امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 05:28:55
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25955

تاریخ انتشار : 09/06/1394 - 17:06

استقلال در آستانه اعتصاب بزرگ

معاونان باشگاه استقلال در حالی ادعا می‌کنند اسپانسر باشگاه به تعهدات خود عمل نکرده که سبک‌دست معتقد است پرداخت نا‌متوازن پول بین بازیکنان، باعث چنین مساله‌ای شده است و حالا سوال اصلی اینجاست؛ بازیکنان استقلال تا چه زمانی مشکلات مالی را تحمل می‌کنند؟

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار بلاغ،

 

هرچند کسب ۹ امتیاز از ۴ بازی می‌تواند برای استقلال نتیجه قابل قبولی باشد اما این تیم شرایطی دارد که هر لحظه ممکن است وارد حاشیه‌ای شود که بیرون آمدن از آن چندان هم راحت نباشد.


استقلال این روزها با شرایط بد مالی دست و پنجه نرم می‌کند و این مساله را همه می‌دانند. هرچند مدیران استقلال تلاش می‌کنند اوضاع را آرام نگه دارند اما اعتراضات گاه و بیگاه نسبت به شرایط مالی، همچنان به گوش می‌رسد. از کرار جاسم گرفته که حدود دو ماه با اعتراضاتش نسبت به شرایط مالی حسابی جو استقلال را به هم ریخت تا سجاد شهباززاده که در اعتراض پاس نشدن چکش درخواست رضایتنامه کرد و اخیرا هم ریوالدو باربوسا حاضر نشده در تمرین این تیم شرکت کند. با این شرایط پرویز مظلومی بیش از هر زمان دیگری نگران وضعیت تیمش است اما به جز این، اختلاف‌های زیادی هم بین اسپانسر استقلال با معاونان باشگاه پیدا شده و به نوعی در این باشگاه جنگ قدرت به راه افتاده است.

چرا استقلال به این روز افتاده؟

استقلال از نظر شرایط مالی یکی از پرمشکل‌ترین تیم‌های لیگ بر‌تر است. این تیم تا اینجای کار بار‌ها به دلیل مشکلات مالی با اعتراض‌های بازیکنانش روبرو شده که دلیلش به دو موضوع بر می‌گردد. اول اینکه قرارداد استقلال با اسپانسر اصلی‌اش بعد از فصل نقل و انتقالات بسته شد و بنابراین شرکت توسعه صنایع نوین از باشگاه زمان خواست که بتواند از فعالیت‌های اقتصادی‌اش در استقلال به سود برسد و بعد کمک مالی کند. دلیل دوم هم این است که شرکت ریرا که اسپانسر روی پیراهن استقلال است، قرار بود تا ماه گذشته ۲ ملیلیارد تومان به حساب باشگاه پول واریز کند که این اتفاق نیفتاده و به زودی قرارداد این شرکت فسخ می‌شود.

شاهرخ سبک‌دست، اسپانسر باشگاه استقلال در این باره می‌گوید: شما خودتان قضاوت کنید. باشگاه استقلال بعد از فصل نقل وانتقالات با ما قرارداد امضا کرد اما حالا از ما پول می‌خواهد؛ در حالی که ما از برنامه‌های اقتصادی خود عقب هستیم و کمی زمان می‌برد به چیزی که می‌خواهیم برسیم.

اختلاف معاونان باشگاه با اسپانسر سر چیست؟

معاونان باشگاه استقلال این روز‌ها اصلا رابطه خوبی با اسپانسر باشگاه ندارند و به همین دلیل در تلاش هستند هرطور شده قرارداد شرکت توسعه صنایع نوین را لغو کنند. بهرام امیری و علی نظری جویباری که نقش اصلی را در فصل نقل و انتقالات داشتند، حالا نتوانسته‌اند به قولی که در مورد پرداخت پول به بازیکنان داده بودند عمل کنند و به همین دلیل پیش بازیکنان بدقول شده‌اند.

سبک‌دست در مورد این مساله اینطور توضیح می‌دهد:«قول و قرار باشگاه با بازیکنان به ما ارتباطی ندارد. ما در نقل و انتقالات بازیکنان هیچ دخالتی نداشتیم چون در آن زمان قراردادی با استقلال امضا نکرده بودیم. پس در نتیجه اصلا در جریان قول و قرار بین باشگاه با بازیکنان هم نیسیتم. خودتان قضاوت کنید؛ وقتی آقایان ابتدای فصل دنبال اسپانسر بهتر از ما بودند، حالا ما باید جواب کارهای آن‌ها را بدهیم؟ باشگاه باید منتظر بماند تا فعالیت اقتصادی ما جواب بدهد.»

فرق بین استقلال و پرسپولیس چیست؟

شاید برای خیلی از هواداران استقلال این سوال پیش بیاید که فرق بین این تیم با پرسپولیس چیست که این‌قدر حاشیه در استقلال وجود دارد اما در پرسپولیس چنین اتفاقی نیفتاده؟ پرسپولیس هنوز اسپانسر پیدا نکرده و به همین دلیل کمی بعید است بازیکنان این تیم با مشکلات مالی روبرو نباشند اما تا به حال صدای بازیکنان این تیم به نشانه اعتراض در نیامده. اما در استقلال هرروز یک بازیکن به انتخاب خود شرکت در تمرین را تحریم می‌کند.

اسپانسر باشگاه استقلال در این باره حرف‌های جالبی می‌زند:«برای خود من هم جای سوال دارد که چرا در پرسپولیس اینقدر فضا آرام است. از اول فصل تا حالا ۵ میلیارد پول به باشگاه استقلال آمده و من به شما قول می‌دهم که ۲ میلیارد هم به پرسپولیس پول تزریق نشده. فکر می‌کنم دلیل این موضوع پرداخت‌های نا‌متوازن پول بین بازیکنان استقلال است. اینکه معاونان باشگاه تصمیم گرفته‌اند به یک بازیکن بیشتر پول بدهند و به یکی کمتر مقصرش من نیستم.»

استقلال در آستانه بحران

با شریطی که استقلال این روز‌ها سپری می‌کند، به نظر می‌رسد باید منتظر یک اعتصاب بزرگ در این باشگاه باشیم. ریوالدو مدت‌ها است که در تمرینات شرکت نمی‌کند و این موضوع می‌تواند به سایر بازیکنان هم سرایت کنند. بازیکنانی مثل یعقوب کریمی، حنیف عمران‌زاده و هرایر مگویان تا این لحظه پولی از پیش قرارداد خود را دریافت نکرده‌اند و احتمال اعتراض‌ آنها هم زیاد است./آ

 

3004/

دیدگاه شما در مورد : استقلال در آستانه اعتصاب بزرگ

استقلال در آستانه اعتصاب بزرگ

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS