امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 03:32:57
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25496

تاریخ انتشار : 02/06/1394 - 00:38

تورم شهری مردادماه اعلام شد

طبق گزارش مرکز آمار ایران، تورم سالانه مناطق شهری ایران در مردادماه سال جاری به ۱۳.۸ درصد کاهش یافت.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، مرکز آمار ایران، تورم مرداد ماه سال جاری با کاهش ۰.۳ درصدی نسبت به تیرماه به ۱۳.۸ درصد رسید.


براین اساس شاخص کل (برمبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در مرداد ماه سال ۱۳۹۴ عدد ۲۱۵.۰ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۵ درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۱.۵ درصد می‌باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۲.۸) کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به مرداد ماه سال ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۳.۸ درصد است که نسبت به همین اطلاع در تیرماه ۱۳۹۴ (۱۴.۱) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۵۲.۲ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۲ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۵۰.۵ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۲ درصد افزایش داشته است.

شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماه این گروه ۱۱.۱ درصد است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به مرداد ماه ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به مرداد ماه ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰.۸ درصد است که نسبت به همین اطلاع در تیرماه ۱۳۹۴ (۱۰.۷) افزایش یافته است.

۳شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در مردادماه ۹۴ به رقم ۲۰۲.۲ رسید که ۰.۶ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمت» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۲.۰ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به مرداد ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۵.۱ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماه منتهی به تیرماه ۱۳۹۴ (۱۵.۶) کاهش یافته است.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : تورم شهری مردادماه اعلام شد

تورم شهری مردادماه اعلام شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS