امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 09:27:29
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25456

تاریخ انتشار : 01/06/1394 - 19:02

کارشناس ارشد علوم اجتماعی:

رسانه‌ها چشمان تیزبین، مغز متفکر و زبان صادق و گویای جامعه‌اند

اگر رسانه‌ها به وظایف خطیر خود در مبارزه با تخلفات و رانت‌خواری‌ها و ترجیح روابط بر ضوابط به‌درستی و شجاعانه عمل کنند، تاثیرگزارترین عامل امر به معروف و نهی از منکر خواهند بود.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،منصورعلی (محسن) زارعی در بازدید از پایگاه خبری تحلیلی بلاغ، با تبریک روز خبرنگار به همه خبرنگاران بویژه خبرنگاران رسانه‌های مازندران، رسالت اصحاب رسانه بخصوص در شرایط کنونی انقلاب، را بسیار خطیر و فراموش نشدنی ذکر کرد و گفت: از مهم‌ترین دلائل استیلای غرب صهیونیستی بر جهان، سلطه رسانه‌ای صهیونیستهاست که جبهه انقلاب اسلامی باید برای این مهم علاوه بر جهان اسلام که برای همه دنیا چاره‌اندیشی جدی بعمل آورد و در جهت تربیت کادرهای مجرب در این زمینه اهتمام کند.

وی برخورداری کشور و استان مازندران از خبرنگارانی کارآمد و انقلابی را از بزرگ‌ترین عوامل رشد و پیشرفت دانست و افزود: مکانیزم کنونی ارتباط خبرنگاران با رسانه‌ها، که همواره آنها را نیازمند دریافت حداقلی برای گذران زندگی کند و دائم دغدغه امنیت شغلی و تهدید به شکایت و دادگاهی شدن را داشته باشند، جوابگوی برخورداری از خبرنگاران جسور و شجاع نیست و قطعاً باید روش فعلی اصلاح شود.
 


این مدرس دانشگاه تیزبینی و نکته‌سنجی‌های رسانه‌ها در مسائل مختلف را رمز سلامت گردش کارها و اطمینان مردم نسبت به دستگاه‌های دولتی ذکر کرد و ادامه داد: مسئولان هم باید آستانه تحمل‌شان را بالا برده و اینگونه نشود که به مجرد هر انتقادی، از رسانه‌ مربوطه شکایت کنند و او را به دادگاه بکشانند.

وی در ادامه افزود: بسیاری از معضلات کنونی، ناشی از کوتاه آمدن‌های رسانه‌هاست و اقتصاد رسانه‌ای در کشورمان نیاز به اصلاح جدی دارد تا فعال رسانه‌ای از دریافت حقوق متوسط خود در ماه اطمینان داشته باشد و بتواند به رسالت خود در قبال مسائل و مشکلات جامعه به خوبی عمل کند.

زارعی با اشاره به بیانات حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر پاسخگویی صاحبان قلم در فردای قیامت روی نانوشته‌ها، یادآور شد: اصحاب قلم تنها در قبال نوشته‌های خود مسئول نیستند، بلکه در قبال سکوت‌ها و نانوشته‌ها نیز مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.
 


وی با ستودن تلاش‌های خبرنگاران استان مازندران و با بیان اینکه خبرنگاران این استان از مناعت و مسئولیت‌پذیری خوبی برخوردارند، در مورد پایگاه خبری تحلیلی بلاغ، بیان کرد: الحمدلله بلاغ مازندران در فضای مجازی از فعالیت خوب و روشنگرانه بر مدار دفاع جانانه از ارزش‌های انقلاب و اسلام برخوردار است و در قضایا، منصفانه و محققانه ورود پیدا می‌کند.

/3004

دیدگاه شما در مورد : رسانه‌ها چشمان تیزبین، مغز متفکر و زبان صادق و گویای جامعه‌اند

رسانه‌ها چشمان تیزبین، مغز متفکر و زبان صادق و گویای جامعه‌اند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS