امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 14:10:47
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 258

تاریخ انتشار : 27/06/1392 - 22:13

سید یوسف موسوی در گفتگو با جویباران مطرح کرد؛

هدف اصلی هفته دفاع مقدس زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا می باشد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار گفت: هدف هفته دفاع مقدس زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نثل های آینده می باشد.

هدف اصلی هفته دفاع مقدس زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا می باشد

رئیس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جویبار در گفتگو با خبرنگار جویباران با اشاره به برنامه های هفته دفاع مقدس گفت: برنامه هایی به مناسبت هفته ی دفاع مقدس از جانب اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جویبار برگزار خواهد شد که هدف اصلی آنها زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی شهدا و ترویج فرهنگ شهادت و ایثار است.

موسوی شیخ در ادامه افزود: شهدا از بالا ترین و ارزشمند ترین سرمایه ی خود یعنی جان خود گذشته و برای حفظ انقلاب و ارزش های نظام اسلامی از تعلقات خود چشم پوشیدند، ما نیز در برابر این عمل شجاعانه و فداکارانه  وظیفه داریم که پیرو راه آنان بوده و این فرهنگ را به نسل های بعد القا کنیم.

وی در ادامه ی گفتگو به گوشه ای از برنامه ها  از قبیل برگزاری همایش دفاع مقدس به میزبانی امور بانوان فرمانداری ، نمایشگاه عکس در مکان اداره ی فرهنگ و ارشاد و فضاسازی در سطح شهر با هکاری شهرداری، اشاره کرد.

این مدیر فرهنگی در تبیین ضرورت برگزاری این همایش ها و فضا سازی ها تأکید کرد: این اقدامات هرگز بی هدف و بی تاثیر نیست، تاثیر اصلی این برنامه ها ایجاد حساسیت در نسل جوان و جلب توجه آنان به شهدا و اهداف آنان است. این تاثیرات می تواند از طریق اجرای برنامه هایی در ذهن جوانان باقی بماند. حتی کشیدن یک نقاشی با موضوع هفته ی دفاع مقدس از جانب یک کودک بی تاثیر نیست.

وی این اقدامات را وظیفه ی انسانی هر ایرانی معرفی کرد و از هرگونه تلاش در راه زنده نگه داشتن یاد شهدا به عنوان ادای دین یاد کرد و همچینین انجام این وظایف انسانی را در همه ی حوزه ها ضروری معرفی کرد و بر موضوع تداوم این برنامه ها در تاثیر گذاری بیشتر تاکید کرد.

سید یوسف موسوی شیخ در پایان گفته های خویش خاطر نشان کرد: شهدا با گذشت از منیت در راستای ایمان به خدا ، منافع کشور را در نظر گرفتند. ما نیز امروزه باید در همان  مسیر قدم برداریم و برای ترویج این نهضت با انسجام و هماهنگی های بهتر و بیشتری فعالیت کنیم.

انتهای پیام / م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : هدف اصلی هفته دفاع مقدس زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا می باشد

هدف اصلی هفته دفاع مقدس زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا می باشد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS