امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 21:19:57
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25859

تاریخ انتشار : 09/06/1394 - 00:34

چالش حضور سید حسن خمینی در انتخابات خبرگان برای حسن روحانی

موافقان و مخالفان حضور سید حسن خمینی در انتخابات خبرگان در دولت و اصلاح طلبان/ با نزدیکی به انتخابات پنجم مجلس خبرگان خبرهای مهمی در پشت پرده گروه های سیاسی در حال وقوع است

جویباران ـ

به گزارش پایگاه 598، در آستانه برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری کش و قوس های فراوانی در محافل سیاسی در خصوص حضور شخصیت های گوناگون سیاسی در جریان است.

خبرنگار سیاسی «نسیم» اخیرا به اطلاعاتی دست یافته که  نشان می دهد سطح بحث ها در برخی جریانات سیاسی به بالاترین حد خود رسیده است تا جایی که چهره های شاخص جریان اصلاح طلب و دولت درباره احتمال شرکت کردن «سید حسن خمینی» در این انتخابات به شدت به اختلاف نظر رسیده اند.

بر این اساس دولتی ها به شدت با حضور نوه امام راحل در انتخابات خبرگان مخالف هستند، دلیل اصلی این جریان هم به احتمال به خطر افتادن رتبه اولی رئیس جمهور حسن روحانی در انتخابات حوزه تهران بر می گردد.

از سوی دیگر جریانی دیگر که بیشتر به رئیس دولت اصلاحات نزدیک هستند به شدت در حال تلاش برای راضی کردن وی برای حضور در انتخابات هستند، این جریان که سید حسن خمینی را به عنوان نماد اصلاح طلبی در مجلس خبرگان مدنظر دارد از سوی دیگر نگران ردصلاحیت چهره های دیگر نزدیک به خود است.

برخی مشاورین نزدیک به جریانات سیاسی جماران می گویند برای حل مشکل رقابت «سید حسن خمینی» و «حسن روحانی» در انتخابات تهران امکان کاندیداتوری «روحانی» از سمنان یا «سید حسن» از قم قابل بررسی است.

خبرنگار «نسیم» همچنین گزارش داده است که اعضای قدیمی دفتر امام خمینی (ره) نیز مخالف حضور نوه ایشان در انتخابات خبرگان هستند، دلیل این گروه نیز برخی اظهارنظرات صریح امام(ره) درباره منع نزدیکان خودشان برای فعالیت های سیاسی بوده است.

از سوی دیگر اعضای دفتر بنیانگذار انقلاب اسلامی دعوت از سید حسن خمینی برای امتحان ورودی کاندیداتوری در مجلس خبرگان را در شان وی نمی دانند و اعتقاد دارند در این صورت وی نباید کاندیدا شود.

پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، جمعه 7 اسفندماه برگزار می‌شود.

/3004

دیدگاه شما در مورد : چالش حضور سید حسن خمینی در انتخابات خبرگان برای حسن روحانی

 چالش حضور سید حسن خمینی در انتخابات خبرگان برای حسن روحانی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS