرانی –اسلامی ما فاصله فراوان دارد و در بعضی نقاط جامعه باب شده است و آسیب‌های فراوان اجتماعی از قبیل ترویج فرهنگ غلط مصرف گرایی و تجمل گرایی را با خود به همراه دارد.فرهنگی که با پولهای بادآورده در بین برخی از افراد جامعه برای به رخ کشیدن خود به دیگران مرسوم شده است و باعث ایجاد سرخوردگی در میان گروهی از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه خواهد شد.

به بیان دیگر، بچه پولدار‌ها سوار بر خودرو‌های لوکس و گران قیمت خود خیابان‌های پایتخت را گز کرده و با گذاشتن پا روی پدال گاز بدون توجه به قوانین عمومی راهنمایی و رانندگی تخته گاز پیش به سوی سرعت بالاتر می‌روند غافل از آنکه شاید امروز روز آخر عمرشان باشد یا شاید اتفاقی ناگوار را برای دیگران رقم بزنند.

*آیا این قانون را با پول هم می‌توان خرید؟

این قشر خاص جامعه! با خیالی راحت از این جهت که با پول حتی می‌شود جریمه پلیس را نیز خرید، به خیابان‌ها رفته، ویراژ می‌دهند و لایی می‌کشند، بدون اینکه ترس و واهمه‌ای از قانون داشته باشند.


البته در این میان نباید نقش کمرنگ قانون و قانونگذار را در خصوص این مسئله نادیده گرفت چرا که متاسفانه قانون و قانونگذار طی چند سال اخیر تمام توجه خود را برای برخورد و جریمه متخلفین سرعت و سبقت غیر مجاز، معطوف به افرادی با خودروهای ارزان قیمت تر کرده اند و آن‌ها را جریمه و حتی خودرو‌شان را ضبط می‌نماید. اما در این میان هستند افرادی که به راحتی در سطح خیابان‌های شهر تخلف می‌کنند و قانون را زیر پا می‌گذارند، اما هیچکس آن‌ها را به طور جدی مجازات نمی‌کند.


*مجازات لوکس سواران عشق سرعت

آیا این عدم توجه به تخلفات این چنینی از سوی برخی مرفهین، به علت پشتوانه مالی آن‌هاست؟

این افراد هیچگونه هراسی از تبعات تخلفات خود نداشته و از پرداخت دیه هم ابایی ندارند و به راحتی به تخلفات خود ادامه می‌دهند.


هرچند بروز اینگونه تخلفات در سطح جامعه ناشی از عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی گروهی از مردم است اما می بایست نیم نگاهی به عملکرد مسئولین و قانونگذاران در این زمنیه داشته باشیم.


در چند سال اخیر شاهد هستیم که تخلفات و مجازات رانندگان از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی به وسیله رسانه و برنامه‌های ویژه در این زمینه نمایش داده می‌شود.


حال سوال اساسی اینجاست که آیا اینگونه مجازات‌های محسوس و نامحسوس تنها شامل قشر متوسط و ضعیف جامعه است؟ و به تخلفات ثروتمندان در کجا و چگونه رسیدگی می‌شود؟!

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : پلیس با سرعت لوکس سواران کاری ندارد ؟! +فیلم

 پلیس با سرعت لوکس سواران کاری ندارد ؟! +فیلم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS