امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 19:15:55
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25685

تاریخ انتشار : 06/06/1394 - 00:46

نطق میان دستور نا تمام فاطمه آلیا در مجلس شورای اسلامی؛

دولت با بازگشایی سفارت انگلیس مصوبه مجلس را نقض کرد

رفتارهای سیاسی چندماهه اخیر در ارتباط با مذاکرات و توافقات و قطعنامه و برجام از طرف دولتمردان نسبت به کارشناسان و شخصیت‌های منتقد که مفتخر به اخذ عناوین بیسواد و جهنمی از طرف آنان شدند و نیز یک بام و دو هوای قبض و بسط رسانه‌های منتقد و رسانه‌های دولتی و نیز مواضع نرم و لطیف با همتایان آمریکایی و انگلیسی، بغض‌های نهفته در شعر مرحوم اشرف‌الدین گیلانی را نسبت به قدرت مداران زمانش در حافظه تاریخی ملت عزیز تداعی می‌کند.

جویباران ـرجانیوز:یک نماینده مجلس شورای اسلامی در واکنش به بازگشایی سفارت انگلیس گفت: بازگشایی لانه روباه پیر یعنی سفارت انگلیس اتفاق دیگری است که این روزها رخ داده است. تحولاتی که ملت بصیر و انقلابی از متن و حواشی آن مطلع هستند. در این بین نکته قابل تامل قانون مصوب سال ۹۰ مجلس در مورد کاهش رابطه با دولت انگلیس تا زمان تغییر روابطش بود که این مصوبه توسط دولت نقض شد.

به گزارش رجانیوز؛ فاطمه آلیا  نماینده مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به گفت‌وگوهای بین رئیس جمهور با وزیر امور خارجه انگلیس و همچنین وزرای خارجه ایران و انگلیس اظهار کرد: آقای روحانی در این گفت‌وگو به این موضوع اشاره داشت که باید به گونه‌ای حرکت شود که علاوه بر توسعه روابط به تدریج قضاوت تاریخی مردم نیز تغییر کند، از سوی دیگر آقای ظریف در مصاحبه مطبوعاتی حاشیه مراسم کذایی جرات نکرد واژه رژیم صهیونیستی نگون بخت را به زبان آورد؛ به طوری که در پاسخ به سوالی در مورد روابط با سایر دول متخاصم با لحنی دیپلماتیک و البته غیر انقلابی گفت که ما با همه کشورها به استثناء یک استثناء می‌توانیم رابطه داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از نطق با اشاره به دوره حاکمیت اصلاح‌طلبان در سال ۸۱ اظهار داشت: نمایندگان تندور اصلاح طلب مجلس ششم با هدف افزایش اختیارات رییس جمهور و کاهش قدرت شورای نگهبان و حذف نظارت استصوابی در انتخابات در مجلس تحصن کردند. آنها اوج تنش را مقارن با هفته دولت در آن دوران به وجود آوردند. امسال نیز در آستانه هفته دولت، رئیس جمهور با نقض قسم‌اش به جایگاه قانونی شورای نگهبان که حافظ انقلاب اسلامی است، کم لطفی کرد.

این عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در ادامه درخصوص واکنش دولتمردان در مورد انتقاد از برجام گفت: رفتارهای سیاسی چند ماهه اخیر در مورد مذاکرات، توافق، قطعنامه و برجام از طرف دولتمردان نسبت به کارشناسان و شخصیت‌های منتقد به گونه‌ای بوده است که منتقدان مفتخر به اخذ عناوین بی‌سواد و جهنمی از طرف دولت شده‌اند. از طرف دیگر در همین ایام شاهد یک بام و دو هوای قبض و بسط رسانه‌های منتقد و دولتی و مواضع نرم و لطیف با همتایان آمریکایی‌ و انگلیسی بودیم که تنها بغض‌های نهفته در شعر مرحوم اشرف‌الدین گیلانی را نسبت به قدرتمنداران زمانش در حافظه تاریخی ملت ایران تداعی می‌کند.

متن کامل نطق میان دستور فاطمه آلیا را در ادامه از نظر می‌گذرانید:

آقا به یاد تو آغاز می کنم و آن کنیه ات که عالم آل محمد است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا

در طلیعه سخن با تبریک سالروز ولادت ثامن الحجج حضرت امام رضا علیه‌السلام سلام و صلوات الهی را به روح شهدای عزیز و امام شهدا به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، لاجوردی و اندرزگو تقدیم می‌کنم و هفته دولت را به آندسته از دولتمردانی که افزایش رضایتمندی مردم و ارتقاء اقتار و عزت اسلامی مرامشان است تبریک می‌گویم به ویژه وزیر محترم دفاع که در روز صنعت دفاعی عملکرد وزارت در جهت تقویت قدرت بازدارنگی و مواضع انقلابی ایشان را همگان تحسین نمودند.

ملت عزیز، در طول تاریخ سراسر افتخار اسلامی، بوده‌اند مسئولان و مقاماتی که به دلیل عدم فهم مبانی انقلاب و اصول آن و برداشت نادرست از ماهیت قدرت، در نظام اسلامی مواضعی اتخاذ نموده‌اند که نتیجه آن دوقطبی کردن جامعه و تنیش‌زایی بوده است از آن جمله است مارجرای لوایح دوقلو  در دوره حاکمیت اصلاح‌طلبان در سال ۸۱ که با هدف «افزایش اختیارات رئیس جمهور و کاهش قدرت شورای نگهبان و حذف نظارت استصوابی در انتخابات مجلس مسبب تهدیدات اصلاح‌طلبان افراطی و غائله تحصن آنان در مجلس ششم شد و اتفاقا اوج تنش‌ها مقارن با هفته دولت بود. امسال نیز در آستانه هفته دولت ریاست جمهوری محترم با نقض قسم خود به جایگاه قانونی شورای نگهبان که حافظ احکام اسلامی است کم لطفی و بی‌انصافی نمود. اما این روزها اتفاق دیگری روی داد و آن بازگشایی لانه روباه پیر، سفارت انگلیس بود که از متن و حواشی آن ملت بصیر و انقلابی مطلعند. نکته قابل تأمل قانون مصوب سال ۹۰ مجلس شورای اسلامی مبنی بر کاهش رابطه با دولت انگلیس تا زمان تغییر رفتار او بود که توسط دولت محترم نقض شد. اما بخش‌هایی از ادبیات سیاسی طرفین رابطه نیز تعجب داشت، جناب آقای روحانی فرمودند باید به‌گونه‌ای حرکت شود که علاوه بر توسعه روابط به تدریج قضاوت تاریخی مردم نیز تغییر کند. از سوی دیگر جناب آقای ظریف در مصاحبه مطبوعاتی حاشیه مراسم کذایی جرأت نکرد واژه «رژیم صهیونیستی» نگون‌بخت را بر زبان آورد و در پاسخ به سئوالی در خصوص روابط با سایر دول متخاصم با لحن دیپلماتیک و البته غیرانقلابی فرمود ما با همه کشورها به استثناء «یک استثناء» می‌توانیم رابطه داشته باشیم. متأسفانه بعضی از مقامات که که البته متدین‌اند و خائن نیستند در پی عادی‌سازی رابطه با آمریکای جنایتکارند.

وزیر خارجه انگلیس در خاک کشور ما با رادیو بی‌بی‌سی مصاحبه کرده و می‌گوید «ایران را براساس اقداماتش در قبال اسرائیل قضاوت می‌کنیم» و «ایران دیگر تهدید برای اسرائیل نیست» لابد در توجیه گنده‌گویی‌های فیلیپ هاموند وزیر محترم خارجه ما باز هم می‌گوید برای مصرف داخلی آنها بوده است. رفتارهای سیاسی چندماهه اخیر در ارتباط با مذاکرات و توافقات و قطعنامه و برجام از طرف دولتمردان نسبت به کارشناسان و شخصیت‌های منتقد که مفتخر به اخذ عناوین بیسواد و جهنمی از طرف آنان شدند و نیز یک بام و دو هوای قبض و بسط رسانه‌های منتقد و رسانه‌های دولتی و نیز مواضع نرم و لطیف با همتایان آمریکایی و انگلیسی، بغض‌های نهفته در شعر مرحوم اشرف‌الدین گیلانی را نسبت به قدرت مداران زمانش در حافظه تاریخی ملت عزیز تداعی می‌کند که فرمود:

دست مزن! چسم ببستم دو دست/ راه مرو! چشم دو پایم  شکست
حرف مزن! قطع نمودم سخن/ نطق مکن  چشم ببستم دهن
هیچ نفهم!! این سخن عنوان مکن/ خواهش نافهمی انسان مکن
لال شوم کور شوم، کر شوم/ لیک محال است که من آن شوم

به هرحال در هفته دولت برای دولت محترم توفیق خدمتگزاری صادقانه و خالصانه به ملت را آرزو می‌کنیم که راهکار آن تعقیب مبای اقتصاد مقاومتی و تکیه به ظرفیت‌ها و توان داخلی است و صد البته ترمیم کابینه و تحرک بخشی به اقدامات و حاکمیت مدیریت جهادی، تسریع بخش و تسهیل گر خواهد بود.

اما دعوتی نیز از دولتمردان طماع و زیاده‌خواه انگلیس و آمریکا دارم آن هم عطف توجهشان به رفراندم‌های هفتگی مردم قهرمان پرور ایران در میعادگاه‌های نمازجمعه است بشنوید صدای ملت ایران را که پس از ذکر کبریایی خداوند فریاد برمی‌آورند: مرگ بر آمریکا – مرگ بر انگلیس- مرگ بر منافقین و کفار و مرگ بر اسرائیل باشد که عبرت گیرید و مواضع خود را اصلاح و از ملت بزرگ ایران عذرخواهی کنید. بدانید که جمهوری اسلامی ایران استکبار ستیز خواهد ماند.

از ریاست محترم مجلس بخاطر پیگیری مطالبه نمایندگان مبنی بر ارائه «لایحه برجام» توسط دولت و تشکیل کمیسیون ویژه بررسی آن و از اعضای محترم آن کمیسیون به خاطر انتخاب هیئت رئیسه‌ای مطلع و ولایتمدار سپاسگزاری می‌کنم. ملت بزرگ انتظار که در فرآیند کارشناسانه «برجام» اجازه ورود دولت به بعضی از تعهدات و منع دولت از پذیرش بعضی دیگر از تعهدات، که عبور از خط قرمزهای مشخص شده توسط رهبر معظم انقلاب بوده است تعیین و توسط شورای محترم نگهبان تأیید گردد که تاریخ راوی و قاضی منصفی در گزارش‌ این روزهای ما به نسل‌های آینده خواهد بود.

روز هشتم شهریورماه سالروز ترور ناجوانمردانه شهیدان رجایی و باهنر روز مبارزه با تروریسم و مصداقی دیگر از مصادیق حقوق بشر آمریکایی است. آمریکا و انگلیس با حمایت مادی و معنوی از گروهک‌ها و فرقه‌های تروریستی منافقین و تکفیری و داعش با نقاب مزورانه دفاع از حقوق بشر ناجوانمردانه ترین فجایع تروریستی را نسبت به مردم کوچه و بازار تا نمایندگان ملت در مجلس و دولتمردان و دانشمندان هسته‌ای ما مرتکب شده‌اند. وقت آن است که کشورهای غیرمتعهد و آزاد و مستقل با انسجام و هم‌افزایی در جهت احقاق واقعی حقوق بشر و افشای ماهیت بانیان و حامیان تروریسم و اقدامات ضد بشری آنان فعال شوند.

دنیا بداند ایران اسلامی در خط مقدم جبهه مقاومت و پایداری همچنان حامی مبارزات بر علیه ظلم و استکبار و کشورهای سوریه و لبنان و عراق و فلسطین و ملت‌های بحرین و یمن خواهد بود و تسلیح کرانه باختری رود اردن را در مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی از اولویت‌های خود می‌داند.

اینک که تشکل‌ها و احزاب اصول‌گرا با عنایت بیش از پیش به مبانی تفکر اصولگرایی و با بهره‌گیری از برکات استوانه‌های خبیر و بصیر حوزه فقاهت حرات آیات عظام یزدی، موحدی کرمانی و مصباح یزدی با ساز و کاری نوین در سیاست ورزی و با تلاش برای استحکام قدرت ملی نظام بخصوص قدرت معنوی، چتری فراگیر را برای همگرایی و هماهنگی اصولگرایان مهیا ساخته‌اند، مردم انتظار دارند با تأکید بر اشتراکات و تلاش برای وحدت حداکثری بدون توجه به ترفندهای تفرقه‌افکنان، مساعی خود را برای افزایش حضور و مشارکت مردم در انتخابات پیش رو و تشکیل مجلسینی با شاکله تبعیت از ولایت مطلقه فقیه و ضد فتنه و انحراف و تحریف بکار گیرند.

با اغتنام فرصت از مواضع بحق و انقلابی ریاست محترم قوه قضائیه حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی و قاطعیت ایشان در مقابله با مفاسد و مفسدان اقتصادی قدرداتی می‌کنم.

به وزیر محترم راه و شهرسازی تذکر می‌دهم که بیش از این در حل مشکل و احقاق حق خانواده‌های عضو تعاونی‌های مسکن شرق و شمال شرق تهران تعلل نکند و به وزیر محترم تعاون و کار و رفاه اجتماعی ایضا به دلیل تعلل در ارائه لایحه اصلاحیه قانون حمایت از حقوق معلولان.

و در اختتام سخن:

لبیک ای رهبر عزیز، ای احیاگر اسلام ناب محمدی. ما اجازه نفوذ و مداخله آمریکای جهانخوار در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی و سیاسی کشور را نمی‌دهیم. رسوبات مخرب فرهنگ آمریکایی و انگلیسی بنیان خانواده‌ها را نشانه گرفته است، لبیک بر اطاعت از رهنمودهای حیات بخشتان در تلاش برای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی. اطمنیان می‌‌دهیم که برای مقابله با نفوذ فرهنگ آمریکایی که بهانه و توطئه های هسته‌ای آنها در مقابل عوارض ننگین نفوذشان ناچیز است تلاش کنیم.

رهبر عزیز ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

/30004

دیدگاه شما در مورد : دولت با بازگشایی سفارت انگلیس مصوبه مجلس را نقض کرد

دولت با بازگشایی سفارت انگلیس مصوبه مجلس را نقض کرد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS