امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 22:08:04
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25552

تاریخ انتشار : 04/06/1394 - 01:19

استیضاح وزرا از سوی نمایندگان مجلس مشکلی را از کشور حل نمی کند

معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: استیضاح وزرای دولت تدبیر و امید که از سوی برخی نمایندگان مجلس مطرح می شود، خیلی مشکلی را از کشور حل نخواهد کرد، بلکه مشکل ساز خواهد بود

جویباران ـ

به گزارش پارسینه

حجت الاسلام مجید انصاری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: اصل استیضاح یکی از حقوق نمایندگان است و آنها می توانند از این حق استفاده کنند و دولت تدبیر و امید نیز از ابتدا حرمت مجلس و نمایندگان را پاس داشته، برخلاف گذشته که بین دولت و مجلس تنش وجود داشت.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه 9 نفر از اعضای کابینه از پنج تا یک دوره سوابق نمایندگی مجلس را داشته اند، اما به هر حال سعی ما هم بر این بوده که تعامل سازنده ای را برقرار کنیم و به حق نمایندگان احترام بگذاریم.
انصاری ادامه داد: تصور می کنم در هفت یا هشت ماهی که از عمر مجلس نهم که نمایندگان در اوج تجربه و بلوغ قانونگذاری هستند، شاید به مصلحت این باشد از این فرصت برای تصویب طرحها و لوایحی استفاده شود که در دستور کار و نوبت است.
وی بیان کرد: در خوشبینانه ترین فرض مجلس بین 90 تا 95 جلسه علنی خواهد داشت که حتما این زمان برای رسیدگی به طرح ها و لوایح کافی نیست و درخواست دارم از نمایندگان که موضوع استیضاح را از دستور کار مجلس خارج کنند.
معاون پارلمانی رییس جمهوری اظهار کرد: استیضاح وقت زیادی را از دولت و مجلس می گیرد و به خصوص بعد از توافق که دولت به دستور رییس جمهوری عزم خود را جزم کرده و همه وزارتخانه ها برای سرعت بخشیدن به توسعه کشور مهیا شده اند.
حجت الاسلام انصاری بیان کرد: در حال حاضر نزدیک به 200 میلیارد دلار طرح در حوزه های مختلف آماده مطالعه شده است و همه وزارتخانه ها فرصت کافی را باید برای اجرایی کردن این طرح ها، برای توسعه کشور و ایجاد اشتغال فراهم کنند.
وی افزود: من شخصا فکر می کنم در این شرایط این استیضاح ها به صلاح کشور نیست، البته اگر به جریان بیفتد ما طبق قانون عمل می کنیم و در خدمت نمایندگان مجلس هستیم.
وی در این رابطه خاطرنشان کرد: البته باید از لطف نمایندگانی که امضاء های خود را پس گرفتند بلکه این استیضاحها را منتفی کردند و همچنین از هماهنگیها و تلاشهای رییس مجلس و بویژه جلساتی که نایب رییس مجلس شورای اسلامی برگزار کردند، باید تقدیر کرد.
حجت الاسلام انصاری همچنین از تلاشهای هیات رییسه مجلس، فراکسیون اکثریت و بسیاری از بزرگان مجلس که نگذاشتند استیضاحی مطرح شود، نیز تقدیر کرد.
وی گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام همدلی و همزبانی دولت و مجلس نامگذاری شده، اگر مجلس را مظهر خواست و خانه مردم بدانیم، همدلی و همزبانی حکم می کند که استیضاحی نداشته باشیم یا اینکه کم باشد.
 
*سخنان رییس جمهوری درباره شورای نگهبان کاملا حقوقی بود
وی درباره برخی انتقادهای وارد شده به اظهارات رییس جمهوری درباره وظایف شورای نگهبان از سوی برخی گروه های خاص تصریح کرد: راجع به این موضوع بزودی یک مصاحبه حقوقی مستند خواهد داشت.
معاون پارلمانی رییس جمهوری بیان کرد: این در حالیست که صحبت رییس جمهوری کاملا حقوقی بوده و احتمالا از این صحبت ها سوء برداشت شده، در حالیکه صحبت های دکتر روحانی متن قانون اساسی است و متن قانون اساسی میثاق ملی ماست و کسی نباید مشاجره کند، صحبت وی دقیقا منطبق با قانون اساسی است و در جای خود توضیح می دهم.
معاون پارلمانی رییس جمهوری روز سه شنبه در جریان سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان همدان به عنوان نماینده معین رییس جمهوری به ملایر عزیمت کرد.
کاروان تدبیر و امید امروز سه شنبه میهمان استان همدان است

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : استیضاح وزرا از سوی نمایندگان مجلس مشکلی را از کشور حل نمی کند

 استیضاح وزرا از سوی نمایندگان مجلس مشکلی را از کشور حل نمی کند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS