امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 11:34:38
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 25391

تاریخ انتشار : 30/05/1394 - 16:40

اتخاذ تدابیر جدید حفاظت از آب

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه قوانین و برنامه‌های جدیدی از سوی شورای عالی آب برای حفاظت از ذخایر آبی دشت‌ها و ساماندهی چاه‌ها پیش‌بینی شده است، گفت: بحران آب زیرزمینی یک مسئله چند بُعدی است.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

حمید چیت‌چیان گفت: ۸۰ درصد سرزمین ما در مناطق خشک و نیمه‌خشک قرار دارد و کاری که می‌توانیم در حال حاضر انجام دهیم متعادل‌ کردن برداشت آب از منابع آب سطحی و زیرزمینی است به‌ طوری که بتوانیم در کشور به یک توسعه پایدار دست یابیم.

وزیر نیرو با اعلام اینکه تاکنون ۴۷۰۰ چاه آب غیرمجاز در سطح کشور مسدود شده است، اظهارداشت: امیدواریم با تمهیدات در نظر گرفته شده، میزان انسداد چاه‌های غیرمجاز بیش از این شود و توقف فعالیت چاه‌های غیرمجاز عدد معقولی باشد.

چیت‌چیان تصریح کرد: البته با تمهیدات وزارت جهاد کشاورزی، مسدود کردن چاه‌های کشاورزی به نحوی انجام شده که موجب کاهش محصولات کشاورزی نشود. وی با اشاره به بحران آب و مدیریت منابع آب زیرزمینی گفت: مسئله‌ بحران آب زیرزمینی یک موضوع چند بُعدی است، چرا که این مسئله هم مربوط به مسائل اقتصادی و هم مربوط به مسائل اجتماعی کشور می‌شود.

وزیر نیرو افزود: هم‌ اکنون در سطح شورای عالی آب کشور برنامه‌های مشخصی را در زمینه‌ حل بحران آب زیرزمینی انجام و قوانینی نیز برای ساماندهی چاه‌های غیرمجاز تعیین شده است. چیت چیان ادامه داد: در سطح استان‌ها و دشت‌ها نیز شوراهایی برای حل موضوع چاه‌های غیرمجاز به ریاست استانداران در نظر گرفته شده‌اند و هدف ما این است که بتوانیم برنامه‌های اجرایی را در این زمینه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این مسئله در تمام دستگاه‌های مختلف اعم از وزارت نیرو، جهادکشاورزی و سایر دستگاه‌های ذ‌یربط در حال بررسی است، گفت: در سال‌جاری اعتباراتی که برای اجرای کار تعادل‌ بخشی در نظر گرفته شده، نسبت به قانون بودجه سال گذشته، ۱۴ برابر است.

وزیر نیرو تصریح کرد: امیدواریم با مشارکت و تعامل تمامی دستگاه‌های اجرایی استانی بتوانیم این طرح را در استان‌ها و دشت‌هایی که در وضعیت بحرانی منابع آب زیرزمینی دارند، با موفقیت اجرایی کنیم./آ

 

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : اتخاذ تدابیر جدید حفاظت از آب

اتخاذ تدابیر جدید حفاظت از آب

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS