امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 13:23:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25571

تاریخ انتشار : 04/06/1394 - 17:19

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در گفت‌وگو با بلاغ:

مانور کاهش تلفات در 85 روستای مازندران انجام می‌شود/بسیج عمومی برای اجرایی شدن طرح کاهش تلفات

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به فعالیت گروه‌های بازرسی در تمامی شهرستان‌ها، گفت: در راستای کاهش تلفات برق، پیش‌بینی اجرای مانور کاهش تلفات در 85 روستا صورت گرفته است.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار بلاغ،قاسم شهابی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با بیان اینکه برای گذر از پیک تابستان راه‌کارهای مختلفی را به اجرا در می آوریم، اظهار کرد: فعالیت‌های فنی و عملیاتی، فرهنگی و اطلاع‌رسانی به‌ویژه بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌های دیداری، شنیداری، مکتوب و مجازی و ... از جمله راه‌کارهای کاهش بار و انرژی تابستان امسال است.

وی منطقی کردن روشنایی معابر، جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز، اصلاح اتصالات تست و اندازه‌گیری، کاهش تلفات توان، تعویض کنتور مشترکین پرمصرف، کنترل قدرت قرارداد مشترکین، جلب همکاری مشترکین خانگی و تجاری، اداری، صنعتی، کنترل و منطقی کردن سیستم‌های سرمایشی و ... را از راه‌کارهای گذر از پیک تابستان عنوان کرد.

مدیرعامل توزیع برق مازندران کاهش تلفات برق در استان را به‌عنوان طرحی ملی اعلام کرد و ادامه داد: این طرح در حدود یک‌سال است که به‌عنوان اولویت اصلی شرکت‌های توزیع مورد اهتمام قرار گرفته است.

این مسئول اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح، تاکنون 21 هزار و 420 کنتور که شامل127 هزار مشترک می‌شود، مورد تست و بازرسی قرار گرفته است.

شهابی با اشاره به اینکه اجرای طرح ملی کاهش تلفات برق سبب شد تا 36 میلیون کیلووات‌ساعت انرژی هدررفته به شبکه توزیع بازگردد، خاطرنشان کرد: 60 کیلومتر کابل خودنگهدار نصب در 92 کیلومتر شبکه اصلاح و مقطع متوسط صورت گرفته است.

وی بیان کرد: هماهنگی لازم برای خرید 100هزار کنتور دیجیتال و 60 کیلومتر کابل سرویس و 25 هزار فیوز به عمل آمده است.

مدیرعامل توزیع برق مازندران با اشاره به فعالیت گروه‌های بازرسی در تمامی شهرستان‌ها، یادآور شد: در راستای کاهش تلفات برق، پیش‌بینی اجرای مانور کاهش تلفات در 85 روستا صورت گرفته است.

شهابی افزود: برای اجرای مانورها نصب 128 دستگاه ترانس، احداث 69 کیلومتر شبکه و 34 میلیارد و 365 میلیون ریال هزینه پیش‌بینی شده است.

وی با بیان بسیج عمومی تمامی نیروهای شرکت توزیع برق برای اجرایی شدن طرح کاهش تلفات، افزود: سعی داریم به اهداف نیرو که کاهش تلفات 12 درصد است، دست یابیم.

مدیرعامل توزیع برق مازندران میزان فرسودگی شبکه‌ها را در حدود 35 درصد عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به محدودیت منابع و اعتبارات امکان اصلاح شبکه‌های فرسوده به یک‌باره وجود ندارد ولی هر سال برابر با ناحیه‌های پیش‌بینی‌شده و تخصیص اعتبار درصدی از شبکه‌های فرسوده اصلاح می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه در ماه‌های گذشته 185 طرح اصلاح شبکه‌های فرسوده به مرحله اجرا درآمد، گفت: اجرای این طرح‌ها، تاحدودی در افزایش قابلیت اطمینان شبکه، بهبود ولتاژ و ارتقاء بر کیفیت آن اثرگذار بوده است.

/3004

دیدگاه شما در مورد : مانور کاهش تلفات در 85 روستای مازندران انجام می‌شود/بسیج عمومی برای اجرایی شدن طرح کاهش تلفات

مانور کاهش تلفات در 85 روستای مازندران انجام می‌شود/بسیج عمومی برای اجرایی شدن طرح کاهش تلفات

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS