امروز دوشنبه 07 اسفند 1396
ساعت 00:56:17
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 25503

تاریخ انتشار : 02/06/1394 - 08:56

شهردار جویبار در نشست خبری مطرح کرد:

افتتاح دو طرح در هفته دولت/ساخت سه واحد تجاری در ساحل چپکرود/برگزاری جشن پایتخت کشتی در صورت تصویب

شهردار جویبار در نشستی خبری با اصحاب رسانه به سوالات خبرنگاران شهرستان جویبار پاسخ داد.

افتتاح دو طرح در هفته دولت/ساخت سه واحد تجاری در ساحل چپکرود/برگزاری جشن پایتخت کشتی در صورت تصویب

به گزارش خبرنگار جویباران، حمید بخشی عصر دیروز در نشستی با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان جویبار با بیان اینکه دو طرح در هفته دولت سال جاری به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: اقدامات عمرانی طرح ساماندهی چپکرود جویبار با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و افتتاح میدان آیت الله منتظری با بودجه ۵۰۰ میلیون ریال انجام می شود.

وی ساخت سه واحد تجاری درساحل چپکرود جویبار را به عنوان برنامه‌های آینده شهرداری جویبار اعلام کرد و افزود: با ساخت این واحدهای تجاری و متمرکز شدن عرضه کنندگان خدمات و کالا، آشفتگی و پراکندگی موجود دراین زمینه رفع می شود.

شهردار جویبار ادامه داد: هم اکنون حدود 10 نفر بصورت پراکنده ودر فضای فیزیکی نامناسب، کالا و خدمات مورد نیاز برای مسافران و مراجعه کنندگان به طرح سالمسازی دریا در ساحل چپکرود را ارائه می کنند.

بخشی با بیان اینکه شهرداری جویبار بمدت دو دهه، خدمات دهی در12 هکتار طرح دریای چپکرود را برعهده دارد، تصریح کرد: ایجاد 25 باب آلاچیق استقرار مسافر، ایجاد معابر دسترسی به ساحل دریا و احداث سکوی ساحلی از جمله برنامه ها برای افزایش امکانات دراین ساحل است.

وی همچنین از تامین اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون ریالی استانداری مازندران برای خرید تجهیزات گردشگری و رفاهی را از دیگر اقدامات برای ساحل چپکرود جویبار برشمرد و افزود: با تخصیص این میزان اعتبار خرید جت اسکی، لباس غواصی و تجهیزات پزشکی انجام شد.

شهردار جویبار از احداث مرکز تولید گل و گیاه شهری در این شهر خبر داد و اظهارکرد: تصمیم بر آن شده است که یک گلخانه برای تولید گل و گیاه شهری توسط شهرداری جویبار احداث شود.

وی افزود: هر ساله هزینه بسیاری صرف تامین و نگهداری گل و گیاه می شود که با افتتاح این گلخانه تامین گل در شهرستان رفع خواهد شد.

بخشی با اشاره به برگزاری مؤفق جشنواره پایتخت کشتی در جویبار، گفت: جشنواره پایتخت کشتی سهم بزرگی در هویت بخشی به شهرستان جویبار داشته است.

وی در مورد برگزاری مجدد این جشنواره تأکید کرد: در صورت موافقت شورای تأمین و شورای فرهنگ عمومی شهرستان جویبار این جشن در سال جاری برگزار خواهد شد.

شهردار جویبار با بیان اینکه بحث مشارکت مردم یک رفتار، عادت اجتماعی و سطحی از معنویت است، اظهارداشت: متاسفانه سهم مشارکت شهروندان جویباری در حوزه شهری بسیار ناچیز بوده و انتظار داریم مردم در این امر بیشتر مشارکت داشته باشند.

وی افزود: جامعه شهری باید به سمت فرهنگ شهروندی حرکت کند که مهمترین ویژگی آن نیز سهم مشارکت مردم است.

بخشی از حمایت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران و تعیین اعتبار برای ایجاد بازارچه صنایع دستی در بازار قدیمی و سنتی جمعه بازار جویبار خبرداد و گفت: این بازارچه صنایع دستی در بخشی از محدوده جمعه بازار جویبار و در مجاورت رودخانه سیاهرود ایجاد خواهد شد تا فضای موردنیاز برای ارائه محصولات دستی و سنتی مازندران فراهم شود.

وی افزود: فرصت حضور مردم در جمعه بازار جویبار زمینه و بستر خوبی برای ارائه محصولات سنتی و دستی مازندران به شمار می‌رود.

شهردار جویبار با انتقاد از ساخت و واگذاری یکصد غرفه در قسمت انتهایی جمعه بازار بدون هیچگونه برنامه مشخص، عنوان کرد: این غرفه ها بدون درنظرگرفتن چشم انداز و مسائل مورد نظر و تنها با نگاه اقتصادی ساخته شدند.

وی افزود: این غرفه ها به افراد خصوصی فروخته شد و به دلیل موقعیت مکانی نامناسب از اقبال عمومی و مردمی نیز برخوردار نیست.

بخشی خاطرنشان کرد: تا زمانی که طرح جامعی برای این غرفه‌ها اندیشیده نشود رفع این مشکل قابل حل نیست.

دیدگاه شما در مورد : افتتاح دو طرح در هفته دولت/ساخت سه واحد تجاری در ساحل چپکرود/برگزاری جشن پایتخت کشتی در صورت تصویب

افتتاح دو طرح در هفته دولت/ساخت سه واحد تجاری در ساحل چپکرود/برگزاری جشن پایتخت کشتی در صورت تصویب

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS