امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 06:03:38
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25787

تاریخ انتشار : 07/06/1394 - 20:47

دوچرخه‌سوار حامی محیط زیست در گفت‌وگو با بلاغ:

عوامل انسانی سبب از بین رفتن و کاهش فک خزری شده / انبوه زباله‌ها در مناطق ساماندهی‌شده سواحل و جنگل‌ها هم دیده می‌شود

دوچرخه‌سوار حامی محیط زیست گفت: استان مازندران می توانست از طرح ملی حمایت از فک خزر استفاده بیشتری ببرد ولی متاسفانه استقبال خوبی نکردند.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ، دوچرخه سوار دوستدار محیط زیست برای حمایت از فک خزری مسیر 1200 کیلومتری آستارا تا بندر ترکمن را رکاب زد.

ایرج روغن‌چی که سابقه فعالیت چندساله در اجرای طرح‌های مختلف حمایت از محیط زیست را دارد، اظهار کرد: رکاب‌زنی با دوچرخه از مسیر آستارا تا بندرترکمن هفتمین طرح ملی است که به‌منظور حمایت از محیط زیست به اجرا در می‌آورم.

این دوستدار محیط زیست بیان کرد: این طرح ملی به مناسبت 21 مردادماه روز جهانی دریای خزر «کاسپین» و حمایت از فک خزری به اجرا درآمد.

روغن‌چی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آستارا، بندرانزلی، بابلسر و بندرترکمن 4 ایستگاه صیادی فک خزری به حساب می‌آیند، این مسیر را برای دوچرخه‌سواری انتخاب کردم.

وی با اشاره به اینکه عوامل انسانی سبب از بین رفتن و کاهش فک خزری شده است، اضافه کرد: بسیاری از فک‌ها در داخل تور ماهی‌گیرها گیر می‌کنند و کشته می‌شوند.

این ورزشکار افزود: فک‌های دریای خزر که در حاشیه قزاقستان هستند نیز برای استفاده از پوست و چرم کشته می‌شوند.

روغن‌چی با بیان اینکه در طول مسیر رکاب‌زنی شاهد نابه‌سامانی سواحل و انباشته شدن زباله در مسیر دریا بودم، گفت: در برخی از نقاط، زباله‌ها در جنگل دفن شده‌اند و شیرابه‌های آن به دریا وارد می‌شود.

این دوستدار محیط زیست با اشاره به آلودگی جنگل‌های گیسوم و سیسنگان، ادامه داد: حتی در مناطق ساماندهی‌شده سواحل و جنگل‌ها هم انبوه زباله دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه در طول مسیر از میانکاله، زاغمرز و مناطق دیگر گذر کردم، یادآور شد: در زاغمرز مهمان عده‌ای از دوستداران طبیعت بودم.

روغن‌چی با انتقاد از استقبال نامناسب مازندران، افزود: استان مازندران می‌توانست از طرح ملی حمایت از فک خزر استفاده بیشتری ببرد ولی متاسفانه استقبال خوبی نکردند.

این دوچرخه‌سوار با اشاره به اینکه در هفته پیش‌رو این طرح به پایان می‌رسد، گفت: این طرح با حمایت سازمان و معاون دریایی محیط زیست کشور، سازمان شیلات و مرکز تحقیقات فک خزری انجام شد که از همه آنان تشکر می‌کنم.

/3004

دیدگاه شما در مورد : عوامل انسانی سبب از بین رفتن و کاهش فک خزری شده / انبوه زباله‌ها در مناطق ساماندهی‌شده سواحل و جنگل‌ها هم دیده می‌شود

عوامل انسانی سبب از بین رفتن و کاهش فک خزری شده / انبوه زباله‌ها در مناطق ساماندهی‌شده سواحل و جنگل‌ها هم دیده می‌شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS