امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 17:19:18
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25878

تاریخ انتشار : 09/06/1394 - 00:50

اجرای طرح هر مسجد یک سفیر زندگی

واحد اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با شرکت در گردهمایی کشوری اندیشه های آسمانی که در مشهد مقدس برگزار شد اقدام به اجرای طرح فرهنگی هر مسجد یک سفیر زندگی کرد.

جویباران ـ

به گزارش پایگاه 598،

روابط عمومی واحد فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛ معاونت فرهنگی این واحد با مشارکت ستاد كانون هاي فرهنگي هنري مساجد در گردهمایی کشوری اندیشه های آسمانی اقدام به دعوت از فعالان قرآنی در جهت پیوستن به جمع سفیران زندگی کرد. در این طرح فرهنگی که با مشارکت بیش از 3000 فعال قرآنی از سراسر کشور برگزار می شود این افراد آمادگی خود را در جهت گسترش فرهنگ اهدای عضو در مساجد محله ی خود اعلام می کنند.

در خلال گردهمایی اندیشه های آسمانی که از تاريخ 31 مرداد تا 25 شهريور در دانشگاه فرهنگيان شهيد بهشتي شهر مشهد برگزار می شود؛ واحد اهدای عضو علاوه برآموزش های لازم در مورد مرگ مغزی و اهدای عضو به شرکت کنندگان با توزیع فرم هایی افرادي كه داوطلب همكاري با واحد پيوند بيمارستان دکتر مسیح دانشوری هستند را به عنوان سفير زندگي ( در زمينه فرهنگ سازي اهداي عضو) انتخاب می کند. پس از پايان دوره و بعد از ارزیابی نهایی توسط معاونت فرهنگی واحد داوطلبان هر استان معرفي مي شوند تا در مراحل بعدي و پس از ارائه آموزش هاي لازم از فرصت های بالقوه ايشان در راستاي گسترش فرهنگ اهدای عضو بهره برداری شود. 

در دوره اول اين طرح 500 نفر از نمايندگان  مساجد استان هاي سيستان و بلوچستان ، کرمان، يزد، بوشهر ، فارس، هرمزگان، خوزستان، چهار محال و بختياري، کهگيلويه و بوير احمد که  از تاريخ 31 مرداد تا 4 شهريور برگزار شد ، شرکت کردند .

در نشستي که در خلال برگزاري اين دوره با روحانيون و مبلغين مساجد برگزار شد، درباره چگونگي فرآيند مرگ مغزي و رضايت گيري و همچنين مسائل ديني و حقوقي و نظرات و فتاواي مراجع معظم تقليد در باره اين مقوله مهم فرهنگي تبادل نظر گرديد .

گفتنی است روزانه 7 تا 10 ایرانی از لیست انتظار دریافت عضو، جان خود را از دست می دهند که تنها راه نجات آن ها دریافت عضو از موارد مرگ مغزی است و بزرگترین مانع در مسیر این بخشش بزرگ نیاز های فرهنگی جامعه به فرهنگ سازی بیشتر است.

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : اجرای طرح هر مسجد یک سفیر زندگی

 اجرای طرح هر مسجد یک سفیر زندگی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS