امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 14:46:27
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25840

تاریخ انتشار : 08/06/1394 - 07:33

رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه:

واردات 90 درصدی چادر مشکی در کشور/ مالیات بر ارزش افزوده علت اصلی نابودی صنعت نساجی کشور است

رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه گفت: دولت نه تنها در بحث ارزش افزوده حمایتی از صنعت نساجی نکرده است حتی برای هزینه بیمه کارگران که سر جمع مبلغ سرسام آوری می‌شود هیچ گونه تسهیلات و حمایتی در نظر نگرفته است.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا «رازق»، حدود 90 در صد پارچه مشکی از طریق واردات تامین می شود و این در حالی است که چادر مشکی در ایران یکی از پر مصرف ترین کالاها است با این حال می بینیم که تولید در این بخش از وضعیت مناسبی بر خوردار نیست.

سال ها پیش در ایران کارخانه های زیادی در تولید چادر مشکی فعالیت داشتند اما به دلیل عدم حمایت از این کار خانه ها و به گفته برخی وجود مافیا در بحث واردات چادر این کارخانه ها به تعطیلی کشیده شدند.

علاوه بر این از اثرات منفی دیگر واردات چادر می توان به بالا بودن قیمت تمام شده برای مشتری و عرف شدن چادرهایی با مدل های نامناسب برای حفظ عفاف و حجاب دانست و با این شرایط می توان به وجود مافیا در این حوزه اطمینان بیشتری پیدا کرد.

امیر قدیمی نژاد رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه در گفت وگو با خبر نگار «رازق» با اشاره به واردات 90 درصدی چادر مشکی در کشور، اظهار کرد: در حال حاضر دو کارخانه نساجی «یزد بافت» و «کرپ ناز» در حال تولید چادر مشکی در سطح کشور هستند که 10 درصد نیاز داخلی ر ا تامین می کنند.

وی با بیان اینکه این کارخانه‌ها توان تولید بیشتر را نیز دارند، گفت: متاسفانه به دلیل تقاضای کم بازار و کیفیت پایین تر نسبت به محصولات وارداتی فعلا با این ظرفیت در بازار فعالیت می کنند.

رئیس اتحادیه بنکداران پارچه با توجه با بالا بودن قیمت تمام شده پارچه مشکی برای تولید کننده داخلی، افزود: یکی از معضلاتی که موجب پایین آمدن کیفیت و کاهش تقاضا برای قواره چادر مشکی تولید داخل اثر گذار است بالا بودن قیمت تمام شده برای یک قواره چادر است.

قدیمی نژاد با بیان اینکه در ایران به جای حمایت از تولید کننده داخلی و کمک به کاهش قیمت تمام شده با اعمال مالیات های سرسام آور و ارزش افزوده موجب بی رغبتی سرمایه گذار می شوند، افزود: به این ترتیب سرمایه گذار ترجیح می دهد با سرمایه خود واردات انجام دهد تا با در دسر بسیار کمتر سود کلان تری به جیب بزند.

مالیات بر ارزش افزوده علت اصلی نابودی صنعت نساجی کشور است

وی در خصوص پیگیری های اتحادیه برای بهبود این وضعیت با بیان اینکه ما از طرف اتحادیه بارها به مجلس و دولت نامه زده ایم که مالیات بر ارزش افزوده علت اصلی نابودی صنعت نساجی کشور است، گفت: با این حال کسی به فکر نیفتاد و حمایتی از این صنعت تا بحال انجام نشده است.

رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه هزینه بالا ی بیمه کارگری را از دیگر مشکلات این صنف خواند و اظهار کرد: دولت نه تنها در بحث ارزش افزوده حمایتی از صنعت نساجی نکرده حتی برای هزینه بیمه کارگران که سر جمع مبلغ سرسام آوری می شود هیچ گونه تسهیلات و حمایتی در نظر نگرفته است.

وی اظهار کرد: مالیات بر ارزش افزوده را می توان به ارابه جنگی تشبیه کرد که تمام پایه های تولید نساجی در کشور را نابود کرده است.

قدیمی نژاد در پایان با اشاره به علت واردات بیش از حد در این صنعت، با بیان اینکه کشور ما از لحاظ مواد اولیه و تکنولوژی تولید پارچه باکیفیت دارای ضعف است، خاطرنشان کرد: این موضوع علاوه بر تاثیر مالیات و سایر هزینه ها باعث افزایش قیمت تمام شده خواهد شد و نمیتوان هنوز با کشور های خارجی رقابت کرد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : واردات 90 درصدی چادر مشکی در کشور/ مالیات بر ارزش افزوده علت اصلی نابودی صنعت نساجی کشور است

واردات 90 درصدی چادر مشکی در کشور/ مالیات بر ارزش افزوده علت اصلی نابودی صنعت نساجی کشور است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS