امروز چهار شنبه 27 دی 1396
ساعت 23:26:00
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25555

تاریخ انتشار : 04/06/1394 - 01:21

پاسخ‌ به حاشیه‌های آلبوم جدید پاشایی

نشست خبری آلبوم «اسمش عشقه» مرتضی پاشایی خواننده فقید موسیقی پاپ کشورمان سه شنبه سوم شهریورماه در شرایطی برگزار شد که خانواده این هنرمند فقید در نشست حضور نداشتند.

جویباران ـ

به گزارش پارسینه

رامین بصیرت‌نیا مدیر شرکت پخش «دنیای هنر» در ابتدای این نشست خبری در پاسخ به انتقاد از نحوه برگزاری مسابقه سلفی این آلبوم گفت: مسابقه سلفی این آلبوم معطوف به عکس ها و تصاویر سلفی طرفداران نمی شود و ما تصمیم داریم در آینده ای نزدیک بخش فیلمبرداری از آثار موسیقایی مرتضی پاشایی را نیز راه اندازی کنیم و مخاطبان به صورت تصویری آثار مرتضی را لب می زنند و در انتها کلیپ این تصاویر را برای ما ارسال می کنند که در نهایت ما به افراد برگزیده نیز جوایزی را اعطا خواهیم کردم. این اتفاق چندان در موسیقی کشور ما مرسوم نبوده است اما امیدواریم با شرایطی که در این آلبوم فراهم کردیم بتوانیم این اتفاق را مستمر ادامه دهیم.
 
وی در مورد این نکته که آلبوم «اسمش عشقه» مرتضی پاشایی مستر نهایی نشده است، بیان کرد: من این را قبول ندارم که آلبوم مستر نهایی نشده است و نمی دانم چه اتفاقی افتاده که همه تلاش می کنند از این آلبوم انتقاد کنند. این آلبوم با توجه به تجربه ای که من از تولید آلبوم‌های استاندارد دارم بسیار باکیفیت است و مطمئنم تا مدتی دیگر جای خود را در بازار باز می کند. کما اینکه در بخش ترانه و ملودی نیز تصور می کنم آنقدر نقطه منفی وجود ندارد که دوستان و منتقدان درباره آن شکایت می کنند.
 
مدیر شرکت پخش دنیای هنر در بخش دیگری از این نشست گفت: به ما این اتهام را می زنند که افراد سودجویی هستیم و می خواهیم با انتشار این آلبوم بار خودمان را ببندیم. خیلی ها تصور می کنند که ما آدم های بدی هستیم و می خواهیم از این تریبون ها استفاده کنیم که به درآمدهای میلیاردی برسم اما لازم است به این موضوع اشاری کنم که کارنامه کاری ما مشخص می کند که مشغول چه کاری هستیم. باور کنید من دنبال تریبون نیستم. مطمئن باشید با فروش این آلبوم نه میلیاردر می شویم و نه اتفاق دیگری برای ما می افتد. ما فقط دلمان می خواست تا آخرین یادگاری مرتضی پاشایی توسط شرکت ما به مخاطبان عرضه شود کما اینکه در این فضا نیز با هزینه بسیار سنگین روبرو بودیم.
 
وی درباره قیمت های ۱۸ هزار تومانی آلبوم پاشایی نیز توضیح داد: این مبلغ بر اساس قیمت گذاری مشخصی انجام گرفته و با قیمت ۹ هزار تومان در اختیار نماینده های فروش قرار گرفته است. مطمئن باشید هیچ گونه انگیزه خارج از عرفی در درآمدزایی این کار وجود نداشته است.
 
معین راهبر یکی از تنظیم کننده های آلبوم مرتضی پاشایی نیز در این نشست گفت: تمام تلاش خود را در این آلبوم انجام دادیم تا به واسطه تلاشی که مرتضی پاشایی برای این آلبوم انجام داده کارها را به بهترین شکل ممکن تنظیم کند تا مخاطبان از آن راضی باشند.
 
معماریان نماینده شرکت پخش دنیای هنر نیز در این نشست با اشاره به قیمت ۱۸ هزار تومانی تعدادی از نسخه های آلبوم پاشایی نیز گفت: تا آنجا که اطلاع داریم ۴۰۰ هزار نسخه آلبوم پاشایی با قیمت ۴ هزار تومان و ۱۰ هزار نسخه در قالب دی جی پک با قیمت ۱۸ هزار تومان فروخته شده است این در حالی که ما در این نسخه صوتی مواردی را اضافه کردیم که تا به امروز در آلبوم های موسیقایی وجود نداشته و فکر نمی کنم با بسته ای که ما تحویل مخاطبان دادیم این قیمت خارج از عرف موجود باشد.
 
مهرزاد امیرخانی ترانه سرای این آلبوم موسیقی هم در بخش دیگری از این نشست خبری در پاسخ به ابهامات مطرح شده درباره آلبوم مرتضی پاشایی توضیح داد: من خاطرنشان می کنم که به هیچ عنوان انگیزه های مالی از همان ابتدای کار با مرتضی نداشتم حتی قرار ما بر این بود تا وقتی مرتضی پاشایی به ثبات مالی رسید از آن زمان به فکر منابع مالی باشیم. ما همیشه با هم شریک بودیم و هیچگاه هم در مورد منافع مالی و پول صحبت نکردیم. من توقع داشتم وقتی پای خانواده پاشایی وسط می آید آنها نیز مثل مرتضی صحبت کنند که متاسفانه این اتفاق نیفتاد.
 
وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به حاشیه های آلبوم پاشایی گفت: مشکلات از جایی شروع شد که به نوعی مسابقه چه کسی بیشتر با مرتضی بوده راه انداخته شد و همه جنگ راه انداختند اما کار وقتی بالاتر رفت که ما در مقطعی سکوت کردیم و حتی رضایتنامه آلبوم را هم صادر کردیم اما اتفاقات بدتری افتاد. حتی در مورد مستند مرتضی پاشایی هم به ما گفتند این فیلم قرار است از تلویزیون پخش شود اما متاسفانه ماجرا شکل دیگری پیدا کرد و ما وقتی دیدیم همه چیز را می خواهند بفروشند تصمیم گرفتیم نباشیم اما متاسفانه بعدا دیدیم که مشکلات بیشتر شد.
 
امیرخانی اظهار کرد: وقتی حرف هایی زده می شد که آبروی بچه هایی که جانانه در کنار مرتضی بودند ریخته می شود بسیار ناراحت شدیم چرا که من و تعداد دیگر از دوستان مرتضی در این چند سال به معنا مفهوم واقعی کلمه جنگیدیم تا به اینجا رسیدیم اما به جای اینکه از ما تشکر کنند و بگویند که دست شما درد نکند می آیند و حتی بیماری مرتضی را نیز گردن ما می اندازد پس چرا باید ساکت باشیم. آیا کسانی که خواب بودند باید بدنبال پول بروند؟ باور کنید بعد از مرتضی، زندگی من مانند اولش نشد. حال سئوالم این است آیا خانوده مرحوم پاشایی دنبال معنویات رفتند؟
 
این ترانه سرا افزود: می خواهم به این نکته اشاره کنم مبلغی را هم که با من به توافق رسیده بودند کمتر از آن چیزی بود که باید باشد و تا آنجا که اطلاع دارم در چک اخیری که از خانواده پاشایی دریافت کردم ۱۱ میلیون تومان کسری وجود داشت.
 
میلاد ترابی یکی دیگر از تنظیم کنندگان آلبوم «اسمش عشقه» نیز در این نشست گفت: مطمئنا شرایطی که برای آلبوم مرتضی بوجود آمده شرایطی است که می توانست با فضایی دیگر از حاشیه ها به دور بماند. ما هر آنچه که در بضاعت مان بوده برای آلبوم مرتضی انجام دادیم اما اولین و آخرین تصمیم گیرنده برای آلبوم خانواده پاشایی بود که تصمیم گرفتند آلبوم را به فروش برسانند.
 
مهناز مهلوجیان نماینده خانواده مرتضی پاشایی نیز که در غیاب آنها در این نشست حضور یافته بود در حالی که زبان فارسی را به سختی تکلم می کرد با بیان اینکه هنوز به طول کامل در جریان حاشیه های آلبوم مرتضی پاشایی قرار نگرفته است، گفت: تا آنجا که می دانم خانواده پاشایی بخشی از هزینه آلبوم را به امور خیریه اختصاص داده است و من در جریان کارهای آن بوده ام اما مطمئن باشید از این پس پیگیر تمام حاشیه ها خواهم بود تا مشکلات هر چه زودتر مرتفع شود.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : پاسخ‌ به حاشیه‌های آلبوم جدید پاشایی

 پاسخ‌ به حاشیه‌های آلبوم جدید پاشایی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS