امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 11:20:20
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25698

تاریخ انتشار : 06/06/1394 - 00:56

نشان دادیم که حجاب محدودیت نیست

قهرمان تیراندازی کشورمان گفت: هر کاری که می‌کنم بابت تشکر از خانواده‌های شهیدان است تا شاید لبخندی بر لب یک مادر و خانواده شهید بیاید و مرهم کوچکی بر زخم‌های آنان باشد.

جویباران ـرجانیوز:

 

الهه احمدی عضو تیم ملی تیراندازی بانوان که توانست با قدرت در برابر حریفانش در مسابقات جام جهانی آذربایجان بر روی سکوی قهرمانی بایستد و سهمیه المپیک ریو را کسب کند  در گفتگو با خبرنگار ورزشی تابش کوثر درباره سطح این رقابت ها گفت : این مسابقات آخرین مسابقات جهانی امسال بود که سهمیه المپیک داشت که به دلیل  هم تعداد شرکت کننده ها بیشتر بود که ۱۲۰ ورزشکار شرکت کردند و هم رقابت ها از سطح بالایی برخوردار بود  زیرا آنهایی که سهمیه المپیک را نگرفته بودند در تلاش برای کسب آن بودند.

 

شرکت در مسابقات مختلف تاثیر بسزایی در موفقیت انسان دارد

 

وی افزود: آنهایی که در مسابقات قبلی مثل اروپایی ها سهمیه المپیک را کسب کردند  خیلی بیشتر از ما در مسابقات بین المللی شرکت کردند و این افزایش مسابقه خیلی می تواند به انسان کمک کند تا عملکردش بهتر باشد و اینکه انسان به صورت صحیح و بسیار تمرین کند و در مسابقات مختلفی شرکت کند تا یاد بگیرد چگونه باید مسابقه بدهد می تواند در موفقیتش تاثیر بسزایی را داشته باشد مخصوصا در رشته تیراندازی که با ذهن و روان انسان در ارتباط است.

 

در ماه مبارک رمضان با زبان روزه تمرین می کردم

 

اخلاق مدارترین ورزشکار بانوی ایرانی در سال ۹۱ با بیان اینکه از مسابقات آلمان که نیمه خرداد ماه برگزار شد برای موفقیت در مسابقات جهانی آذربایجان در حال تمرین بودم اظهار کرد : حتی در ماه مبارک رمضان هم با زبان روزه تمرین می کردم و قبل این مسابقات یک اردوی تمرینی خوبی هم در هانوفر آلمان داشتیم.

 

رمز موفقیت بانوی تیرانداز المپیکی ایران

 

بانوی تیرانداز المپیکی ایران رمز موفقت اش را تلاش و کوشش و امیدوار بودن به رحمت خدا دانست و گفت : در سال گذشته دوران خیلی سختی را گذراندم و بعد از المپیک لندن افت خیلی بدی کردم که در آن اوج خفقان و احساس بدی که شاید همه ورزشکاران یک دوره ای با آن دست و پنجه نرم می کنند ناامید نشدم و امیدوار به رحمت خدا بودم که خدا هم جواب امیدواریم را داد و این یک درس بزرگی در زندگی برایم بود که بعد از کسب مقام قهرمانی بلافاصله خدا را شکر کردم و هنگام پخش سرود ملی بسیار خوشحال بودم.

 

وضع مالی خوبی نداشتم

 

قهرمان مسابقات بین المللی اروپا در پاسخ به این سوال که برای فعالیت در رشته تیراندازی باید وضع مالیمان خوب باشد؟ ، گفت : اگر از وضع مالی خوبی برخوردار باشید راحت تر هستید اما اگر هم بدین صورت نباشد خیلی به ورزشکار سخت نمی گذرد و خودم هم وضع مالی خوبی نداشتم و پدرم مربی ام بود که به یقین اگر یک نفر علاقه و استعداد خوبی داشته باشد به وضع مالی خوب یا بد خیلی ارتباطی ندارد.

 

باید قبل از هر شکست دادنی اول این خودی را که بی خودی بزرگ شده است بشکنی

 

و نایب قهرمان مسابقات جام جهانی آی اس اس اف ۲۰۱۱ سیدنی با بیان اینکه حقیقتا ورزش مخصوصا ورزش قهرمانی یک محیط سالمی است زیرا قبل از هر شکست دادنی باید اول این خودی را که بی خودی بزرگ شده است بشکنی ، عنوان کرد : از همه کسانی که دوست دارند پاک بمانند و زندگی پاکی داشته باشند درخواست می کنم رو به ورزش بیاورند و  دوستانشان را به این کار تشویق کنند.

 

هر کاری که می کنم بابت تشکر از خانواده های شهیدان است

 

الهه احمدی با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک که گفتند"واقعاً همه باید قلباً از زنان ورزشکار ما که در میدانها با حجاب، با عفاف، با متانت و با وقار حاضر میشوند، تشکر کنند" ، گفت :

من دیگر چه می توانم بگویم خیلی خوشحالم هستم زیرا بزرگ ترین شخصیت کشورم از بانوان ورزشکار تشکر می کند که  در پاسخ می گویم ، هر کاری که می کنم بابت تشکر از خانواده های شهیدان است که  شاید لبخندی که بر لب یک مادر و خانواده شهید می آید یک مرهم کوچکی باشد که دوست دارم   هم مقام معظم رهبری و هم خانواده شهیدان ازم راضی باشند.

 

خداوند با حجاب می خواهد من مثل یک مروارید درداخل یک صدف حفظ شوم

 

این بانوی قهرمان ایران اسلامی در ادامه گفت : برای ما حجاب در هیچ صورتی محدودیت نیست زیرا ما مسلمان هستیم و اطاعت امر خدا می کنیم و ما به عنوان یک بانوی  مسلمان وارد مسابقات می شویم و حجابمان را حفظ می کنیم بر  روی سکوی قهرمانی می ایستیم که هیچ حرفی نمی ماند زیرا ما هر حرفی بوده را عملی کردیم.

 

وی افزود : من یک زن مسلمان ایرانی هستم و هر چیزی که خدا به من بگوید اطاعت می کنم و رعایت حجاب فرمان خداست که در واقع می خواهد من مثل یک مروارید داخل یک صدف حفظ شوم و خدا را شکر می کنم که به این قضیه ایمان دارم و به عنوان یک مسلمان تیراندازی می کنم و به صورتی دارم دینم را تبلیغ می کنم و بابت این قضیه خیلی خوشحالم و افتخار می کنم.

 

/30004

دیدگاه شما در مورد : نشان دادیم که حجاب محدودیت نیست

 نشان دادیم که حجاب محدودیت نیست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS