امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 07:43:15
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25682

تاریخ انتشار : 06/06/1394 - 00:45

آمانو: آژانس برای انجام نقش خود در برجام به پول بیشتری نیاز دارد

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه این نهاد برای انجام نقش محوله به آن به پول بیشتری نیاز دارد، از کشورها خواست به آژانس کمک کالی بیشتری کنند./ تهران اطلاعات حساسی برای کاستن از نگرانی های ما درباره فعالیت های هسته ای گذشته خود ارسال کرده است هرچند که هنوز خیلی زود است درباره آن نتیجه گیری کنیم

جویباران ـرجانیوز:نمدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز سه شنبه تاکید کرد که این نهاد برای انجام وظایف محوله به آژانس در قبال برجام به منابع مالی بیشتری نیاز دارد.

به گزارش رویترز، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز سه شنبه تاکید کرد که این نهاد برای اجرای نقش خود در قبال توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ به منابع مالی بیشتری نیاز دارد.

«یوکیا آمانو» همچنین تاکید کرد که هزینه‌های فعالیتهای نظارت و راستی آزمایی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران تاکنون از طریق کمکهای بودجه‌ای کشورهای عضو آژانس تامین شده است.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با درخواست از کشورها برای ارائه کمکهای بیشتر مالی اعلام کرد که کمک ماهیانه ۸۰۰ هزار یورویی کشورهای عضو که آژانس دریافت کرده تا پایان ماه آینده میلادی به اتمام می‌رسد.

اظهارات آمانو در حالی مطرح شده که پیشتر یک مقام آمریکایی گفته بود که دولت این کشور کمک‌های لازم را به این نهاد بین‌المللی خواهد رساند.

یک مقام دولت آمریکا که اشاره‌ای به نامش نشده به روزنامه وال استریت ژورنال گفت دولت باراک اوباما جهت تضمین اینکه آژانس «تمام منابع و قابلیت‌های مورد نیاز را در اختیار دارد» با آن همکاری خواهد کرد. 

این روزنامه همچنین گزارش داده بود که «یوکیا آمانو»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در مصاحبه‌ای هزینه اضافی مورد نیاز این نهاد برای راستی‌آزمایی از «برجام» را سالانه ۹.۱ میلیون دلار برآوردکرده است

 

به گزارش فارس جروزالم پست نیز مدعی شده است که مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در پایان نشست شورای حکام گفت که ایران اطلاعات حساسی درباره فعالیتهای گذشته خود برای ما ارسال کرده است.

یوکیا آمانو در وین افزود: تهران اطلاعات حساسی برای کاستن از نگرانی های ما درباره فعالیت های هسته ای گذشته خود ارسال کرده است هرچند که هنوز خیلی زود است درباره آن نتیجه گیری کنیم.

وی همچنین اضافه کرد که هنوز زود است که اظهار نظر کنیم که اطلاعاتی که ایران در تاریخ ۱۵ اوت ارسال کرده جدید است یا خیر.

 

/30004

دیدگاه شما در مورد : آمانو: آژانس برای انجام نقش خود در برجام به پول بیشتری نیاز دارد

آمانو: آژانس برای انجام نقش خود در برجام به پول بیشتری نیاز دارد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS