امروز دوشنبه 07 اسفند 1396
ساعت 03:21:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25912

تاریخ انتشار : 09/06/1394 - 16:29

بلاغ گزارش می‌دهد

محاسبات کاغذی و عقب‌ماندگی مازندران با به‌به چه‌چه‌گویی!

مدیر بزرگوار ما ! لطفاً یک سری به میزان افراد بیمه بیکاری استان در اداره کار بزنید یا حداقل به موسسات کاریابی استان نگاه کنید، ببینید اوضاع استان چگونه است.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار بلاغ، معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مازندران در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید فرمانداری آمل گفت امروز همه وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور محقق شده است و در بحثی دیگر نیز از کاهش 26 درصدی تورم صحبت به میان آورد.

روی کاغذ ممکن است بسیاری از محاسبات درست باشد و همه شعارهای تبلیغاتی رئیس جمهور محقق شده باشد ولی در عمل حداقل چیزی که در استان و در محله خودمان می‌بینیم اتفاقات آن چیزی نیست که شما اعلام می کنید.

با سری به میوه فروشی سر محل میزان قیمت میوه چند برابر نسبت به سال گذشته را می‌توان فهمید، هنوز یادم نرفت که با پدری صحبت می‌کردم که می‎گفت امکان توان خرید میوه فصل برایم وجود ندارد، تنها میوه‌ای که در تابستان مصرف کردم، هندوانه بود.

سایر اقلام مواد غذایی نیز روز به روز گران‌تر می‌شود از کیفیت مواد غذایی که بماند، جای شک و شبهه دارد و هر روز یک چیزهایی درباره افزودنی‌ها در اختیار مردم قرار می‌گیرد؛ فقط در سال جاری شاهد افزایش چند باره مواد لبنی بودیم.

نرخ البسه که دیگر حساب و کتابی ندارد و بازار در این بخش تقریباً رها شده است، در بخش کالای خانگی هم چندان اوضاع مناسب نیست.

از اوضاع مسکن برای شما بگویم جناب آقای معاون سیاسی! خانه‌ای که سال گذشته با 4 میلیون تومان رهن و 200 هزار تومان اجاره داده می‌شد، الان با 10 میلیون تومان و 400 هزار تومان اجاره هم دل صاحبخانه را راضی نمی‌کند؛ بازار فروش مسکن استان مازندران هم که چندان مناسب نیست و در بدترین شرایط آپارتمان کمتر از متری 1.5  تا 2 میلیون تومان در استان گیرتان نمی‌آید.


از اوضاع بیکاری برای‌تان بگویم برادرم، همسایه‌ام، اصلاً در خود مجموعه استانداری چند نفر برای اشتغال به شما مراجعه می‌کنند، خدا وکیلی در روز ملاقات سه‌شنبه‎ها چند نفر درخواست اشتغال دارند؟. در حوزه تولیدات استان هم که خودتان بهتر از همه حساب و کتاب دست شماست که واحدهای تولیدی یکی پس از دیگر تعطیل می‌شوند و بسیاری از تولیدکنندگان از نبود نقدینگی گلایه دارند و اعلام می‌کنند که اوضاع اصلاً مناسب نیست.

مدیر بزرگوار ما! لطفاً یک سری به میزان افراد بیمه بیکاری استان در اداره کار بزنید یا حداقل به موسسات کاریابی استان نگاه کنید، ببینید اوضاع استان چگونه است.

دل‌مان نمی‌خواهد سیاه‌نمایی کنیم، به قول شما و دوستان‌تان مازندرانی‌ها بیشترین رأی را به دکتر روحانی دادند، اصلا چرا سفر رئیس جمهور به مازندران تا الان چند بار تمدید شده و به تعویق افتاده، شاید در استان برنامه جامعی برای حضور رئیس جمهور تدوین نشد که وی تمایلی برای حضور در استان ندارد.


جناب معاون سیاسی!  مسئولان و فرمانداران، آمار افتتاح 762 طرح را در استان در اختیار شما قرار می‌دهند. برادر من راستی در این هفته چند طرح شاخص با حضور شما و مسئولان استانی قیچی خورد که رسانه‌ها بی اطلاع هستند؟.

نگاهی به بسیاری از طرح‌ها بیانگر این است که برخی از طرح‌هایی که فرمانداران در اختیار شما قرار دادند، 6 ماه و برخی‌ حتی یک‌سال از زمان بهره‌بردای آنها گذشت و این آمار دوباره در اختیار شما قرار گرفت.


باور کنید موفقیت دولت را دوست داریم، شاید با بیان این مطالب بحث ناهم‎خوانی دیدگاه‌های سیاسی مطرح شود، ولی باور کنید همه این مسائل در استان به‌خوبی قابل لمس است.

این چند کلمه تقدیم شد تا بدانید که واقعاً آنطور که روی کاغذ می‌نویسند، نمی‌شود زندگی کرد. زندگی مردم تعارف بردار نیست و با تیکه پاره کردن تعارفات، زندگی مردم خوب نمی‌شود. باید واقعیتها را دید و عالمانه برنامه‌ریزی کرد و جازمانه هم، پیگیری کرد تا اهداف تحقق یابد، شاید که زندگی مردم تکانی بخورد.

3004/

دیدگاه شما در مورد : محاسبات کاغذی و عقب‌ماندگی مازندران با به‌به چه‌چه‌گویی!

محاسبات کاغذی و عقب‌ماندگی مازندران با به‌به چه‌چه‌گویی!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS