امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 07:13:49
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25424

تاریخ انتشار : 31/05/1394 - 00:08

سردار نقدی در اجلاس سالانه بسیج اساتید:

برای غارتگر بیت‌المال فیلم درست کرده و مظلوم‌نمایی می‌کنند

وی با بیان اینکه در دولت هشتم اوج سازش‌کاری با آمریکا و غرب وجود داشت، گفت: در آن زمان هر حرفی را علیه اسلام و عاشورا زدند و چراغ سبز به آنان نشان دادند اما تنها سالی ۲ میلیارد در ایران سرمایه‌گذاری کردند. این را ما باید بدانیم که سرمایه به جایی می‌رود که سود به دست آید.

جویباران ـرجانیوز:رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه برخی به خاطر درخشش و استحکام سیاست اقتصاد مقاومتی در ظاهر از آن حمایت می‌کنند، گفت: در اقتصاد مقاومتی هم‌زبانی وجود دارد اما هم‌دلی خیر.

 
سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با حضور در مراسم افتتاحیه شانزدهمین اجلاس سالانه بسیج اساتید و همایش «الزامات تبدیل جمهوری اسلامی به قدرت بین‌المللی» که صبح امروز دوشنبه در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد مقدس برگزار شد، به سخنرانی پرداخت.
 
وی در ابتدای سخنان خود با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه ما باید مسلمانان را به اصول تصاحب قدرت دعوت کنیم، گفت: امروز هم که غربی‌ها از لحاظ مادی بر ما مسلط شدند اصولی دارند. در مواقعی هم که برای برخی وقایع اصولی ندارند آن را ابداع می‌کنند. برای مثال وقتی انقلاب اسلامی شکل گرفت آنان تعبیر قدرت نرم را برای تفسیر انقلاب اسلامی به وجود آوردند.
 
سردار نقدی با بیان اینکه ما در اسلام منشأ قدرت را از خدا می‌دانیم، گفت: این موضوع شاید برای نسل‌های گذشته یک تئوری و نظریه بود اما برای نسل کنونی ما این مسئله تجربه شده است.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تأکید کرد: تجربه نشان داد خط مقاومت و پافشاری بر حق تولید قدرت می‌کند و از دل تهدیدها و دشمنی‌ها قدرت ایجاد می‌کند. برای مثال قدرت ما در حوزه امنیتی از دل ترورهایی که علیه جمهوری اسلامی صورت گرفت به وجود آمد. ما به جای اینکه سازش کنیم و برویم با طرف مقابل مذاکره کنیم طبق فرموده امام ایستادیم که از دل آن قدرت امنیتی امروز ما به وجود آمد.
 
وی تصریح کرد: در جنگ تحمیلی نیز همه ابرقدرت‌ها و دست‌نشانده‌های آنها مقابل ما بودند اما امام خمینی یک قدم عقب ننشستند و مردم نیز به پیروی از امام (ره) ایستادگی کردند که از دل آن یک نیروی قوی دفاعی و بازدارنده متولد شد و امروز نیز بدون شک قدرت اول نظامی منطقه هستیم.
 
سردار نقدی با اشاره به تحریم‌های علمی صورت گرفته علیه جمهوری اسلامی گفت: اساتید و دانشجویان ما مقابل این تحریم ایستادند و اینگونه عنوان نکردند که برویم سازش کنیم تا به ما علم بدهند به همین خاطر این پیشرفت علمی کنونی را به دست آوردیم.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه فرمول مقاومت در صراط مستقیم فرمول تولید قدرت است، گفت: امروز تمام ابرقدرت‌ها می‌گویند نمی‌شود بدون ایران در منطقه اقدامی انجام داد. این هم به این خاطر است که ما فرمان امام خمینی که دفاع از مظلومان بود را در پیش گرفتیم.
 
وی با بیان اینکه جنگ امروز جنگ اقتصادی است،‌ گفت: ما باید راه اقتصاد مقاومتی را در پیش گیریم البته افرادی هستند که به خاطر درخشش و استحکام این نظریه در ظاهر ابراز مخالفت نمی‌کنند اما در عمل مخالف آن هستند.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: در اقتصاد مقاومتی همزبانی وجود دارد اما همدلی خیر که ما باید این مشکل را حل کنیم. هر طرحی افتتاح می‌شود را اقتصاد مقاومتی می‌نامند اما در حالی است که در عمل اینگونه نیست.
 
سردار نقدی در ادامه با اشاره به لزوم شناخت تفاوت‌های اقتصاد مقاومتی و اقتصاد عاریتی گفت: از لحاظ مؤلفه‌های جهش اقتصادی تنها آمریکا و روسیه قابل مقایسه با ایران هستند. فرمول اقتصاد مقاومتی از همه جا عملی‌تر، در ایران است اما اقتصاد عاریتی به این اعتقاد ندارد. اقتصاد پیشرو نیروی انسانی، دانش، سرمایه، انرژی، مواد اولیه و بازار مصرف می‌خواهد که ما آنان را داریم. امروز ۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد،‌ رتبه یک انرژی خورشیدی و بادی را داریم. از نظر مواد اولیه نیز تمام مواد اولیه شناخته شده دنیا را داریم. همچنین ۴۵۰ میلیون نفر بازاری است که در ایران و دیگر کشورهای نزدیک ما وجود دارد.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر وجود دو نگاه در خصوص رونق اقتصادی گفت: یک نگاه پیشرفت اقتصادی را با تمرکز بر ظرفیت درونی می‌خواهد. نگاه دیگر که نگاه عاریتی است پیشرفت اقتصاد را با استفاده از کمک بیرونی می‌خواهد و اینکه با فلان مستکبر کنار بیاییم تا اقتصاد ما رونق پیدا کند اما شرایط امروز نشان داده که نگاه دوم کاملا غلط، عقیم و بی‌فایده است.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با فراخواندن نگاه عاریتی به اقتصاد، گفت: اگر به دنبال اقتصاد پویا هستیم راه آن پیگیری پیشرفت اقتصاد با تمرکز بر ظرفیت‌های درونی است. از اقتصاد عاریتی جز وعده دادن به آینده و جز مسکن‌های فریب دهنده چیز دیگری ساخته نیست.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه اقتصاد عاریتی مقابل سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، گفت: در اقتصاد مقاومتی این نگاه وجود دارد که ما سرمایه‌های بسیاری داریم که باید آنان را فعال کنیم اما اقتصاد عاریتی می‌گوید باید به دنبال سرمایه گشت و پیشرفت در گرو سرمایه‌گذاری خارجی است و جذب سرمایه‌گذاری خارجی نیز مستلزم تغییر سیاست خارجی است پس باید با آمریکا کنار بیاییم تا پیشرفت اقتصادی داشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه در دولت هشتم اوج سازش‌کاری با آمریکا و غرب وجود داشت، گفت: در آن زمان هر حرفی را علیه اسلام و عاشورا زدند و چراغ سبز به آنان نشان دادند اما تنها سالی ۲ میلیارد در ایران سرمایه‌گذاری کردند. این را ما باید بدانیم که سرمایه به جایی می‌رود که سود به دست آید.
 
وی افزود: غرب آمریکا از ایرانی‌ها که ایرانی‌تر نیستند. امروز یک ایرانی نیز سرمایه‌اش را در تولید نمی‌آورد و هر که هم می‌خواهد وارد تولید شود از بانک وام می‌گیرد و در ادامه برای بازپرداخت آن دبه درمی‌آورد.
 
وی تأکید کرد: اگر اقتصاد ما سودآور باشد در سیاست خارجی اگر به طرف مقابل فحش هم بدهیم باز می‌آیند و سرمایه‌گذاری می‌کنند که چین نمونه این موضوع است.
 
سردار نقدی در ادامه تصریح کرد: وقتی قانون ما نمی‌تواند همزمان از کارگر و کارفرما دفاع کند حال هر چقدر هم به آمریکا نزدیک شویم از آمریکایی‌ها آمریکایی‌تر نمی‌‌شویم. امروز آنها سرمایه خود را به جنوب شرقی آسیا می‌برند.
 
سردار نقدی با بیان اینکه امروز دنیا به سمت تولید بدون کارخانه در حرکت است، گفت: حال استراتژی صنعتی ما کجا قرار دارد؟ ما باید بدانیم سرمایه جایی می‌رود که از کارآفرین حمایت شود، دولت بر قیمت‌ها نظارت کند و سود منصفانه به تولیدکننده برسد نه اینکه همه سود به دلال برسد. تفکر اقتصاد عاریتی همه چیز را در عرضه و تقاضا خلاصه می‌کند اما این وضعیت بازار را نابود می‌کند.دولت باید با تعرفه وارداتی جلوی واردات بی رویه را بگیرد.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: سرمایه به کشوری می‌رود که دولت آن مقابل قاچاق کالا سینه سپر کند و بایستد. البته در گذشته سرمایه‌گذاری‌هایی هم که صورت دادند بدین صورت بود که فروشگاه‌های هایپر استار زدند تا مردم ما را مصرفی بار بیاورند و پول مردم را پارو کنند.
 
وی با تأکید بر اینکه در اقتصاد مقاومتی دغدغه پیشرفت علم وجود دارد، گفت:‌اما تفکر عاریتی می‌گوید بی‌خیال علم شوید و از خارج تکنولوژی وارد کنید. آنقدر گفتند تکنولوژی وارد می‌کنیم که ما فکر کردیم چه می‌خواهند بکنند اما مک‌دونالد می‌خواهند بیاورند. هر جا غرب به ما تکنولوژی داده است آنجا نقطه بدبختی ماست مانند صنعت خودرو و نفت.
 
سردار نقدی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: به جای کاسه گدایی دست گرفتن و زیر پا گذاشتن ارز‌ش‌ها برای ورود سرمایه باید مشکلات اقتصادی خود را حل کنیم. امنیت غذایی یکی از اصول اقتصاد مقاومتی است اما در مقابل آن اقتصاد عاریتی سیاست نکاشت را در مقابل کم‌آبی مطرح می‌کند. ما برای بهینه سازی آبیاری طرح ارائه دادیم اما هم این دولت و هم دولت قبل آن را اجابت نکردند.
 
وی یکی دیگر از تفاوت‌های اقتصاد مقاومتی و اقتصاد عاریتی را در مدیریت مصرف عنوان کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی معتقد به مدیریت مصرف است اما اقتصاد عاریتی بر اشرافی‌گری تأکید دارد.در اقتصاد مقاومتی حمایت از صادرات را مشاهده می‌کنید اما در اقتصاد عاریتی عنوان می‌شد جز در آبگوشت بزباش هیچ چیز قابل رقابتی نداریم.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه گفت: در اقتصاد مقاومتی شفاف‌سازی و مبارزه با فساد اقتصادی را مشاهده می‌کنیم اما اقتصاد عاریتی با شفاف‌سازی مقاومتی مبارزه می‌کند و می‌‌گوید کد شبنم را جمع کنید. در همین راستا برای غارتگر بیت‌المال فیلم درست می‌کنند و از آن تقدیر می‌کنند، مظلوم‌نمایی می‌کنند و قوه قضائیه را محروم می‌کنند. اینان برای رقابت سیاسی از شعار مبارزه با فساد استفاده می‌کنند. در پرونده فساد شهردار اسبق تهران نیز وضع به همین منوال بود.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در اقتصاد عاریتی فساد اقتصادی تقدیس می‌شود و فساد جزئی از توسعه است. باید این سراب که اقتصادمان را با تغییر سیاست خارجی آباد کنیم،‌افشا کرد. این اقتصاد مقاومتی است که ملت ما را به قله می‌رساند.
 
سردار نقدی در پایان سخنان خود با اشاره به زمینه خوب ارتباط صنعت و دانشگاه در صنعت دفاعی کشور، گفت: پیشرفت‌های کنونی در حوزه دفاعی به خاطر ارتباط صنعت دفاعی با دانشگاه آن هم با بودجه‌ای بسیار کمتر از صنعت نساجی و خودرو کشور به وجود آمده است. همان فرمولی که در حوزه دفاعی برای ارتباط صنعت و دانشگاه ایجاد شده باید در دیگر حوزه‌ها نیز ایجاد شود.

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : برای غارتگر بیت‌المال فیلم درست کرده و مظلوم‌نمایی می‌کنند

برای غارتگر بیت‌المال فیلم درست کرده و مظلوم‌نمایی می‌کنند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS