امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 11:33:10
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25994

تاریخ انتشار : 10/06/1394 - 07:50

نقوی حسینی در مصاحبه با رجانیوز:

از نظرات تیم مذاکره کننده سابق در کمیسیون ویژه برجام استفاده خواهد شد/

کمیسیون برجام پس از انتخاب اعضا در صحن علنی مجلس، در اولین نشست خودش، هیئت رئیسه کمیسیون را انتخاب کرد و قرار شد جلسات کمیسیون در این این سه هفته ای که مجلس تعطیل هست بصورت مستمر، هفته ای سه جلسه از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ برگزار شود.

جویباران ـ رجانیوز:۲۸ مرداد در صحن علنی مجلس، ۱۵ عضو کمیسیون ویژه برجام با رای گیری تمامی نمایندگان مجلس مشخص شدند و این کمیسیون جلسات خود را از اول شهریور آغاز نمود، از همین رو سید حسین نقوی حسینی سخنگو و عضو این کمیسیون طی گفتگو با خبرنگار رجانیوز، جزییاتی از شرح فعالیت و برنامه های آتی این کمیسیون را اعلام کرد.

به گزارش رجانیوز؛ نقوی حسینی در خصوص برنامه ها و شیوه فعالیت این کمیسیون گفت: «کمیسیون برجام پس از انتخاب اعضا در صحن علنی مجلس، در اولین نشست خودش، هیئت رئیسه کمیسیون را انتخاب کرد و قرار شد جلسات کمیسیون در این این سه هفته ای که مجلس تعطیل هست بصورت مستمر، هفته ای سه جلسه از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ برگزار شود. همچنین بنا بر این شد که برجام بر اساس موضوعات مورد بررسی قرار بگیرد. یعنی برجام موضوع بندی شود و هر موضوع بطور مستقل مورد بررسی قرار بگیرد؛ نقاط ضعف و قوت آن مطرح شود.»

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص بهره مندی کمیسیون از متخصصین اظهار داشت: «در این مسیر از همه کارشناسان و متخصصین موضوعات استفاده خواهد شد. حتی نظرات تیم های مذاکره کننده گذشته و تیم مذاکره کننده فعلی، مسئولین سابق و فعلی سازمان انرژی هسته ای استماع و استفاده خواهد شد.»

وی در ادامه در خصوص زمان جمع بندی کمیسیون گفت: «کمیسیون در نهایت پس از بررسی و کار کارشناسی در هفته اول مهرماه جمع بندی خواهد داشت و گزارش خودش را به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد کرد.»

نقوی حسینی همچنین در خصوص محتویات گزارش پایانی کمیسیون تصریح کرد: «در این گزارش نقاط مثبت و منفی هر موضوع، برای مثال موضوع تحریم ها، نقاط قوت و یا ضعف آن در برجام و یا نقاط قوت و ضعف بازرسی ها، تحقیق و توسعه ، آثار دفاعی و امنیتی، آثار اقتصادی و دیگر جوانب برجام پس از احصا شدن، خواهد آمد و نهایتا پیشنهادات خودمون را در گزارش برجام خواهیم داد.»

وی در پاسخ به این سوال که "آیا مشخص شده که دولت لایجه ای را در خصوص برجام به مجلس ارائه خواهد کرد یا خیر؟" گفت: «کمیسیون ویژه اعلام کرده که اگر دولت متن برجام را بصورت لایجه ای به مجلس ارائه کند، در همین کمیسیون آن لایجه مورد بررسی قرار خواهد گرفت، اما اینکه الان دولت لایحه ای را بدهد یا ندهد، مورد بحث کمیسیون ویژه نیست. فعالیت کمیسیون برجام و ارائه گزارش آن منوط به ارائه لایحه از سوی دولت نیست و روند قانونی خود را دنبال خواهد کرد.»

سخنگوی کمیسیون ویژه برجام در انتها خاطرنشان کرد: «همچنین کمیسیون برجام حتما ملاقات با سران قوا و مدیریان ارشد نظام را در دستور کار خودش خواهد داشت. بازدید از سایت های هسته ای در برنامه کمیسیون خواهد بود که در زمان خودش، اعلام خواهد شد.»
 

 

3004/

دیدگاه شما در مورد : از نظرات تیم مذاکره کننده سابق در کمیسیون ویژه برجام استفاده خواهد شد/

از نظرات تیم مذاکره کننده سابق در کمیسیون ویژه برجام استفاده خواهد شد/

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS