امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 09:28:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25663

تاریخ انتشار : 05/06/1394 - 16:23

قدیری ابیانه:

اقتصاد استراحتی در کشور حاکم است

محمدحسین قدیری ابیانه گفت: میزان بهره‌وری در کشور بسیار پایین و اقتصاد استراحتی در کشور حاکم است.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار بلاغ،

 

محمدحسین قدیری ابیانه ظهر امروز در همایش بسیج کارمندان استان مازندران در ساری، اظهار کرد: انقلاب اسلامی با پشتوانه مردمی به پیروزی رسید و با ادامه این پشتوانه توانست بر توطئه‌های گوناگون قدرت‌های خارجی و عوامل داخلی آنان از جمله جنگ تحمیلی، ترورها، تحریم‌ها و تلاش برای کودتا مقابله کرده و آنها را خنثی کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر کشور نیاز به کار و تلاش و استفاده بهینه از منابع دارد که بتوانیم بر مشکلات از قبیل تحریم به خوبی مقابله کنیم.

این استاد دانشگاه در ادامه با اشاره به برخی القائات درباره فروش نفت در کشور بیان کرد: در سال 91 که قیمت نفت بسیار مناسب بود و نفت کشور به‎خوبی فروش می‌رفت، در صورتی که درآمد نفت بین مردم تقسیم می‌شد، به هر نفر 67 هزار تومان می‌رسید.

قدیری ابیانه در ادامه با اعلام اینکه توهم قیمت درآمد نفتی در کشور باید برداشته شود، اضافه کرد: برای رفع مشکلات داخلی کشور نیاز است که عزم همه‌جانبه برای رفع مشکل در برنامه کاری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مشکلات اداری در کشور وجود دارد، ادامه داد: برنامه‌ریزی برای جهاد اداری از طریق اتخاذ استراتژی کاهش تقاضای سفر از طریق انجام امور اداری و مالی و اطلاع‌رسانی به ارباب رجوع باید در برنامه کاری قرار گیرد.

این استاد دانشگاه با اعلام اینکه در حال حاضر بحث تکریم ارباب رجوع در ادارات باید در کاهش مشکلات اداری کشور در برنامه کاری قرار گیرد، بیان کرد: جهاد اداری در کشور باید شکل گیرد که مردم خودشان را واقعاً ارباب بر مدیران و مسئولان بدانند در صورتی که این موضوع در حال حاضر در کشور رعایت نمی‌شود.

قدیری ابیانه درباره بحث اقتصاد مقاومتی و اجرای آن در کشور یادآور شد: اقتصاد کشور در حال حاضر اقتصاد استراحتی است.

وی با اعلام اینکه میزان بهره‌وری در کشور بسیار پایین است، گفت: با بررسی که در سال 91 انجام شد، میزان کار مفید کارکنان دولت در ادارات تنها 62 دقیقه بود و این در حالی است که در کشور ژاپن هشت ساعت کار مفید ثبت شد.

/3004

دیدگاه شما در مورد : اقتصاد استراحتی در کشور حاکم است

اقتصاد استراحتی در کشور حاکم است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS